Almeria Tragete

Almeria pasagjerëve dhe Car Tragete

Almeria çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Almeria në Ghazaouet, Melilla, Nador dhe Oran.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Almeria në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Almeria makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Almeria, Ghazaouet, Melilla, Nador dhe Oran me tragete ACCIONA online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Almeria Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Almeria Ferry
me ACCIONA për anijet me vela nga Almeria në Ghazaouet, Melilla, Nador dhe Oran online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Almeria pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Almeria biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Almeria

Qyteti i Almeria është e vendosur në rajonin spanjoll me të njëjtin emër në Kosta Almeria në skajin lindor të Andalucia. Kjo është ndoshta më pak i njohur i të gjitha spanjolle Kosta-ta, edhe pse turizmi është një industri në rritje këtu me vendpushimet pushime në zhvillim në lindje dhe perëndim të qytetit. Almeria është e vendosur në juglindje të Spanjës, 114 milje në lindje të Malaga.

Ky qytet i mrekullueshëm është i njohur për të pasur të motit të mirë në të gjithë Spanjën, pasi ajo është e ngrohtë dhe e thatë pothuajse të gjithë vitin. Almeria është e vendosur në qendër të gjirit, përballet me Detin Mesdhe në bazë të një mali guximshëm i cili është në krye me një kala të habitshme arabe quhet Alcazaba, e ndërtuar nga udhëheqësi i Kordobës, Abd-erRahman III.

Qyteti i Almeria është kryeqyteti më lindore Andalucia së. Vite më parë, ai nuk ishte i njohur edhe nga turistët si kryeqytetet e tjera si Malaga, Sevillle, ose Granada. Megjithatë, kjo ka ndryshuar në mënyrë drastike në kohë e fundit me rritjen e saj si një zonë të madhe pushime. Kjo është një vend i shkëlqyer për të vizituar në çdo kohë, por Almeria është veçanërisht e këndshme në pranverë dhe në vjeshtë. Ajo ka një klimë të butë që është e përkryer për të udhëtuar në të gjithë rajonin.

Almeria Ferry Port
histori

Costa Almería ka shekuj të historisë që është sigurisht të dukshme në strukturat që ju do të shihni rreth qytetit. Një pamje e tillë të dëshmitarit është kala Arab që shikon mbi të gjithë qytetin. Almería's historia nuk është kontribuar vetëm nga pushtimi maure. Ky vend gjithashtu ka indikacione të shumta arkeologjike të kulturave të ndryshme të lashta, duke përfshirë Tartessos, fenikasit, Romakëve, dhe Visigoths, të cilët ishin tërhequr në brigjet e saj për shkak të bukurisë së saj natyrore dhe të dobishme vendndodhjes gjeografike detare, madje edhe para se arabët erdhën.

Gjatë gjysmës së parë të shekullit të 10-të, Córdoba Kalifi Abd ar-Rahman themeloi Alcazaba e Almería. Duke qenë e madhe forca e mbrojtjes islamike që është, Alcazaba dominuar qytetin gjatë kohëve të lashta. Në mes të kalasë është Segundo Recinto, ndërsa në fund në lindje është Ermita de San Juan kishëz e cila ishte fillimisht një xhami dhe më pas konvertuar nga monarkët katolikë në 1489.

Katedralja përmban rezerva të ndryshme të artit, si dhe një takim tabernakull nga shekulli 18th dhe dizajnuar nga Ventura Rodriguez. Deri në ditët e sotme, kjo ndërtesë ende qëndron si një kujtesë të ditëve të lavdishme Almeria-së, kur ajo ishte porti kryesor i kalifatit Cordoba. Costa Almería u pasurua në tregtinë komerciale të tekstilit, veçanërisht me mëndafsh që janë thurur nga krimbat e mëndafshit e Alpujarras.In 1522, Almería u plagos një aktivitet sizmik. Rindërtimi dhe rimëkëmbja nuk arrijnë në favor Almería s deri në shekullin e 19th.

Me arkitekturën e saj interesante mesjetare, qyteti i vjetër Almería s është një kënaqësi për shëtitje nëpër, me sheshet e saj të qetë, harqe dhe kolonada. Qyteti ka gjithashtu një muze interesante arkeologjike dhe vendbanimet unike shpellë në kodër sipër tremujorin e vjetër cigane.
Nëse ju doni të eksploruar një qytet të tillë të bukur, Cose strehim tuaj me mençuri, kështu që ju jeni në qendër të saj! Për më tepër, në qoftë se ju të gjeni veten tuaj që duan të kthehen në Costa Almeria viti në vit, pse nuk e konsiderojnë një pjesë kohë këtu? Shumë njerëz e bëjnë atë me opsione të tilla si shtëpitë në Hamptons (SHBA) ose apartamente në Buenos Aires dhe kështu që pse të mos t'i jepte një provoni në Spanjë? Ju jeni i sigurt për të gëzojnë mundësinë që të ketë një vend në diell për të shpëtuar për të!

Almeria Town

Ata që kërkojnë për gjallërues pushime turmë për vendpushimet njohur pushime në lindje dhe perëndim të qytetit të gjallë kapitalit të Almeria. Qyteti Almeria konsiderohet një duhet-shih, sidomos të vjetër Alcazaba kështjellën e se kulla mbi qytet. Vetë qyteti është i mbushur me i mbushur nga sheshet nice-looking. Pamjet dhe tingujt janë të gjitha tërheqës. Në qytet, njerëzit mund të duan të rri kot në kafene e saj luksoz.

Ambling poshtë portin e trageteve dhe Marina është gjithashtu një sipërmarrje të bukur këtu. Plazhet, marina, hotele dhe qendrat sportive të mbajtur vrullin në det për pushuesit duke shpresuar për të bërë më të mirë nga pushimet e tyre. Ata janë të gjithë të lumtur gjenden të shpërndara në qytetet turistik të Mojacar në lindje, dhe Anguadulce, Roquetas de Mar dhe Almerimar në perëndim të qytetit.

Në perëndim të Almeria janë vendpushimet turistike të ritzy Roquetas de Mar dhe Aguadulce. Plazhet naturist e Vera janë të vendosur në veri të Kosta de Almeria, ku një numër i komplekseve të reja janë duke u ndërtuar këtu. Poshtë më në jug është Mojacar. Ai krenohet me një fshat të bardhë hedhur mbi kodrat. Qyteti ka qysh me sukses magjepsur turistët që të dy e duan pak ekskursione jashtë antics e tyre të pushimeve të plazhit.

rritje Kompleksi modern i Almerimar, gjendet në perëndim, është vendi ku turistët janë lapped me marina, golf, hotele dhe shumë objekte të tjera. Adra ndërkohë është një qytet i vjetër port peshkimi i vendosur më tej drejt perëndimit. Qyteti i tha portin detar është i njohur mirë për kështjellën e tij shumë interesante dhe mbetjet e ndryshme arkeologjike. Megjithatë, turistët shpesh humbas rrugën, kur udhëtojnë përgjatë autostradës bregdetare ose nga CostaTropical.

Almeria është më i njohur si kryeqyteti i industrisë së rrushit Spanjës. Sheshet landscaped janë aq të mrekullueshme që ju mund të shpenzojnë orë vetëm ulur dhe të respektuar. Duke gëzuar një rostiçeri spanjolle, ndërsa zbutës në një nga sheshet është një kalim kohe isha i vogël për banorët dhe turistët njësoj. Të gjitha bulevardet në Almeria janë të veshur me pemë të mrekullueshëm, duke krijuar hije dhe një freskët, atmosferë të pastër.

Almeria ka mbetur relativisht e pandryshuar gjatë dekadave. Ajo është ende i përbërë nga një labirint të ngushta, anë-dredha rrugica, të cilat janë të pasuruara me të vogla, shtëpi banesë-mbuluar. struktura moderne apartament janë shtuar periferi, për shkak të një rritje të kohëve të fundit në turizëm. Por arkitektura e vjetër, i përbërë nga shtëpitë e bukura të bardha, krijon një ambienti dukshëm andaluziane brenda qytetit. Ndërtesat dhe strukturat fetare të qytetit janë amazingly mirë-hartuar, dhe një turne në këmbë e Almeria është kënaqësi e madhe.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Almeria garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Almeria Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Almeria. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Almeria, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Almeria traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Almeria makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Almerian tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Almeria jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Almeria në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Almeria dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel