Alonissos Tragete

Alonissos pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Alonissos pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Alonissos në Agios Konstantinos, Glossa, Skiathos dhe Volos.

Krahaso gjithë në dispozicion Alonissos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Alonissos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Alonissos, Agios Konstantinos, Glossa, Skiathos dhe Volos me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Alonissos Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Alonissos Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Alonissos në Agios Konstantinos, Glossa, Skiathos dhe Volos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Alonissos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Alonissos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Alonissos

Alonissos Greqia është një nga ishujt më të vizituara të pushimit të zinxhirit Sporades që shtrihet off bregun lindor të Greqisë kontinentale. Ndryshe nga fqinji i saj të zhurmshme Skiathos, Alonissos ka një të qetë, atmosferë përgjumur me shumë botës së vjetër bukuri pushime grek.

Alonissos ishull mund të ketë ikur përqafimin shëmtuar e industrisë turne paketë, por ka ende shenja të ndryshimit, si shumë vizitorë të zbuluar bukuritë e saj të shumta. Hotele dhe apartamente kanë çarë deri në portin kryesor të Patitiri dhe rrugët sapo u rishfaq kanë bërë qasje në plazhet Alonissos shumë më e lehtë se sa ata dikur ishin.

Ujërat përreth janë një park detare dhe, Alonissos mund të mburremi disa nga notit pastër në Mesdhe. Ka udhëtime anije në disa nga islets përreth, edhe pse duke vizituar është e kufizuar për të mbrojtur habitatet e rrezikuara vulë. Alonissos është një preferuar edhe me udhëtarët e pavarur dhe me vizitorët këtu në të gjitha festat përfshirëse Greqi.

Alonissos Ferry Port
histori

Më të largët e grupit Sporades e ishujve, Alonissos është shumë më e qetë se sa fqinjët e kjo është, Skiathos dhe Skopelos. Si nuk ka aeroport në Alonissos, mënyra më e lehtë për të marrë këtu është duke fluturuar në Skiathos dhe nga atje të marrë një traget në ishullin.

Fshati Porti i Patitiri me spërkatje e saj të bare dhe taverna është shtëpi për shumicën e ishullit, dhe ku shumica e fshatit e turistëve stay.The u krijua pasi një tërmet dëmtuar rëndë ishujt pastaj qytetin kryesor të Palaia Alonissos i cili ulet në një shkëmb sipër Patitiri. Në port, anije mund të gjenden që do të ju merr për udhëtime ditore në ishujt fqinje, dhe për disa nga limane dhe plazhet rreth ishullit.

Palaia Alonissos, shihet këtu nga Patitiri, u braktis kur banorët e saj u detyruan të largohen pas tërmetit në 1965. Ka ende mbetet rrënojat e një kastro veneciane të shekullit të pesëmbëdhjetë, dhe një kishëz të vogël me një stil të pazakontë çati peshk-shkallë. Sot, shumë nga shtëpitë janë restauruar dhe janë përdorur si shtëpitë e pushimit, kështu duke ruajtur shumë prej qyteteve karakteristika origjinale.

Votsi, është zona e dytë më popullore për strehim turistike në ishull, ai ka një plazh me guralecë të arsyeshëm të mbështetur nga shkëmbinjtë, dhe disa nga baret e zakonshme dhe taverna. Hotele në ujore mund të jetë pak më e shtrenjtë se mesatarja, ata në majë të shkëmbit janë pak më të lirë dhe të ketë disa pamje shumë të mirë të gjirit më poshtë. rrëshirë pishe është ende mblidhen në Alonissos dhe është përdorur për të dhënë verë Retsina greke kjo është shije unike. Është thënë edhe për të bërë mjaft një polish mobilje arsyeshme.

Alonissos Town

Një ishull i gjatë ngushtë, veriori i cili është shërbim nga aeroporti Skiathos, Alonissos ofron edhe më shumë izolim dhe paqe se Skopelos. Ai është ishulli i përsosur për natyrën-dashuruar dhe ata që kërkojnë kënaqësitë e një ishull të thjeshtë grek. Qyteti kryesor, Patitiri, është një thelb i përgjumur zgjidhje port-side me kafene dhe taverna e cila dal ardhjes dhe sjellje të tragetet dhe anijet e peshkimit.

Hyrja në këtë port të mbrojtur të natyrshme, ato 1st përshtypja janë pjerrta, guri dhe balta cliffs të cilat janë përzier me pemë të thella pisha e gjelbër siguruar një kontrast të mrekullueshëm si ata bie nga lart poshtë në ujërat e qartë smeraldi më poshtë. Qyteti e mori emrin e vet nga shtyn origjinale verës (patatiria) që përbënin ujore pune në ditët kur Alonissos ishte një ishull i rëndësishëm verë prodhimin. port sot është më funksionale se bukur me shumë restorante, pazar dhe natës kufizuar.

Plazhet Alonissos japin vizitorit një shumëllojshmëri të gjerë për të zgjedhur nga dhe ujërat e tij konsiderohen të jenë disa nga më të pastra në të gjithë Mesdheun. Kaloni një ditë të notit dhe sunning, pastaj rri në një Taverna bregdetar për drekë ose si alternativë, të marrë një drekë piknik në një liman të zbuluar rishtazi të izoluar.

Private varkë me motor me qira është veçanërisht i mirë në Alonissos për shkak të mbrojtjes nga era dhe moti se ishulli ngjitur e Peristera jep të bregdetit jugor, e cila është e pasur me limane të shumta dhe plazhe të vogla. Sapo u hap Shkolla Diving Alonissos jep një mundësi të rrallë për të eksploruar botën nënujore të kësaj zone i cili mburret me bukuri mahnitëse, një qytet fundosur dhe mbytjeve lashtë.

Për shkak të bregdetit të saj të ndërlikuar të shpellave të vogla dhe limane, si dhe shumë islets shkëmbore, me kalimin e kohës ishujt përreth Alonissos u bë një strehë e fundit për speciet turpshëm dhe të rrezikuara të vulës, Monachus, Monachus ose zakonisht më i njohur si vulë Monk. Në 1992, një Park Kombëtar Detare është themeluar në Alonissos dhe zonën përreth njohur si "ishuj braktisur".

Një përfitim i shtuar i parkut ishte mbrojtja e saj e llojeve të tjera të rrezikuara të dhi, zogj, zvarraniket dhe peshkut të cilat janë të pasura me teprica e tyre dhe të ndryshme. Turne të veçanta janë të organizuara në "ishujt shkreta" zonën e Parkut Detare, ku shkollat ​​gjallë e delfinëve janë një gjë e zakonshme, por vetëm me fat, vetëm mund të shoh vulë të rrallë të vogël që banon në zonën e.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Alonissos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Alonissos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Alonissos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Alonissos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Alonissos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Alonissos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Alonissos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Alonissos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Alonissos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Alonissos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel