Amsterdam Tragete

Amsterdam pasagjerëve dhe Car Tragete

Amsterdam çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Amsterdami në IJMUIDEN, Newcastle, Amsterdam (IJmuiden), Harwich, Hook i Holland, Hull dhe Roterdam Europoort.

Krahaso gjithë në dispozicion Amsterdam çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Amsterdam makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Amsterdami, IJMUIDEN, Newcastle, Amsterdam (IJmuiden), Harwich, Hook i Holandës, Hull dhe Roterdam Europoort me SEAWAYS DFDS, Stena Line ose P & O anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Amsterdam Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Amsterdam Ferry
me DFDS SEAWAYS, Stena Line ose P & O për anijet me vela nga Amsterdami në IJMUIDEN, Newcastle, Amsterdam (IJmuiden), Harwich, Hook i Holland, Hull dhe Roterdam Europoort internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Amsterdam pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Amsterdam biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Amsterdam

Holanda është një vend ndodhet në Evropën Perëndimore, në kufi me Belgjikën në jug dhe Gjermaninë në lindje. Në veri të saj dhe perëndim është Deti i Veriut.

Edhe pse Holanda është emri zyrtar i vendit, njerëzit shpesh e quajnë atë Holland. Krahinat e Holandës së Veriut dhe South Holland formojnë vetëm një pjesë të Holandës.

Edhe pse selia e qeverisë Holandës është në Hagë, Amsterdam është kryeqyteti nominale. Ajo është gjithashtu qyteti më i madh i vendit, me një popullsi prej më shumë se 750,000, dhe më i vizituar, me mbi 3,5 milion vizitorëve të huaj në vit.

Amsterdam është vendi ku arkitektura moderne zhvilluar organikisht ndërmjet fasadave të ndërtesave historike. Që nga ajo nuk është një qytet i madh, të gjitha vendet e interesit janë brenda një distance të pranueshme. Kjo është arsyeja pse Amsterdam është kaq popullor me dashamirët e arkitekturës.

Amsterdam Canal
histori

Fillimisht, rajoni që pjellë një komunitet gjigand tregtare ishte një mozaik i shkretë i liqeneve, kënetave dhe torfe, në ose nën nivelin e detit, konturet e saj u zhvendos me stuhitë e vjeshtës dhe përmbytjet. Arkeologjike vjetër gjen këtu data nga kohët romake, kur lumi IJ shtrirë përgjatë kufirit verior të Perandorisë Romake. Shumë i zënë diku tjetër, dhe nuk ka dyshim shtyrë nga kushtet e butë, romakët la praktikisht asnjë provë e zgjidhjes.

Komunitetet e izoluara bujqësore zbuten e kënetave me kanale dhe kanale. Midis 1150 dhe 1300 banka në jug të IJ është dyked nga Zuiderzee perëndim të Haarlem. Rreth 1200, një komunitet të peshkimit njohur si Aemstelredamme - "diga e ndërtuar në të gjithë Amstel" - u shfaq në atë që është tani Dam. Në 27 tetor 1275, numërimi i Holandës hiqet dorë tarifave për ata që kanë jetuar rreth digës Amstel, duke lejuar vendasit për të kaluar flokët dhe urat e Holandës pa pagesë, dhe qyteti i Amsterdamit ka lindur.

I ndodhur në bashkimin e Amstel lumit, e cila i dha qytetit emrin e saj, dhe një krah të detit quajtur IJ, vendndodhja Amsterdamit dhënë një port të thellë dhe të sigurt natyrore për transportin detar ndërkombëtar. Në shekullin e gjashtëmbëdhjetë qyteti ishte në gjendje për të kapur një pjesë të konsiderueshme të zgjeruar tregtinë ndërmjet Holandës dhe Baltikut, e cila e ndihmoi të ushqyer rrethina palafit të qytetit. Amsterdam u bë më i rëndësishëm i porteve satelitore Antwerp në vendet e ulëta veriore.

Pozicioni i Amsterdamit ndryshuar në mënyrë dramatike gjatë Kryengritjes holandez. Fillimisht besnik ndaj mbretit spanjoll, qyteti ishte bllokuar për vite para se ajo vendosi të bashkohet me anën rebele në 1578. Pastaj, në 1585, Antwerp u pushtua nga spanjollet, dhe në hakmarrje rebelët prerë anijeve në Scheldt lumit. Komuniteti Antwerp tregtar të shpërndara, me shumë përfundimisht vendoseshin në Amsterdam. Së bashku me tregtarët lokale që iniciuar një bum të shquar.

Amsterdam është një, qyteti kompakt çast i këndshëm. Kjo është tërheqës për të parë dhe të këndshëm për të ecin përreth, një përzierje intriguese e të mendjengushtë dhe ndërkombëtare; ajo gjithashtu ka një qëndrim mikpritës ndaj vizitorëve dhe një orientim në mënyrë unike rinore, në formë me liberale kundër-kulturë që u kap në 1960s. Gjithashtu angazhuar janë lëvizje e ngjarjeve të verës në ajër të hapur dhe intimiteti i klube dhe bare e saj, për të mos përmendur objektit Dutch me gjuhë: vetëm për të gjithë ju i përmbushni në Amsterdam do të jetë në gjendje të flasë afër-përsosur anglisht, në krye të tyre vet amtare holandeze, dhe shpesh frëngjisht dhe gjermanisht too.

Planimetria e qytetit përcaktohet nga një web të kanaleve. Qendra historike, e cila daton nga shekulli i trembëdhjetë, është girdled nga pesë kanale koncentrike - më Grachtengordel - gërmuan në shekullin e shtatëmbëdhjetë, si pjesë e një zgjerimi të planifikuar për të krijuar një mjedis në mënyrë unike elegant urbane. Ai është këtu që klasa e tregtar të qytetit ndërtuar pallate e tyre të mëdha, karakterizohet nga i gjatë, Gables dekoruar gracefully, proporcione të hollë e të cilëve janë reflektuar në ujërat ende, ullirit-gjelbër poshtë.

Amsterdam Qyteti

Amsterdam ka një spektër të gjerë të pamjeve rekreative dhe kulturore që shkojnë nga ndërtesa interesante të vjetra, si Oude Kerk, për oddities si Hash Marihuana Muzeut.

Muzetë janë tërheqjen kryesore turistike në Amsterdam. Gjithkush e di Rijksmuseum, Van Gogh Muzeu dhe Muzeu Stedelijk, por nuk është shumë, shumë më tepër. Amsterdam ka mbi pesëdhjetë muzeume të cilat tërheqin shumë miliona vizitorë çdo vit. Lexoni më shumë për muzetë në Amsterdam. Faqet dhe monumentet e mëposhtme duhet të jetë me interes dhe janë një pjesë thelbësore e përvojës Amsterdamit.

Kisha e vjetër
Kjo kishë e vjetër me shtëpi të vogla kapur në anët e saj, mbetet një qiell të qetë në zemër të freneric Red Light Qarkut. Ndërtesat e saj, veçanërisht në stil gotik-Rilindjes tetëkëndësh bell Tower, është përdorur nga detarë për të marrë kushineta e tyre.

sheshi Dam
Dam është qendër shumë dhe zemra e Amsterdamit, edhe pse ka pamjet ndoshta prettier në qytet. Si një vend historik megjithatë, kjo është interesante dhe me vlerë duke marrë kohë për të vlerësojmë. Dam ka parë shumë drama historike ndahen gjatë viteve, dhe ishte për shembull, zona e pritjes për Napoleoni dhe trupat e tij gjatë 1808 marrjen nën kontroll të qytetit. Historia mbresëlënëse e sheshit është dokumentuar mirë në Muzeun Historik të Amsterdamit.

Palace Royal (Koninklijk Paleis), e cila dominon sheshin, është përdorur fillimisht si bashkia e qytetit dhe fasada e saj klasike dhe skulptura të bukura ishin të destinuara për të lavdëruar qytetin e Amsterdamit dhe qeverisë së saj. Në kontrast me historinë e tij të trazuar, sheshi është tani një vend i qetë dhe është shtëpi për qindra pëllumba dhe turistët pushimi këmbët e tyre të lodhur.

Numri i kanaleve kanë çuar Amsterdam për t'u bërë i njohur si "Venecia e Veriut". Dhe kështu, një udhëtim në Amsterdam nuk është i plotë pa një dalje në det anije. Një turne kanali mund të jetë edhe interesante dhe të relaksuar gjatë ditës dhe shumë i këndshëm dhe romantik natën kur shumë nga shtëpitë dhe urat janë ndriçuar. Katër kanalet kryesore të qendrës të qytetit janë Prinsengracht, Herengracht, Keizersgracht dhe Singel. Ka edhe kanale të shumta të vogla në lagjen e Jordaan, nga të cilat Brouwersgracht, Bloemgracht dhe Leliegracht janë veçanërisht të këndshme.

Rembrandtplein është e veshur me pubs, restorante, kafene dhe hotele dhe është kështu një magnet turistik. Një qendër e njohur për natës, ajo gjithashtu përfshin pubs tradicionale holandeze të cilat luajnë muzikë vërtetë holandez. Në verë, tarracat janë të mbushura me njerëz të shijuar një pije dhe shikuar botën shkoj me. Në qendër të sheshit është një park të vogël, por të këndshme, ku ju mund të relaksoheni ose homazhe para shtatores së Rembrandt. Rreth zonës ju do të gjeni cilësi klubet e natës, vende homoseksualëve, tregtarët respektueshme diamanti dhe e pashmangshme dyqane suveniresh ngjitës.

Red Light Qarkut
Birra dhe atmosfera e partisë, seksi për shitje, dhe të pafund njerëz-shikuar. Dyqanet janë plot me video hardcore, revista dhe lodra seksi. Light Qarkut Kuq është disi e një amusement park seksuale dhe shpesh nuk merren shumë seriozisht nga një luzmë e turistëve të cilët frekuentojnë atë. dritat e famshme e kuqe dritare janë në grevë kundër çuditshëm, shtëpi kanalit të vjetra dhe madje edhe dritat zanash që linjë urat gjatë natës janë me ngjyrë të kuqe. Edhe pse është në përgjithësi konsiderohet të jetë një zonë shumë të sigurt, kujdes ende duhet të merren kur duke ecur nëpër rrugët qeta të zonës. Ka një politikë të rreptë "jo fotografisë".

 


Më të mirë në dispozicion Amsterdam trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Amsterdam Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DFDS SEAWAYS, Stena Line ose P & O pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Amsterdami. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Amsterdam, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Amsterdam traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Amsterdam makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Amsterdam tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Amsterdam jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Amsterdami në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Amsterdam dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel