Anafi Tragete

Passenger Anafi dhe Car Tragete

Çmimet Anafi pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Anafi në Folegandros, IOS, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Sikinos, Siros dhe Thirassia.

Krahaso gjithë në dispozicion Anafi çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Anafi makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Anafi, Folegandros, IOS, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Sikinos, Siros dhe Thirassia me Lane Lines Detit apo tragete ANEK online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Anafi Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Anafi Ferry
me Lane Lines Detit ose ANEK për anijet me vela nga Anafi në Folegandros, IOS, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Sikinos, Siros dhe Thirassia online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Anafi pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim biletë Anafi trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Anafi

Anafi është e vendosur në skajin juglindor të kompleksit Cyclades ishull, ishulli më i afërt është Santorini (Thera). Është administrativisht nënshtrohet Prefekturës Cyclades, dhe provinca Thera në veçanti.

Ajo ka një sipërfaqe prej 38.4 kilometra katrorë, një vijë bregdetare prej 32.4 kilometrash dhe një lartësi maksimale prej 579 metra (Mount Vigla). Distanca e ishullit nga portin e Pireut është 155 milje detare.

Anafi Ishulli është në një shumë të hequr nga ritmin e shpejtë të zhvillimit modern, në buzë të Cyclades, sobered nga dielli dhe deti Egje kripë, të izoluar në thjeshtësinë e saj. Anafi është gradualisht duke pretenduar se aksionet e saj në tregun e turizmit.

Ajo aktualisht është në një pozicion për të ofruar të gjitha shërbimet e nevojshme për udhëtarët, të cilët nuk arrijnë në Anafi si turist rregullt, por zakonisht kanë të gjitha karakteristikat e eksploruesit të kohëve të vjetra, hulumtuesit e një peizazh të virgjër dhe jo i kësaj bote, zbuloi çdo herë nga e para nga toka dhe nga deti. Mbërrijnë në portin e Ait Nikolas dhe pastaj kreu për CHORA, kryeqyteti.

Anafi Ferry Port
histori

Kodra mbi të cilën qyteti i lashtë ishte vendosur shtrihet në një lartësi prej metra 327. Rrënojat e Asty, Anafian qytet-shtet mund të shihet atje, qyteti është themeluar ndoshta në shekullin e pes 8th nga kolonistët Dorian, dhe jetën ishull dominuar deri në fund të antikitetit.

Muret e qytetit, si dhe rrënojat e gjera të varrezave të qytetit, mund të shihet në Kastelli. Gjetjet e pasura nga periudha romake, gjatë së cilës ishulli lulëzoi, janë të shpërndara në të gjithë zonën; një zbulim veçanërisht mbresëlënëse është sarkofag vendosur pranë kishës historike të Panagia sto Dokari.

Manastiri i Zoodochos Pigi ose Panagia Kalamiotissa është e vendosur mbi isthmus ngushtë që ndan ishullin kryesor nga gadishulli Kalamos. Ajo është ndërtuar mbi tempullin e lashtë të shquar Apollo Aeglitis, e cila ishte e lidhur me Asty me shtruar Jera Odos (seksionet të cilat mund të shihen ende sot). seksione mjaft të lartë të mureve të vetë, dhe mbyllje të saj tempullit janë ruajtur, dhe të përfshihet në mbyllje të sotme Manastirit.

Manastiri ka funksionuar si një pelegrinazh që nga koha e sundimit turk, dhe është i njohur si brenda dhe jashtë Anafi. festa më e rëndësishme fetare e ishullit ndodh atje në shtator 7th-8th. Shtatë dhe tetë i shtatorit janë dy ditë të veçanta për ishullin. Kjo është kur festa e Panagia Kalamiotissa, Madonna e Anafi, ndodh. Përgatitjet për festën filluar ditë më parë, për t'u siguruar që gjithçka është gati për ditën e madhe.

Në prag të festës (shtator 7th), pothuajse të gjithë banorët e ishullit të përdorura për të mbledhur sendet e tyre dhe të shkojnë në manastir. Ajo ishte si një shtëpi-lëvizje ngjarje masive. Disa shkuan në manastir nga gomari ose mushka, por shumica e fshatarëve udhëtuar atje nga peshkimi varkë, në qoftë se era jug-perëndimi sjellshëm. Zakonisht, vetëm shumë të moshuar kishin mbetur prapa në Hora.

Festa Panagia është një festë për të gjithë. Atmosfera ishte në të njëjtën kohë fetar dhe e mbushur me pritje të festimeve të mëdha. Darka është shërbyer pas shërbimit të kishës, ky fëmijë i përfshirë gjithmonë nga kopeja e manastirit. Atëherë ajo ishte koha për të gajdes "tsambouna" dhe për vallëzim. Të nesërmen, shtator 8th, të gjithë do të kthehen në Hora pas shërbimit në kishë, dhe festimet do të vazhdojnë në fshat. Pa llogaritur banorët e Anafi, festa fetare ishin të pranishëm edhe shumë njerëz nga Santorini, të cilët shpesh vijnë në një pelegrinazh në manastir Anafi së.

Shkëmbi i gjatë monolit, i paarritshëm nga deti dhe të vështirë për të arritur nga toka, formon një monument unik natyror për ishullin. Ajo luan të presë për të specieve të rralla të florës dhe ka mbresëlënëse karakteristika të gjeo-morfologjike. Shkëmbi ishte e banuar, në një bazë të rastit, të paktën, në mesjetë, si një strehë nga pushtuesit e shumta të ishullit.

Villiage

Me një pamje të hapur deri në Detin e Kretës, Chora është e vetmja zgjidhje e organizuar, në stilin tipik cikladik por me karakteristikat e veta unike. Të gjitha ekskursione në "sekret" të ishullit dhe fshat të dukshme të fillojë në CHORA apo port. Plazh aty pranë piktoresk i Kleisidi me shtëpitë e saj të disa të shpërndara, dhe plazhet ekzotike të Katsouni, Mikros dhe Megalos Roukounas, Megas Potamos, Aghioi Anargyroi, Prassies. Kastelli, një kodër me rrënojat e një qyteti të lashtë, dhe Katalymatsa, vendi i portit të lashtë romake.

Manastiri i Zoodochos Pigi (Jeta-duke i dhënë Burimi) ose Panagia tis Kalamiotissas, një pelegrinazh i njohur Anafian dhe mbrojtës i ishullit. Gadishulli i përafërt i Kalamos (metra lartësi 459), me Manastirin e vjetër Kalamiotissa në kulmin e saj.

Fshati është i populluar dendur dhe vjen nga kohët mesjetare. Ajo është ndërtuar amfiteatri më sipër portit, në një lartësi prej metra 260.

Me banorët 270 sot, Chora dallohet nga kryeqyteti i ishujve të tjerë cikladik shkak të shtëpive të tij të shumta hark me një dhomë, të cilat zënë një sipërfaqe të madhe të zgjidhjes. Rrugët e ngushta me kalldrëm criss-kryq në fshat, duke çuar në veneciane Kastro (kala), bërthama fillestare dhe zemër të fshatit.

Disa kisha janë të shpërndara në të gjithë CHORA, duke përfshirë edhe ato të Agios Nikolaos, i Kimissi (Zonjës), Agios Charalambos, Kristos tou Stavro (Krishtin e Kryqit), Aghioi Anargyroi dhe Agios Georgios në krye të Kastro, të gjitha me Bizantin apo post- icons.Findings bizantine nga Anafi lashtë mund të shihet në mbledhjen Arkeologjik.

Këmbësorët dhe kafshët janë të lirë të bredhin, si CHORA, duke qenë një zgjidhje tradicionale, është jashtë kufijve të automjeteve. Taverna të ndryshme, një rotisserie, një furrë, një dyqan ushqimesh dyqan dhe një bar janë në dispozicion për popullsinë lokale dhe vizitorët. Akomodimi ofrohet nga disa dhoma të le.

 


Më të mirë në dispozicion Anafi trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Anafi Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion LANE Detit Lines ose ANEK pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Anafi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Anafi, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Anafi traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Anafi makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Anafi tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Anafi jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Anafi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Anafi dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel