Ancona Tragete

Ancona pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Ancona pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ankona në Bar, Durrës, Hvar, Igumenica, Patras, Split, Stari Grad, Vis, Spalato dhe Zadar.

Krahaso gjithë në dispozicion Ancona çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ancona makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ankona, Bar, Durrës, Hvar, Igumenica, Patras, Split, Stari Grad, Vis, Spalato dhe Zadarit me Mali i Zi Lines , Adria Ferries, Blue Line, ANEK superfast, Minoan, Jadrolinija apo tragete SNAV linje me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ancona Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ancona Ferry
me Malin e Zi Lines, Adria Ferries, Blue Line, ANEK superfast, Minoan, Jadrolinija ose SNAV për anijet me vela nga Ankona në Bar, Durrës, Hvar, Igumenica, Patras, Split, Stari Grad, Vis, Spalato dhe Zadar internet paraprakisht të gëzojnë të më e lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ancona pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ancona biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ankona

Qyteti është i vendosur 280 km (170 mi) në verilindje të Romës, në detin Adriatik, midis shpatet e të dy skajet e kep e Monte Conero, Mal Astagno dhe Monte Guasco.

Ancona është një nga portet kryesore në detin Adriatik, sidomos për trafikun e pasagjerëve, dhe është qendra kryesore ekonomike dhe demografike të rajonit. Një qytet port përmes dhe përmes, portit më të madh të trageteve në mes të Adriatikut të Italisë është duke u përpjekur për të zhvilluar një infrastrukturë turistike.

Nëse ju vendosni të vizitoni Ancona ose ndodh që të jetë duke kaluar nëpër në rrugën tuaj për në ndonjë vend tjetër të marrë një moment për të përjetojnë vitalitetin e qytetit port, arkitekturën e saj të lashtë, dhe kuzhinën e tij të shijshme.

Ancona është një nga portet më të rëndësishme të Italisë, qëllim final e linjës kryesore hekurudhore Gjatë gjithë N Italinë qendrore, dhe pika e nisjes për shumë linja të anijeve të pasagjerëve dhe anijet deri në Kroaci, Shqipëri dhe Greqi. Ajo është kryeqyteti i rajonit Marche.

Ancona Ferry Port
histori

Kryeqyteti zënë administrative e Marche dhe qyteti më i madh në rajon nuk mund të duket një qendër turistike të dukshme. Jepni atë kohë, edhe pse, dhe ju mund të, si ne, të marrë një shije për kripë dhe erëz e këtij porti shqetësuar detit. E ndërtuar mbi dy kodra që formojnë një amfiteatër përreth portit, ajo u vendos në 4thC pes nga kolonistët grekë nga Syracuse.

Më vonë, romakët shfrytëzuar ankorimi i saj strehuar dhe në 115 pas Krishtit, nën perandorit Trajan, muret pranishëm port u ringjallën; madhështor harku ceremonial mermeri këmbë forlornly në fund doke shënon arritjen e tij. Në mesjetë, forcat e perandorë gjermane, Kisha dhe Republika veneciane njëri bëri të sigurt se Ancona nuk ishte në gjendje për të krijuar veten si një republikë të fuqishme detare. Në 1532 ajo shkau compliantly në duart e Shteteve të Papës, ku mbeti deri në bashkimin e Italisë.

As ishte lloji 20thC në këtë qytet të vjetër, bombarduar keq në Luftën e Parë Botërore 2nd, u rikthyen në gjunjë e saj nga një tërmet i madh në 1972.

Pjesa e vjetër e qytetit straddles Colle Guasco, kodrës sipër portit. Në kulmin e saj, të lartë mbi agjitacion e qytetit modern, qëndron kishën mirën Ancona-së dhe kufijtë e saj më të dukshme, katedralen mesjetare e San Ciriaco, një përzierje e këndshme të romane dhe gotik.

Tërheqjet Disa turistike e vendosur në qendrën historike të qytetit Ankona-së janë të lundruar me lehtësi në këmbë. Qyteti gjithashtu mburret me disa rrugë kalldrëmet këmbësorë, të cilat nuk janë të mbyllura vetëm për trafikun, por janë edhe shumë piktoresk dhe vendi i përsosur për një shëtitje. Biçikleta me qira janë gjithashtu në dispozicion dhe autobusë e qytetit, e përdorur zakonisht nga vendasit Commuting për të dhe nga puna, janë një mënyrë e lehtë për të marrë rreth qytetit.

Katedralja

11th shekullit Duomo Ancona-it, Katedralja e San Ciriaco, është ndërtesa më e rëndësishme të qytetit dhe të krenohet me një pamje të mrekullueshëm të detit. Hyrja imponuar e katedrales, shenjtëruar në 1128 dhe përfunduar në 1189, përmban dy luanë flanking porta. Stili elegant romane e katedrales, duke shfaqur gur gri ndërtuar në një formë kryq grek, u rivendos në shekullin 13th.

Arch e Trajanit

Në 18 metra e lartë Harku është i tmerrshëm mbi vizitorët në qytet pasi ishte ngritur nga të mermerit në 114. E ndërtuar nga perandori Trajan si një hyrje në krye të murit port, ajo është e njohur të jetë një nga monumentet më të rëndësishme dhe të ruajtura mirë romake në rajon. Edhe pse shumica e embellishments origjinale bronzi kanë humbur me kalimin e kohës Harku i Trajanit është ende një pamje të ja.

Lazzaretto

Projektuar nga Luigi Vanvitelli Lazzaretto është ndërtuar në 1732 dhe është shpërndarë në një sipërfaqe prej rreth 20,000 metra katrore. Pesëkëndor në formë ndërtesa ishte menduar fillimisht për mbrojtjen e autoriteteve ushtarake nga sëmundjet dhe, me kalimin e shekujve, është përdorur edhe si baraka dhe një spital ushtarak. Aktualisht ndërtesa është përdorur për ekspozitat e ndryshme kulturore në qytet.

Episcopal Palace

Nëse ju jeni duke vizituar Ancona Pallati Episkopale, me arkitekturën e saj të bukur, është gjithashtu me vlerë një vizitë. Palazzo është më i famshëm nga të qenit vendi ku Papa Pius II vdiq në 1464.

Ancona Qyteti

QENDRIM DHE AKOMODIMI

Ancona është një port i rëndësishëm detar dhe është e lidhur shumë mirë me shumë destinacione ndërkombëtare kështu që nuk është një fluks të vazhdueshëm të turistëve që vizitojnë qytetin në rrugën e tyre në vende të tjera në Itali. Për shkak të numrit të madh të vizitorëve nuk është një përzgjedhje e madhe e strehimit në qytet, por ata e marrin rezervuar shpejt. Gjatë sezonet e pikut të gjetur një dhomë në një normë të arsyeshme është e ardhshëm të pamundur. Disa nga hotelet më të mira në qytet janë Hotel Fortuna, e Palace Hotel Grand dhe Albergo Roma dhe Pace.

TE HASH JASHTE

Shumica e restoranteve në Ancona shërbejnë kuzhinën lokale dhe enët që janë unike në rajon. Duke qenë një qytet port do të thotë se deti i mirë është në dispozicion dhe patjetër me vlerë duke u përpjekur. Ka edhe shumë kafene të mira dhe buke në qytet, ku vizitorët mund të mostrës desserts lokale dhe breads tradicionale dhe pasteries.

Disa restorante e madhe për të provoni nëse ju jeni duke vizituar qytetin janë Ristorante Giardino, Trattoria Alle Tredici Cannele, mangiare Bere Uomo Donna, Ristorante Boccon Divino dhe Osteria Brillo.

SHOPPING në Ankona

Ka disa vende të mira në Ancona, ku vizitorët mund dyqan për produkte vendore. Në Ankona tregjet ushqimore janë shumë të gjallë dhe të gjallë dhe të ketë një shumëllojshmëri të gjerë të frutave të freskëta, perime dhe ushqim deti për blerje.

Një gjë Ancona bën mirë është e produkteve ushqimore. Ka vajra cilësi të mirë ulliri, djathrave, breads, pasta dhe ëmbëlsira në dispozicion në dyqanet e ushqimit të gjithë qytetin. Vizitorët mund të blejnë verëra të kuqe dhe të bardhë nga rajoni në dyqanet e verës të Ankonës.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ancona garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ancona Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Montenegro Lines, Adria Ferries, Blue Line, ANEK superfast, Minoan, Jadrolinija ose SNAV pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ankona. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ancona, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ancona traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ancona makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Ancona tragete kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ancona jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ankona në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Ankona dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel