Andros Tragete

Andros pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Andros pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Andros në Mykonos, Rafinës, Siros dhe Tinos.

Krahaso gjithë në dispozicion Andros çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Andros makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Andros, Mykonos, Rafinës, Siros dhe Tinos me Agoudimos Lines, Blue Star Ferries, Cyclades Tragete Fast ose Anek Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Andros Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Andros Ferry
me Agoudimos Lines, Blue Star Ferries, Cyclades Tragete Fast ose Anek Lines për anijet me vela nga Andros në Mykonos, Rafinës, Siros dhe Tinos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Andros pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Andros biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Andros

Andros është ishulli më veriore dhe i dytë më i madh i Cyclades pas Naksos. Madhësia e saj është 374 kilometra katrorë, me një gjatësi prej 39.8 kilometra dhe një gjerësi prej 16.7 kilometra në më të gjerë të saj.

Ka kilometra rreth 110 e bregdetit. Terreni është malor, por zonat e banuara janë relativisht të nivelit. Ishulli është i ndarë në pesë rajone me katër masa malore.

Andros është një ishull që ka turizëm të mjaftueshme për të të jetë mjaft mirë i organizuar, por jo aq shumë sa që ai është bërë i komercializuar shumë.

Një ishull në mënyrë të drejtë e gjelbër për Cyclades, Andros ofron disa plazhe të vërtetë e bukur, fshatrat goxha dhe një atmosferë të qetë, të relaksuar. Ai është ishulli i dytë më i madh në mesin e Cyclades, dhe malet e saj të larta dhe luginat e thella të bëjë një përshtypje të paharrueshme.

Edhe pse nuk është një ishull të partisë, natës këtu është mjaft e ndryshme dhe ata që e duan peshkimi, vela dhe snorkelling siguri do të gjeni parajsën e tyre.

Andros Tragete
histori

Andros ishull është një nga grupi qendror Cyclades e ishujve grekë pushime. Andros është ishull i madh dhe një zgjedhje popullore për weekending mainlanders. Andros ka një karakter të gjitha e vet - në qoftë se një pak një-dimensional, varieteti nuk është kostum i gjatë i ishullit. Andros ishull ka një vendpushim të vetëm pushime turistike në Batsi dhe një kapital mjaft rutinë në Hora. Ishulli, megjithatë, ka pikat e saj të mira. burimet natyrore të japin rritje të luginat e harlisur gjelbër në mes majat madhështor malore dhe plazhet e ishullit Andros mund të jetë spektakolare, nëse largët.

Andros ka një rrjet të gjerë të rrugëve gomarit criss-kalimit të brendshme, duke e bërë ishull një destinacion ideal për Alpinistët. Edhe pse disa nga shtigjet në këmbë mund të choled me shkurre dhe ferra, shumë prej tyre janë të ruajtur mjaft mirë. Andros është gjithashtu e lehtë për të arritur nga Greqia kontinentale. Tragete drejtuar për në Mykonos dhe Naxos lënë Rafinës çdo ditë dhe Andros është zakonisht port i tyre i parë i thirrjes.

Por mos prisni shumë të zakonshme mirëdashësi ishull grek në ishullin e Andros. Vendasit janë sertë, shumë monosilabik dhe disa nga fshatrat mund të jetë po aq dashamirës si një fshat të Uellsit në një e mërkurë lagësht. Andros është krejtësisht e ndryshme për të gjithë ishujt e tjerë në Cyclades. Me malet e saj të larta dhe të thepisura, lugina të thella, të gjelbër dhe pjellore, ujë të rrjedhshëm e saj të bollshme, rrafshnalta, tokat bujqësore terraced, brigjet e pjerrëta dhe shumë plazhe të mëdha dhe të vogla me rërë të artë, është një nga kontraste të vazhdueshme dhe surpriza.

E saj të përsosur për shëtitës butë, shëtitje ose ngarje dhe brenda disa kilometra rrethinat peisazhit të ndryshojë në mënyrë dramatike. Një moment ju jeni në një të thatë, i thatë zonë të rrahur nga era dhe të ardhshëm në një pyll me pisha, apo një dru të gështenjë, aeroplan dhe lisi pemëve me tingujt e rrjedhshëm babbling ujë mbi shtratin e lumit të saj gurë. Ju mund të lëvizin nga plazhi me rërë sunbaked me det të qartë të gazuar blu të detit në luginën e gjelbër dhe pjellore apo gryka harlisur që është e pasur me bimësi dhe florës.

Katër lumenj të vegjël kalojnë ishullin nga perëndimi në lumenjtë east.These, së bashku me malet, janë bukuritë e Andros. Ndryshe nga shumë ishuj grekë që rrjedhin gjithë vitit ushqyer rrumbullakët nga majat malore. Lumi Arnipotamos derdhet në gjirin e Lefka, Achla Lumi i cili derdhet në gjirin e Achla, Potamos lumit Megalos derdhet në plazh Paraporti në Hora dhe lumit Dipotamata derdhet në gjirin e Syneti.

Përveç këtyre lumenjve janë rreth shtatë lumenj e cila gjithashtu rrjedhin vazhdimisht gjatë gjithë vitit. Kjo bën një total prej njëmbëdhjetë rrugëve ujore, gati të gjitha prej të cilave formë të vogla zonat ujore në grykën, me bimësi të pasur dhe të faunës ujore të shquar.

Andros Town

Në kryeqytetin Andros ', CHORA, ekziston një muze në lidhje me ndërtimin e anijeve të ishullit nëpërmjet herë. Ekziston edhe një muze arkeologjik me objekte nga periudha shumë në histori. Puset Sariza janë burime natyrore ku ju mund të pini atë ujë drejt nga ata. Pjesa më e madhe e ujit në shishe në Andros vjen nga këtu. Andros ose Hora, siç është quajtur në nivel lokal, është kryeqyteti i ishullit dhe, përtej çdo sfidë, qyteti nicest.

Shtëpitë mesi i moshave të stilit, ato neo-klasike dhe ishull-lloj, përveç rrugica të ngushta, muzetë dhe plazhet, janë tërheqjet kryesore për çdo vizitor. Afër Hora është Messaria, qendra mesjetare të ishullit, me Taxiarchis Michail, një kishë e rëndësishme bizantine ndërtuar në 1158.

Menites është një fshat i gjithë-gjelbër me shumë ujëra, kopshte dhe aeroplan-pemë të mëdha. Stenies do të lë përshtypje ju, pasi ajo është një nga fshatrat më të bukura të ishullit ka pallate të bukur. Më e lartë e mësipërme qëndron Apikia, në sajë të njohura për Sariza pranverë natyrore dhe Pithara, si dhe, një ekosistem i bukuri të madhe natyrore me liqene dhe ujëvara.

Në pjesën veriore të ishullit ju do të vijnë të gjithë dy qytetet kryesore, Gavrio dhe Batsi. I pari pret port, ndërsa të dy kanë objektet kryesore turistike të ishullit. qytete piktoreske me shumë taverna dhe kafeneve, mund të ofrojë ndaj vizitorit të gjitha llojet e shërbimeve dhe argëtuese. Më tej në veri do të gjeni shumë fshatra, Chartes, Kalivari, Varidi, Amolochos, Vitali, Makrotantalo, Agios Petros.

Fshatrat e vendit në një peizazh malor, duke i dhënë fund në plazhet e bukur e izoluara. Moving up më të lartë nga Batsi vizitor do të gjeni Katakilos, Aprovatou, Arni dhe Ateni në bregun lindor. Gjysmë-rrugë në Hora qëndron Paleopoli, kryeqytetin e lashtë të Andros, një fshat gjelbër ndërtuar në shpat të pjerrët të malit, me shumë gjetjeve të rëndësishme të lashta, të cilat ju mund të shihni në Muzeun Arkeologjik.

plazhet
Plazhi më popullor është ndoshta Batsi, por vende të tjera për të rekomanduar gjithashtu Agios Petros, Fellos, Korthi, Gavrio, Kypri, Lefka, Kaminaki.and gjirin e Korthi.

Nighttlife
Nëse këmbëngulin në "Clubbing" pak, ka bare muzikës në Batsi dhe Gavrion, të paktën gjatë sezonit të lartë. Ka edhe shumë bare, dhe ju mund të gëzojnë të dy greke dhe muzikë të huaj, çdo gjë që ju preferoni. Në CHORA ka edhe një kinema të hapur: të gjithë filmat janë treguar në gjuhët e tyre origjinale me titra greke.

Ushqim
Ka shumë taverna dhe restorante në Andros, dhe mjaft disa specialitete lokale. Ju duhet të provoni salcice lokale, dielli verë të thata dhe të ndryshme mezedakia - bit gji. Të pasta nuk duhet të bjerë në sy: Andros është i njohur për ëmbëlsirat e saj të shkëlqyera sidomos ato që janë bërë nga bajame e famshme "kaltsounia".

Vjen nga tragetit në Gavrio drejtë "Konaki 'në ujore restorant ofron kuzhinë të shkëlqyer greke. Në CHORA ju do të gjeni enët Mèze lokale në 'Nefeli' përballë kishës së Panagia, në rrugë Georgiou Empeirikou që të çon në muze arkeologjik në sheshin Korai dhe më poshtë në Muzeun Detar dhe statujës së Sailor panjohur.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Andros garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Andros Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Agoudimos Lines, Blue Star Ferries tonë, Cyclades Fast Tragete ose Anek Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Andros. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Andros, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Andros traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Andros makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Andros tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Andros jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Andros në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Andros dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel