Annaba Tragete

Annaba pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Annaba pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Annaba në Marsejë.

Krahaso gjithë në dispozicion Annaba çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Annaba makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Annaba, Marseille me tragete Algérie tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Annaba Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Annaba Ferry
me Algérie Anijet për anijet me vela nga Annaba në Marsejë në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Annaba pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Annaba biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Annaba

Annaba është një qytet që ndodhet në veri-lindje rajonin e Algjerisë pranë Seybouse lumit Wadi. Ajo është vetëm 100 kilometra nga kufiri tunizian dhe 150 kilometra në jugperëndim të Konstandinit. Qyteti është i vendosur në provincën Annaba dhe ka një popullsi prej rreth banorëve 550 000.

Annaba-së port të shkëlqyera natyrore dhe afërsia e saj me ujë të freskët dhe një tokë bujqësore shumë pjellore tërhoqi Phoenicians këtu në vendin e parë dhe kanë siguruar prosperitetin e vazhdueshëm të qytetit.

Sot, portin e saj merret me shumicën e eksporteve të konsiderueshme minerare të vendit. Por së bashku me biznesin, Annaba ka ruajtur ndjenjën e saj të historisë dhe kulturës.

Qyteti ku St Augustine zgjedhur për të jetuar nga vitet e tij të fundit, i njohur në mënyra të ndryshme gjatë shekujve si Hippo Regius, Hippone, Annabe, kockave dhe tani Annaba, Ka një reputacion për të qenë një strehë të qetë. Përkundër faktit se në presidentin 1992 Mohamed Boudiaf, kthyer kohët e fundit nga 28 vjet në mërgim për të kryesuar një qeveri të pajtimit, u vra këtu.

Annaba Ferry
histori

Atmosfera Annaba është shumë e ngjashme me atë të Algjerit dhe siguron një destinacion i lezetshëm për turistët me një nevojë për një mjedis më të Evropian gjatë qëndrimit të tyre në Algjeri.

Annaba është një nga portet kryesore të vendit dhe gjithashtu shërben si një qendër shumë e rëndësishme administrative, komerciale dhe industriale të vendit. mëdha çelikut të El Hadjar, të ndërtuara me ndihmën financiare dhe teknike franceze dhe sovjetike, përbën kryesor të industrisë. industritë e tjera përfshijnë prodhimin kimike, canning ushqimit, prodhimit tape, dhe ndërtimin hekurudhor. Annaba është edhe porti kryesor për eksport minerale në Algjeri dhe eksporton hekur, zink dhe çeliku.

Annaba dhe rajonet e saj përreth të ketë një kapacitet të mirë për bujqësinë dhe kjo ishte për këtë arsye ajo u bë popullor në mesin e kolonialistëve francezë. Për shkak të kësaj, qyteti i Annaba reflekton një trashëgimi shumë të fortë francez. Horizonti në jug është e dominuar fuqishëm nga bazilikën të lë pa frymë e Shën Agustinit, i cili do t'ju kujtojë të bashkëkohore Sacre Coeur në Paris, Francë.

Annaba pa pak e dhunës që scarred qytete të tjera gjatë viteve të "zeza" të 1990s dhe shumë familje u zhvendos këtu nga Algjer dhe Perëndim.Në verës, plazhet, të sigurojë shumicën e mundësive të punës. Annaba është qyteti i katërt më i madh i Algjerisë, me një universitet të konsiderueshme.

Rrethuar nga kodra, në afërsi të disa plazhe të mira dhe me një qendër elegante kolonial periudhe, qyteti bën një fillimi ose fund pikë të shkëlqyer për një turne të verilindje.

Annaba Town

Annaba ka një përzgjedhje të gjerë të restorante me cilësi të mirë dhe strehimin dhënë nga hotelet është e mirë në të gjitha klasat e çmimeve. Aeroporti në Annaba ofron lidh fluturime për pothuajse të gjitha qytetet e algjerianë dhe gjithashtu disa në Francë. Ajo ka një infrastrukturë mjaft të mirë me trena të shpeshta, autobusë dhe taksi për transportin. Annaba është gjithashtu një port traget për anijet që shkojnë në Marsejë, Francë.

Shumë banorë të Algjer dhe Oran vijnë në Annaba për t'u çlodhur dhe për të marrë larg nga ngutje dhe nxitim e përditshme të qyteteve të mëdha. Annaba ka shumë për të ofruar për turistët dhe është një caktuar duhet të shohim kur kalon nëpër Algjeri.

Ju nuk mund të largohet Annaba pa duke ecur në Gjelbër Main Street, i njohur gjithashtu si Cours de la Revolucionit, pasi ajo përfaqëson ndikimin francez në qytetin Annaba.

Gjelbër Main Street ka një pasdite të gjallë, si dhe një natës aktiv. Nëse ju jeni këtu për ushqim shumë, qyteti Annaba ofron kuzhinë të këndshëm me një kombinim të të dy shije arab dhe evropiane të vë në lojë ju shije dhe të kënaqë urinë tuaj. Në Annaba, Algjeri, ju me siguri do të gëzojnë një turne multi-kulturuar.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Annaba garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Annaba Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Algérie Tragete pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Annaba. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Annaba, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Annaba traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Annaba makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Annaba tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Annaba jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Annaba në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Annaba dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel