Antikythira Tragete

Antikythira pasagjerëve dhe Car Tragete

Antikythira çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Antikythira të Gytheion, Kissamos, Kythira dhe Pireut.

Krahaso gjithë në dispozicion Antikythira çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Antikythira makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Antikythira, Gytheion, Kissamos, Kythira dhe Pireut me tragete Lane Lines Detit online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Antikythira Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Antikythira Ferry
me Lane Lines Detit për anijet me vela nga Antikythira të Gytheion, Kissamos, Kythira dhe Pireut në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Antikythira pasagjerëve apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Antikythira biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Antikythira

Kythira Antikythira island: Antikythira është një ishull shumë i vogël e cila është e vendosur në juglindje të Kythira dhe i takon ishujt e Jonit.

Ky ishull i vogël ka një histori të gjatë, edhe pse sot ajo është në rënie. Antikythira ka vetëm 110 banorë që jetojnë në mënyrë të përhershme në ishull dhe shumica e tyre janë të moshuar.

Në verë, fshati merr livelier me turistë apo emigrantëve që vijnë në ishull, por ende ky numër nuk e kalon 300 ose 400 njerëz. Një masë vendin e 20 katrore. Km.

Vija bregdetare e saj është km 24. Ky ishull të largët nuk ka plazh. Kryeqyteti është Potamos. Kjo nuk është vetëm kryeqyteti, e vetmja zgjidhje e saj. Nga Potamos, Aigilai lashtë ka mure që datojnë në shekullin e 5th para Krishtit.

Antikythira Ferry Port
histori

Gjurmët e vendbanimeve Minoan janë gjetur në ishull dhe në përgjithësi lidhja e saj në Kretë është e fortë në të gjithë historinë e Antikythira. Që 300 pes, ishulli ishte prekur vazhdimisht nga sulmet pirate, të cilat shkatërruan ishull shumë herë. Ishulli u ri-banuar në një epokë romake dhe, në 1204 Krishtit, venedikasit mori Antikythira dhe ndërtuar një garnizon të vogël atje për të kontrolluar kalimin detare nga Perëndimi në Lindje. Ishull shpejt u bë një strehë për revolucionarëve grekë nga Kreta dhe të Peloponezit, të cilët ishin duke luftuar kundër osmanëve.

Pas rënies së demokracisë veneciane në 1797, Antikythira u la pambikëqyrur, pa pasur një qeveri. Në 1815, ajo është shtuar në sovranitetin anglisht. Në 1864, së bashku me ishujt e tjerë Jon, Antikythira u bë pjesë e Greqisë. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, ishulli ishte i kontrolluar për herë të parë nga italianët dhe më pas nga gjermanët. Pas Luftës Civile Greke dhe deri 1964, ishulli mori internuarit politikë, kryesisht komunistët. Në 1960s dhe 1970s, shumica e banorëve të saj u zhvendos në Australi dhe Amerikë në kërkim të një jete më të mirë, por ende mbajtur marrëdhënie të forta me atdheun e tyre.

Zhvillimi i ishullit filloi në 1980s, ku energjia elektrike është instaluar në ishull dhe të ujit magazinat të ishin ndërtuar. Në fund të 1990s, port u zgjerua dhe një strehë të vogël për anijet e peshkimit është ndërtuar. Rrugët janë të shtruara dhe tani një fushë helikopteresh shërben shfaqen situatat e banorëve.

Antikythira Town

Sot, Antikythira bazon ekonominë e saj në peshkim. Turizmi nuk është zhvilluar ende dhe vetëm disa dhoma për qira mund të gjenden. Zgjidhja më e rëndësishme është Potamos, ku ju mund të gjeni një polic dhe një mjek. Të gjitha rreth ishullit, ju do të gjeni të bukur, plazhe të vogla për të notuar, të tilla si plazh Xeropotamos, në afërsi të cilën nuk gjendet qyteti i lashtë i fortifikuar i Kastro dhe mbetjet e tempullit të Apollonit.

Festivali më i njohur në Antikythira është dita emri i Agios Myronas, në gusht 17th, i cili është shenjt mbrojtës i ishullit. Këtë herë Antikythira është në kulmin e saj dhe shumë pelegrinë vijnë. Ky ishull i vogël mund të arrihen me anije nga Kythira në 2 orë, Gythion në bregun e kundërt të Laconia në orë 5 ose Kastelli, Crete në orë 4.

Ky ishull i vogël ka një telefon, një shkollë me nxënës 6, një mjek, një oficer policie, dhe një manastir. Ka një Kafenion dhe një Taverna por nuk ka zyrë postare apo bankare. Ka dhoma 10 në dispozicion për turistët. ujë të rrjedhshëm dhe tualetet janë të pakta.

Pijshëm dhe Dining
Ushqimi është i kufizuar këtu, por në dispozicion. Kjo nuk është një ishull për turistët që kërkojnë asgjë, por izolimi.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Antikythira garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Antikythira Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion LANE Deti Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Antikythira. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Antikythira, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Antikythira traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Antikythira makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Antikythira tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Antikythira jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Antikythira në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Antikythira dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel