Aomori Tragete

Aomori pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Aomori pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Aomori në Hakodate.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Aomori në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Aomori makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Aomori, Hakodate me tragete Tsugaru Kaikyo Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Aomori Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Aomori Ferry
me Tsugaru Kaikyo Ferry për anijet me vela nga Aomori të Hakodate në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Aomori pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Aomori biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Aomori

qyteti më veriore Honshu-së, Aomori, Ulet në fund të Mutsu Bay, strehuar nga dy kthetrat e gadishuj Tsugaru dhe Shimokita.

Kjo është një qytet i gjerë, por më tepër i dobët i cili ka humbur një pjesë të mirë të vizitorëve të saj Hokkaido-të detyruar tani që treni direkt deri në Hakodate nëpërmjet Seikan tunelit.

Megjithatë, turmat akoma të dal për Nebuta Matsuri Aomori-së (gusht 2-7), një nga festivalet më të mëdha dhe rowdiest të Japonisë, duke shfaqur gjigant ndriçuar gjithandej dhe vallëzimi energjik.

Ajo merr më pak se një ditë për të mbuluar Aomori-së Pamjet kryesore, nga të cilat më tërheqës është një park shfaqur gjithandej Nebuta.

Aomori Ferry Port
histori

I rrethuar nga uji në tre anët e saj, gjeografia Aomori Prefektura dhe zona e detit duken mjaft e komplikuar. Për shembull, varg malor Ouu cila qëndron e drejtë në mes të prefekturës Aomori ndan në dy pjesë. Prandaj, klima ndryshon shumë në varësi të rajonit.

Karakteristikat kryesore të kësaj prefekture janë bora e saj të rënda në rajonin e Tsugaru gjatë dimrit dhe Yamase (të ftohtë dhe me lagështi erërave Easterly) i cili fryn përgjatë anën e Paqësorit gjatë verës.

Aomori është dhënë emrin e saj gjatë periudhës Edo kur klani Hirosaki filloi ndërtimin e një porti në vendin e qytetit aktuale Aomori. Është thënë se ky emër vjen nga pyje të gjelbër (aoi-Mori) pranë Aomori City që ka shërbyer si një pikë referimi për anijet që hyjnë në port.

Përveç kësaj, ky prefektura është i bekuar me natyrën që është edhe e bukur dhe madhështore. Mjaft unike, por me të vërtetë e vërtetë, terreni malor Shirakami përbërë nga një pyll të virgjër pemë ahu është lënë pothuajse tërësisht në gjendjen e tij natyrore, ai u bë vendi i parë në Japoni që të përcaktohet si një vend i Trashëgimisë Botërore.

Me tokë pjellore, Aomori prodhon shumë lloje të ndryshme të prodhimeve bujqësore dhe detare, ndërsa enët tradicionale rrënjosur në karakteristikat e tij të pasur lokale janë kaluar preciously poshtë nga brezi në brez në zonat rurale dhe fshatrat e peshkimit.

Zona ka shumë rrënoja Jomon periudhës, më i famshëm në mesin e tyre duke u Sannai Maruyama rrënojat e vendosur në jugperëndim të qendrës së qytetit, ku mbetjet e një ndërtese të madhe prej druri u zbulua dhe revolutionalized arkeologjinë japoneze.

Aomori Town

Qyteti u themelua zyrtarisht më prill 1, 1898. Qyteti dhe porti u zgjidh por në 1626, në periudhën e hershme Edo. Kohët e fundit, ajo u zgjerua, thithjen qytetin ish e Namioka në prill 1, 2005.

Aomori fjalë për fjalë do të thotë blu (ose jeshile) pyje. Emri konsiderohet përgjithësisht për t'iu referuar një pyll të vogël e cila ka ekzistuar në afërsi të qytetit, të përdorura nga peshkatarët si një pikë referimi. Një teori tjetër sugjeron se emri mund të ketë qenë që rrjedhin nga gjuha Ainu.

Aomori Sightseeing
Aomori Nebuta është një festival i njohur kryhet nga gusht 2 në gusht 7 çdo vit. Përveç kësaj, tërheqjet kryesore të Aomori përfshijnë rrënojat, muze, dhe malet. Malet Hakkoda janë vende të mira për trekking me Spas nxehtë. Aomori është edhe shtëpia e disa Spas nxehtë (onsen), të tilla si Asamushi dhe Sukayu.

Asupamu
Munakata Shiko Muzeu Memorial i Artit
Aomori Qyteti Pylltarisë Museum
Aomori Folk Prefectural Museum
Aomori Historia e qytetit dhe Muzeu i Arteve Folk
Nebuta-no-sato Museum

Aomori Klima
Bora dhe moti i ftohtë karakterizojnë klimën e dimrit në Aomori. Qyteti dhe zonat përreth janë të njohur për borë e madhe, e cila është e thënë të jetë më i rëndë në mes të qyteteve japoneze. Për shembull, qyteti regjistroi një dëborë mbuluar maksimale prej 196 cm në 1981. Të dhënat aktuale për Sapporo është 164 cm, të regjistruar në 1939. Bora veçanërisht e rëndë është shkaktuar nga disa erërat që përplasen rreth qytetit. Kjo e bën rritjen e ajrit dhe të ftohtë, duke rezultuar në formimin cloud dhe reshje.

Në verë, një erë e ftohtë e quajtur Yamase shpesh rrahje nga lindja, e cila nganjëherë rezulton në një mot shumë të ftohtë dhe korren varfër. Përveç kësaj, Mjegulla trasha janë vërejtur shpesh në zonat malore në verë. Për shkak të kësaj mjegulle, fluturimet në Aomori Aeroportit janë anuluar shpesh.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Aomori garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Aomori Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tsugaru Kaikyo Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Aomori. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Aomori, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Aomori traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Aomori makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Aomori tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Aomori jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Aomori në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Aomori dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel