Arbatax Tragete

Arbatax pasagjerëve dhe Car Tragete

Arbatax çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Arbatax në Cagliari, Civitavecchia, Genoa dhe Olbia.

Krahaso gjithë në dispozicion Arbatax çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Arbatax makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Arbatax, Cagliari, Civitavecchia, Genoa dhe Olbia me tragete Tirrenia online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Arbatax Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Arbatax Ferry
me Tirrenia për anijet me vela nga Arbatax në Cagliari, Civitavecchia, Genoa dhe Olbia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Arbatax pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Arbatax biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Arbatax

Arbatax është një port i vogël në rajon Nuoro. Qendra e këtij qyteti të vogël ngrihet në fund të Cape Bellavista - territor pasuruar me pastrim të gjelbër me ngjyrë të Mesdheut dhe e njohur për shkëmbinjtë karakteristike të kuqe dhe masa e granitit porphyritic të vendosura në afërsi të portit.

Një shpërthim i vërtetë i ngjyrave të zhvillohet në pranverë me kontrast të shkëmbinjve të kep dhe gumë, rërë të bardhë plazhi dhe ujërat e kthjellët.

Një kornizë e natyrshme për këtë është panorama e maleve përreth, më e larta në ishull. Përveç port ngrihet një kullë nga shekulli i XVII-ndërsa në të djathtë është një gurore prophyry.

Në det, siluetë e gumë famshme porphyritic njohur si "shkëmbinj të kuqe" nga Arbatax.

Arbatax Ferry Port
histori

I ndodhur në bregun lindor, në pjesën veriore të kep të Capo Bellavista, jo shumë larg nga një zonë bonifikuar kohët e fundit, ky qytet i vogël është ndërtuar afër një vëzhgim kullë (shekulli XVI).

Kjo zonë, siç mund të shihet nga numri i madh i Graves gjigantët ", Domus de Janas dhe nuraghi, ka qenë i banuar që nga parahistoria. Në grusht ai kaloi në duart e Pisa, atëherë ajo u pushtua nga Aragoneses, dhe më në fund të përfshihet në Quirra County.

Arbatax, letër të cilit fabrikat janë shumë të njohur në Sardenjë, dhe portin e të cilit, pas një Olbia-së, është më mirë të pajisura në bregdet, është sot pjesë e komunës së Tortoli.

Kjo zonë është shumë interesante si për aspektet e saj natyrore dhe arkeologjike. Rrethinat e Tortoli, rreth 5 kilometra larg nga Arbatax, janë plot nuraghi, domus de Janas dhe tombe dei Giganti (varre gjigandët ') duke dëshmuar praninë e qytetërimeve të lashta. Në veri të Tortoli ka pellg njëjtin emër, një nga më të madh në Sardenjë peshkut, dhe shumë të pasur në jetën e shpendëve.

Peizazhi këtu është veçanërisht i rëndësishëm, në sajë të shkëmbinjtë bukura në porfir të kuqe, i njohur si "shkëmbinj të kuqe Arbatax". Arbatax është qëllim final i të ashtuquajturës gjelbër-tren, që kalon nëpër malet Gennargentu, dhe nga të cilat ju mund të gëzojnë një pamje të mrekullueshme.

Pak kilometra larg nga deti, është fshati i Barit Sardo, me plazhin e saj të bukur, ku një kullë e madhe bregdetare (shekulli XVI-XVII) qëndron. Rreth 10 kilometra larg nga Bari Sardo është vendosur një vendpushim pushime të quajtur Marina di Gairo, ndërsa Jerzu aty pranë ka një grup Tablelands gëlqerore quajtur Tacchi di Jerzu (këmbë Jerzu-së).

Festat më të rëndësishme në qytet janë kryesisht fetare, si ato në nder të Saint Lucy, në maj 29 / 30th, e Shën Anne, që zhvillohet në korrik 26th dhe San Salvatore, në shtator 10th. Në fshatin e afërt të Tortoli, në korrik 2nd, është festa e Stella Maris.

plazhet
Duke filluar nga veriu, në afërsi të fshatit Lotzorai, rreth 10 kilometra larg nga Arbatax, është vendosur Lotzorai Beach, e ndjekur nga të bukur Santa Maria Navarrese Beach. Rreth 4 kilometra nga Tortoli ju mund të gjeni Orri Beach, rërë të cilit është shumë e hollë dhe ujrat e të cilit janë shumë të cekët; jo shumë larg nga këtu është i vendosur në plazh mrekullueshme e Is Scoglius Arrubius (Red Rocks), karakterizohet nga shkëmbinj të kuqe dhe pebbles.

Përveç nga kulla e rojes së tij spanjolle dhe pejzazh detar spektakolare në pamje nga quajtur me vend Capo Bellavista, Arbatax ka pak në rrugën e ndonjë gjë serioze. Për këtë ju do të duhet për të lënë bregdetin. thesaret arkeologjike Sardenja janë nuraghi saj - varret e rrumbullakët, shpesh të grumbulluara në fshatrat e të vdekurve - një testament për të lulëzuar kultura Epokës së Bronzit të ishullit.

Vajtues do të ulen jashtë këtyre varreve për ditë, kujtimet e tyre të nis nxitur nga kërpudha magjike. Në rrugë Lido di Orri jashtë degë moderne Arbatax së Tortoli, të marrë një të drejtë në shenjë duke treguar për Parco Archeologico di San Salvatore. Këtu, Nuraghe granit njohur si tomba dei Giganti - të gjigantëve 'varri - daton nga rreth BC1500.

Ku për të ngrënë
Edhe pse ju nuk jeni larg nga një peshk i pjekur në skarë në Arbatax, me të vërtetë të shkëlqyera eateries ende mungojnë. Poshtë në qytetin modern të ulët, Tortolì, Da Lenini (via San Gemiliano 19; 0039 0782 624422; mbyllura Sun) - po, prindërit revolucionare e pronarit të vërtetë e ka thirrur atë Lenin Mura - ofron një meny të bazuar në freshest e ushqimit të detit dhe lokale perime.

Counter-intuitive, kuzhina e vërtetë Sardinian nuk është e dyshimtë në të gjitha, por bazohet në traditat mishi të brendësi. Kjo është një udhëtim 13-milje në perëndim nga Arbatax në fshat e Villanova Strisaili ku Agriturismo (pushimi fermë) krijimi S'Orroali Manna (0039 0782 30067, gjithmonë e hapur, prenotim thelbësore) shërben shijshëm derr rosto, në shtëpi-shërohet proshutë dhe bukë , makarona dhe desserts shijshme të cilat janë bërë të gjitha në ambientet, duke përfshirë sebadas (pastë mbushur me djathë). Ka disa dhoma të thjeshta me qira shumë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Arbatax garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Arbatax Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tirrenia pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Arbatax. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Arbatax, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Arbatax traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Arbatax makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Arbatax tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Arbatax jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Arbatax në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Arbatax dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel