Argostoli Tragete

Argostoli pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Argostoli pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Argostoli të Killini.

Krahaso gjithë në dispozicion Argostoli çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Argostoli makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Argostoli, Killini me tragete Jon tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Argostoli Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Argostoli Ferry
me Jon Anijet për anijet me vela nga Argostoli të Killini në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Argostoli pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Argostoli biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Argostoli

Kryeqyteti i Kefalonia, Argostoli është një port i zënë duke punuar vizituar nga anijet turistike, jahte dhe anije mallrash sapo fillon sezonin. Ajo është në bregun lindor të një gadishull, rrethuar me male të pyllëzuara, dhe një bazë ideale nga e cila për të eksploruar ishullin.

Qëndruar në Argostoli mund të ju jap ndjenjën e të jetuarit në qytet në vend se të qënit një turist. Nuk është një shëtitore shumë tërheqës kalldrëm fringed me palma përgjatë portit në Argostoli.

Këtu, në mëngjes herët, ju mund të shihni peshkatarët lokalë sjellë në kapjen e tyre dhe në mbrëmje ky është një vend i preferuar për shëtitje.

Ku shëtitore përfundon ka një treg të përhershëm perime të prodhimit vendor dhe një përzgjedhje e kafene dhe taverna të vogla të cilat janë ideale për një Ouzou dhe disa mezes.

Argostoli Ferry Port
histori

Argostoli është më e madhe e fshatrave Kefalonia me një popullsi prej banorëve 14.000. Ajo është kryeqyteti dhe porti kryesor i ishullit.
Ky qytet i vogël ka qenë kryeqyteti i ishullit nga viti 1757 dhe është e vendosur në qendër të pjesës jugore të ishullit.

Argostoli është duke qëndruar në anën e largët të gjirit me të njëjtin emër i cili është i rrethuar me male dhe pyje të gjelbëruar. Ndërtesat veneciane përdorur për të dalë në qytet, por u shkatërruan së bashku me të gjithë Argostoli dhe pothuajse të gjitha qytetet e tjera dhe fshatrat e ishullit nga tërmeti të fortë të 1953.

Qyteti është rindërtuar që atëherë, me ndihmën e qeverisë greke por ndryshe për kryeqytetin e Zakinthos, nuk janë bërë përpjekje për të ruajtur arkitekturën tradicionale dhe ngjyra lokale.

Një urë guri i njehsorëve 650 të gjatë të quajtur Ura Drapano qëndron në hyrje të kryeqytetit, në mes të tij një piramidë të vogël të quajtur "Colona" (Column) është në këmbë, i dedikuar për të Charles de Bosset që e ka ndërtuar urën.

Qyteti modern dhe kozmopolit i Argostoli është shumë e zënë dhe ka shumë karakteristika interesante dhe aktivitete për të ofruar. Ajo ka një shëtitore tërheqës rrugor bregdetar i cili është hipur nga palma dhe shtruar bukur me pebbles ngjyra nga deti. Rruga përfundon në kalatë e vogël trageteve, ku anijet nisen për qytetin e Lixouri çdo gjysmë ore dhe ku pak anije peshkimi janë ankorim.

Argostoli Town

Sheshi qendror i qytetit të quajtur Plateia Valianou është një katror i madh dhe e këndshme e cila hipi nga shumë restorante, kafene dhe bare. Gjatë mbrëmjeve të verës, sheshi merr me të vërtetë të mbushur me njerëz, sepse ajo është vendi ku vendasit shkojnë për shëtitje e tyre tradicionale. Është megjithatë shumë interesante dhe të kënaqshme për të vëzhguar mënyrën Kefalonian e jetës.

Këmbësori Lithostroto Street (Rruga me kalldrëm) është rrugë tregtare të kryeqytetit dhe është plot me dyqane. Nuk mund të admirojnë kishën e bukur të Shën Spiridhonit dhe kullën interesante orën e Sheshit Campana.

Në Argostoli mund të vizitoni Muzeun Arkeologjik të Kefalonia cila pret gjen interesante arkeologjike nga miken, helene dhe periudhat romake; koleksionet përmbajnë monedha, shpata, skulptura dhe qeramika nga ato periudha të ndryshme.

Një tjetër muze me vlerë-vizituar është Korgialenios Historia dhe Folklor Muzeu i cili është vendosur në katin e parë të Bibliotekës Korgialenian; ajo konsiston në një rindërtimin e një shtëpie Kefalonian shekullit tradicionale 19th dhe ekspozon një koleksion të pasur të fotografive të ishullit.

Biblioteka imponuar e kryeqytetit mban libra 50.000 dhe dorëshkrime të vjetra, ndër të cilat një pjesë shumë të rralla. Aty pranë biblioteka është teatri i bukur i Kefalos cila është konsideruar si një nga teatrot më të mira në Greqi.

The Lighthouse e Shën Theodhorit ndodhet disa kilometra nga Argostoli dhe është ndërtuar nga guvernatori britanik Napier; ajo është e njohur në vend si "Fanari" (far) dhe konsiston në një ndërtesë të vogël të rrumbullakët me kolona të bardha dorik. Ky far bukur është një nga markat e Kefalonia.

Sami është i afërt plazh turistik në kryeqytet, vetëm pak kilometra nga ajo. Ajo është shumë popullor dhe ofron plazhe të mrekullueshme që janë dhënë me Blue Flag. Në këtë zonë vizitori do të gjeni strehim të ndryshme, taverna, bare bukur gjallë dhe një gamë të gjerë të dyqaneve.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Argostoli garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Argostoli Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Jon anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Argostoli. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Argostoli, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Argostoli traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Argostoli makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Argostoli tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Argostoli jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Argostoli në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Argostoli dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel