Armadale Tragete

Armadale pasagjerëve dhe Car Tragete

Armadale çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Armadale të Mallaig.

Krahaso gjithë në dispozicion Armadale çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Armadale makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Armadale, Mallaig me tragete Calledonian MacBrayne (Calmac) tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

 

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Armadale Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Armadale Ferry
me Calledonian MacBrayne (Calmac) Tragete për anijet me vela nga Armadale të Mallaig online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Armadale pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Armadale biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Armadale

Armadale është një qytet në rrethin e West Lothian në Skoci qendrore. Armadale, i njohur më parë si Barbauchlaw, është një qytet i ish-minierave i cili është i njohur edhe për prodhimin e saj me tulla. Ajo është emëruar pas Armadale në Sutherland, kjo pasuri u pronësi nga Sir William Honeyman i cili më vonë fituar vendin e Barbauchlaw.

Qyteti ka një numër të madh të vendeve të ndryshme publike. Ka nëntë baret publike në qytetin - kopjeve Bar, The Corrie, Tap o 'Brae, Cavalier, Bucks Head tavernë, malësor, The Snooker Club (Krossbar), The Regal, and The barbar, i cili siguron qytetin ora në pjesën e përparme të ndërtesës. Ka dyqane lokale si Sweet Shop Coia-së, Peshku Coia dhe dyqan Chip, John Dewar dhe Sons Butchers dhe më shumë.

Armadale është dera e pasme Skye së. Ai është këtu që traget nga Mallaig arrin, ofruar vizitorëve me një alternativë emocionuese në Ura Skye ose Glenelg Ferry; dhe atë që mban gjallë romancën e vizituar atë që mbetet pa diskutim një ishull.

Armadale Ferry Terminal

Ka një sprovë për ata që vijnë me traget në Armadale të thjesht të përzënë jashtë anijen dhe për të mbajtur në vazhdim e sipër, duke e bërë më të madhe të rrugëve të përmirësuara lidhin Armadale me pjesën tjetër të Skye. Ata që veprojnë kështu të humbasë një pjesë të madhe në ofertë në këtë cep të vogël të njohur të ishullit. Për një fillim, Armadale nuk është në fund të gadishullit ajo qëndron në. Duke marrë një kthesë të majtë, ku rruga kryesore nga terminali i trageteve kthehet drejtë paralele bregdetin ju merr në rrugën e vetme udhë në fshatin e Ardvasar, dhe më pas më gjerë, përgjatë rrugës për Aird e Sleat, e cila ofron disa nga më madhështore views në Skoci.

Armadale vetë është rritur përtej terminali i trageteve që së pari u fokusua zhvillimin këtu. Në veri të terminalit të trageteve është Armadale Bay, shtëpi për fuçitë aktive të Skye jahte me statutin e tyre jahteve dhe shërbimeve Kantier detar. baza e tyre e operacioneve është e vjetër mol guri në anën veriore të gjirit. Armadale Bay është edhe shtëpia e një plazh të respektuar në baticë të ulët, përsëri me pamje të shquar. Ndërkohë, Armadale skelë është shtëpia e Sea.fari së balenë dhe delfin diktim udhëtime.

Për ata që shpenzimet e një pak kohë këtu, ia vlen të ditur për "The Shed". Kjo kafene afër vogël në fund nga toka të skelë ofron një gamë të habitshme të gjerë të ushqimit të mirë dhe pije: plus krem ​​të shkëlqyer akull. nevojat më të menjëhershme janë catered për nga Ragamuffin, një rroba dhe dhuratë dyqan në breg pranë terminalit, dhe nga Poezi Bay. Aty pranë është Skyelark, shitjen e një gamë të artit, zanatet dhe dhurata. Skyelark është edhe shtëpia e grumpygeorge fotografisë, duke ofruar peizazhe të shkëlqyer të shtypura në kanavacë. Kalimi kryqëzim afër me rrugë anësore në Ardvasar ju sjell në stacionin e benzinës drejtuar komunitetit Armadale-së, edhe shtëpia në Qendrën e Informacionit Turistik, dhe në sasi mjaft të vogël të shtëpive në fshat.

Udhëtoni përtej vetë fshat dhe ju gjeni veten duke kaluar në të majtë një ndërtesë tuaj të bardhë me një kullë si kështjella, që ishte ndërtuar fillimisht si stallat për Armadale Kalaja, dhe i cili tani shërben si një restorant dhe dyqan për Qendrën e Donald klanit. Qendra Donald Clan është vizitori tërheqje mirë Skye dhe përbëhet nga dy elementë kryesorë, përveç stallat e vjetra të dukshme nga rruga kryesore. Armadale Kalaja Gardens janë akra 40 e kopshtet përreth rrënojat e Armadale Kalaja. Brenda kopshte është Muzeu i mrekullueshëm i Ishujve, qëllim të ndërtuar në 2002 dhe madhësi-per-madhësi Muzeun mirë në Skoci.

Rruga nga Armadale vjen si një surprizë e vërtetë për ata që nuk e kanë vizituar në një kohë. Rruga e tërthortë pista e vetme ajo e përdorur për të kapem për të bregdetit ka shkuar, zëvendësohet me një cilësi të lartë rrugë trasesë twin ndërtuar për milje e saj të parë në tokë bonifikuar nga deti.

Një milje e veri lindje gjysma e Armadale është vendbanim i vogël i Ostaig, në afërsi të kryqëzimit me rrugën vogla në Tarskavaig. Që 1973 kjo ka qenë shtëpia e Sabhal mor Ostaig ", një qendër e përsosmërisë për zhvillimin dhe zgjerimin e gjuhës së Gaelic, kulturës dhe trashëgimisë". Kjo ishte ide e Sir Iain Noble, pronari i Isloeornsay Estate që mbulon pjesën më të madhe të Gadishullit Sleat.

Në fund të 1990s ajo u zgjerua në mënyrë të konsiderueshme për të përfshirë një kampus të ri në një vend të mrekullueshëm me pamje nga Tingujt e Sleat. numri aktual të studentëve janë rreth 100 në kurset me kohë të plotë, në lidhje me 160 në kurset e mësimit në distancë, dhe deri në 900 të cilët regjistrohen në kurse të shkurtra çdo vit.

 


Më të mirë në dispozicion Armadale trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Armadale Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Calledonian MacBrayne pasagjerëve (Calmac) Tragete dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Armadale. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Armadale trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Armadale traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Armadale makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Armadale trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Armadale jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Armadale në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Armadale dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel