Arrecife Tragete

Arrecife pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Arrecife pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Arrecife të Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas dhe Porto Rosario.

Krahaso gjithë në dispozicion Arrecife çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Arrecife makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Arrecife, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas dhe Puerto Rosario me tragete ACCIONA online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Arrecife Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Arrecife Ferry
me ACCIONA për anijet me vela nga Arrecife të Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas dhe Porto Rosario online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Arrecife pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Arrecife biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Arrecife

Arrecife ka qenë kryeqyteti i Tenerife që 1852 kur rritja në rëndësinë e portit të saj çoi në zëvendësimin e ish Teguise të kapitalit në brendësi. Ajo shtrihet në bregun lindor të ishullit dhe është shtëpi për gjysmën e popullsisë Tenerife-së.

Arrecife është shtëpi për rreth gjysmën e banorëve të ishullit, me një popullsi prej rreth 45,000 dhe krenohet me bollëk tregtare, plazhe, parqe, promenades, natës dhe gjithë ngutje mjek urbane dhe nxitim.

Qyteti ishte dikur, jo me optimizëm, e përshkroi si "Venecia e Atlantikut". Kjo i bën lajka për të mashtruar edhe pse, si Arrecife ofron shumë pak në aspektin e arkitekturës klasike koloniale, kurrë gondoliers mendje apo ujore. Në fakt në pjesë, qyteti është ende një poshtë pak në thembër.

Arrecife është një gjallë, qytet kozmopolit plot kulturës dhe historisë ndodhet pak më në lindje të Lanzarote qendrore. Emri rrjedh nga spanjollët për gumë dhe i referohet formacionet shkëmbore vullkanik që shtrihen në det dhe mbrojtur port piktoresk.

Arrecife Ferry Port
histori

Në rrethinat e San Gines, një popullsi vendës u krijua. Nën sulmet e vazhdueshme pirat, një fortesë u ngrit që, pasi u dogjën, u rindërtua si El Castillo de San Gabriel.

Në 1630, tregtar, Francisco Garcia Santellas, ndërtuar vetmuar në San Gines, tani konvertuar në kishën e famullisë e San Gines, ku mund të admirojnë qilima kripë që banorët e ishullit bërë për festivalin e El Corpus.

Arrecife formuar si qytet në fillimet e shekujve 19th, kur kryeqyteti i ishullit kaluar nga të qenit Teguise për Arrecife për shkak të tregtisë në la barrilla (të përdorura në prodhimin e sapunit) dhe cochineal (colorant vlefshme natyrore), dhe e saj Flota e peshkimit. Në 1908, porti i parë komercial është ndërtuar.

Festivalet e saj janë më të rëndësishme pasi ato janë më të vjetër - San Ginés në gusht përfshin muzikë, konkurse popullore me vela

Past Piratical
Për shekuj me radhë, Arrecife (ose Puerto de Arrecife siç ishte i njohur fillimisht) ishte e portit portë kryesore në ishullin për shkak të afërsisë me kryeqytetin e lashtë Teguise dhe portin e saj natyral thellë me ujë në Los MARMOLES - tani në shtëpi për të trageteve dhe enë portet e qytetit .

Gjatë shekujve 17th dhe 18th portet e ishujt Kanarie në përgjithësi dhe Lanzarote në veçanti ishin të rrënuar nga sulme pirate dhe Arrecife u bastisën rregullisht.

Teguise - Capital Ancient
Teguise, disa 10km nga bregu ishte vendosur strategjikisht më të mirë për t'u marrë me këtë kërcënim dhe mbante titullin e kryeqytetit të ishullit për disa vjet 450.

Ajo ishte vetëm në 1852, pasi rëndësia e tregtisë detare u rrit, se ky titull iu dorëzua disi pa dëshirë për në Arrecife.

Biggest Fleet në Canaries
Sot, porti shtëpi flota më e madhe e peshkimit në Canaries dhe trashëgimia e këtyre sulmeve pirate ende mund të shihet në dy kështjella mbresëlënëse që qëndrojnë roje mbi port natyror Arrecife së.

Arrecife Town

Arrecife është një qytet plot jetë nga dy ditë e natë. Saj port të thellë me ujë Los MARMOLES, pasi fushën e vetme të flotës së peshkimit, tani është edhe shtëpia e një traget dhe enë port shumë të zënë. Kështjellat e fortifikuara ishin ndërtuar në port për të mbrojtur banorët nga sulmet e përsëritura nga piratët. El Castillo de San Gabriel tani shtëpi një muze arkeologjik. Bredhin portit të peshkimit natën dhe shijoj atmosferën e shtëpive të vjetra të peshkatarëve të cilat janë të ndriçuara pas errët.

Rrugët e ngushta të tremujorit të vjetër me sheshet e tyre të vogla dhe kafenetë trotuarit të mbajë disa nga bukuri nga ditët e shkuara. Kisha goxha i San Gines me kulla e saj zile qëndron në tremujorin e vjetër.

Plazhi errët të artë, El Reducto, raftet butësisht në det. Megjithatë duhet të mbahet mend se është Oqeani Atlantik dhe nuk mund të jenë rryma të forta. Notonin duhet notuar paralelisht në plazh dhe jo në det. A gumë koralore mjaft afër bregut tërheq shumë zhytësit.

Ka tani një shëtitore shumë i zgjuar shtruar dhe landscaped përgjatë ofruar beach shaded vende pushimi dhe pijeve freskuese.

Arrecife ka objekte të shkëlqyer pazar dhe një shumëllojshmëri të gjerë të restorante ushqyer për shumicën e shijet.

Lanzarote është një vend me bukuri natyrore të pazgjidhura me ekstremet e pamje. Një ekskursion në Parkun Kombëtar të Timanfaya me kratere vullkanike e saj të mëdha dhe peisazhit të thellë hënor nuk duhet të bjerë në sy. Një tërheqje shumë popullor është shpella Los Verdes me shpellat e tyre të ndriçuar dhe liqeni nëntokësor.

Arrecife Nightlife

Duke qenë një qytet mjaft të madhe, Arrecife ka argëtim në mbrëmje për të përshtaten të gjithë. Ka klube nate të gjallë, bare dhe disko ku ata që dëshirojnë të partisë gjatë natës. Ka edhe shumë restorante të qetë, ku pushuesit mund të gëzojnë një vakt dhe një shishe verë në një atmosferë intime.

Arrecife Shopping

Një nga atraksionet e pazar në ishujt Kanarie është se mallrat janë praktikisht të lirë të taksave dhe Arrecife ka një qendër të shkëlqyer pazar. Rruga kryesore, Castillo y Leon, ka një shumëllojshmëri të gjerë të butiqe projektuesi dhe dyqane të specializuara. Parfum, alkool, cigare, kamera dhe mallrave elektronike janë të gjitha në mënyrë të konsiderueshme më të lirë. Tregu dielën në Teguise ka qindra stalla dhe artist rrugë. Duket se shumica e ishullit të trajnerëve në kryeqytetin e vjetër për të shijuar enden rrugëve me kalldrëm kërkoni pazaret dhe suvenire pushime.

Arrecife Ushqimi

Ka një numër të madh të bare, kafene trotuarit, dhe baret shërbejnë një shumëllojshmëri të gjerë të ushqyer ushqim për shumicën e shijet. Arrecife është gjithashtu e pasur me restorante gjobë që ofrojnë kuzhinë ndërkombëtare, si dhe restorante të shkëlqyera peshku shërbejnë menu tradicionale Canarian.

Castillo San Gabriel
Më lehtësisht i dukshëm nga këto është Castillo San Gabriel, që daton nga 1590 dhe tani në shtëpi për një muze dedikuar për historinë e Arrecife.

Castillo San Jose
Në skajet e jashtme të Arrecife nga Puerto MARMOLES qëndron Castillo San Jose, e cila ishte ndërtuar fillimisht për të sprapsin piratët dhe zbutur varfërinë në ishullin në prag të shpërthimeve të mëdha vullkanike e të 1730-së. Si rezultat u bë e njohur në vend si Kalasë së urisë.

Muzeu i Artit Bashkëkohor Ndërkombëtar
Ironikisht, Castillo është ende duke plotësuar barkun sot, si ajo tani shtëpi një restorant elegant, i projektuar nga Cesar Manrique, si dhe ishujt Muzeu i vogël, por prestigjioz i International dhe Artit Bashkëkohor.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Arrecife garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Arrecife Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Arrecife. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Arrecife, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Arrecife traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Arrecife makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Arrecife tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Arrecife jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Arrecife në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Arrecife dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel