Tragete Astypalea

Passenger Astypalea dhe Car Tragete

Çmimet Astypalea pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Astypalea në Amorgos, Aegiali, Donoussa, Kalymnos, Kos, Naxos, Nisyros, Paros, Pire, Rodos, Tilos, Donoussa, Kastelorizo, Leros, Santorini, Syros dhe Patmos.

Krahaso gjithë në dispozicion Astypalea çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave Astypalea dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Astypalea, Amorgos, Aegiali, Donoussa, Kalymnos, Kos, Naxos, Nisyros, Paros, Pire, Rodos, Tilos, Donoussa , Kastelorizo, Leros, Santorini, Syros dhe Patmos me tragete Blue Star tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Astypalea Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Astypalea Ferry
me Blue Star Ferries për anijet me vela nga Astypalea në Amorgos, Aegiali, Donoussa, Kalymnos, Kos, Naxos, Nisyros, Paros, Pire, Rodos, Tilos, Donoussa, Kastelorizo, Leros, Santorini, Syros dhe Patmos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Astypalea pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim biletë Astypalea trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Astypalea

Astypalea është seamiles 117 nga Athina, Pireut dhe 23 seamiles nga Kos. Astypalea takon ishujve Dodekanezë në Egje në jug lindje.

Vija bregdetare e Astypalea është shkëmbor dhe të egra me limane të bukur dhe plazhet. Forma e ishullit ngjan një ngushtim egg-timer në mes të një shirit vetëm 10 m të gjerë që lidh të dy pjesët.

Ky rrip është e njohur si 'Steno ", i cili e ndan Astypalea në lindje Mesa NISI (ishull mesme) dhe perëndimore 'Ekso Nisi' (ishullin e jashtme). Në juglindje janë disa ishuj të vegjël: Hondro, Ligno, Aghia Kyriaki e cila ka një kishë kushtuar Shën Kyriaki, Kounoup dhe Koutsomytis me një plazh të bukur not.

Pak më larg janë Tria Nisya, Syrna dhe Adelfi dhe në perëndim janë ishuj të vegjël e Pontikoussa, Ktenia, Katsagreli dhe Ofidoussa. E gjithë archipel është 114qkm.

Astypalea Ferry Port
histori

Astypalaia ka udhëtuar nëpër kohë me të njëjtin emër. Të vogla, të parëndësishme ndryshimet kanë portretizuar atë si "Astoopalia", "Astropalia", dhe "Stipalia".
Sipas mitologjisë greke, Astypalaia dhe Evropa ishin vajzat e Finikos dhe Perimidis. Nga bashkimi i Astypalaia dhe Poseidonit, perëndisë së ujit, të Argonaut, Agaeos ka lindur dhe kështu u vendos për herë të parë nga KARES që quajtur "Pyra" e saj për të ngjyrës së kuqe të tokës së saj. Për shkak të shumë lule erëmirë të saj dhe fruta të saj, greqishtja e vjetër e quajtur atë "Banka e Perëndisë".

Astypalaia ka kaluar nëpër pushtimin e Kretës, të Minoan Era dhe më vonë u bë grek për shkak të kolonëve që erdhën nga Megara. Gjatë viteve të lashtë, ishulli duhet të ketë treguar një kulm të rëndësishëm siç mund të shihet nga gjetjet e ndryshme, kryesisht monedha të cilat janë gjetur gjatë gërmimeve dhe nga referencat e shpeshta në tekstet e shkrimtarëve të lashtë. Gjetjet janë në shfaqje në Muzeun Arkeologjik e cila është e hapur për publikun në Pera Yalos dhe ku vizitori mund të fillojnë të kuptojnë jetën e Astypalaia.

Gjatë epokës helenistike, ajo ishte një port (një stacion i Ptolemeut të Egjiptit) dhe gjatë periudhës romake, ajo tregoi një zhvillim të madh detyrohet të bollshme, portet e saj natyrore e cila rezultoi në pikat fillestare kundër piratëve. Gjatë moshë bizantine, përshkallëzimi i piratism solli ndryshime në strukturën arkitektonike dhe lokacioni i shtëpive të ishullit, të tilla si rënia e banesave bregdetare dhe lëvizjes së popullsisë brenda mureve të ndërtuara të kështjellës për mbrojtje.

Kjo epokë shënon ndërtimin e Kalasë së Agios Ioannis, i vendosur në bregdetin jugperëndimor të Astypalaia, kufomat e të cilëve mund të gjenden deri në ditët e sotme. Romakët, të cilët vlerësoi ushqim në çdo vend mbi të gjitha, të quajtur Astypalaia "peshku-ndikim" për shkak të shumës së madhe dhe cilësi të lartë të peshkut ishull ka.

Town Astypalea

Çfarë duhet të Shiko Në CHORA ka një muze i vogël arkeologjik, disa kisha interesante dhe një kështjellë. Mbetjet e një Villa romake është për t'u parë në fshatin Maltezana (Analipsis). Këtu, ka edhe një monument mbi të ekuipazhit u vra e bizon anije franceze që fundosur në 1827. Në Vathy ju mund të vizitoni shpellën e Dragoit, Dracospilia. Pranë CHORA është fshati i Livadi që është kopshti lulëzim të ishullit.

Pemishtet, të cilat janë të tejmbushur me pemë mandarinë dhe pemë portokalli, vreshtave, të cilat vlon me rrush e tyre me lëng dhe shtëpitë të cilat janë të rrethuara nga, multi-colored lule të shumta, shtrihet përgjatë luginës.

Çfarë duhet të bëni:
Not, snorkeling dhe relaksuese. Në plazh Livadia ka jetskis dhe canoes me qira. Ishulli është i madh për rrëshqitje në ajër.

plazhet:
Plazhi më popullor është Maltezana, i cili është edhe më i gjallë. Nuk janë gjiret e shumta të vogla, dhe ju mund të marrë një varkë për Moura dhe Parou. Plazhet më në ishull janë pebbled apo shkëmbinj. Dy nga plazhet më të bukura të ishullit mund të arrihet me anije turistike të cilat u nisën nga Pera Yalos dhe Maltezana.

Këto plazhe janë Kaminakia, ku ka një tavernë e cila shërben dhi ziera (merak), një specialitet ishull, dhe Vatses, ku ka një shpellë me stalaktite dhe stalagmite. Nga Livadi, një rrugë e kalueshme poshtër fillon e cila ofron një pamje të vërtetë të lë pa frymë e CHORA dhe lidhet Tzanakis, preu plazh nudist, të CHORA dhe, pasi ka kaluar një numër të limane të vogla dhe plazhi papou, ajo përfundon deri në joshës, plazh me rërë e Agios Konstantinos.

nightlife:
Ju do të gjeni një çift të bare dhe disko në Skala, CHORA, Livadia dhe Maltezana. Natës është mjaft e ndryshme, por jo shumë të egër.

Ushqimi:
Ka shumë taverna në ishull. Ka edhe shumë vendasit ëmbëlsirat. "Poungia" (byrek djathë bërë nga djathi kopanisti dhe mjaltë), fruta të konservuara (ftua, fiku, portokalli hidhur, bergamot portokalli), qarkullim, "rantista" (thjerrëzat gatuar me brumë trashë imët dhe uthull), hardhi mbushur, gjethe lakre ose lule courgette, djathrave të ndryshme lokale të tilla si "ladotyri", "myzithra", "chlori", një lloj i kos quajtur "xyalina", karavidhe me spageti, topa oktapod, peshk, dhi i mbushur me oriz, mëlçisë copëtuar imët dhe i gatuar me erëza i njohur si 'lambrianos ", rrotullon bukë të verdha" kitrinokouloura "me' 'djathi dhe shafran dhe pies njohur si' chlori lambropittes".

Ka hotele, dhoma, dhe apartamente me qira për të akomoduar vizitorët. Ekziston edhe një kampingu me të gjitha lehtësitë e vendosura në mes të peizazhit këndshëm natyror të ishullit. Ajo është në Marmari B.

Astypalea është vendi ideal për të dashuruar e të gjitha llojet e peshkimit që ujërat e tij janë unike për larminë dhe sasinë e peshkut, ndërsa tifozët e erës-surfing mund të vërtetë të gjeni atë që ata janë duke kërkuar në ishull.

Nuk është një fushë futbolli në Marmari C, një fushë basketbolli dhe palestër Publik. Përveç formave tradicionale të argëtimit të tilla si festat fetare të cilat janë ringjallur me sukses të madh gjatë viteve të fundit, në ishull mund të gjeni bare, klube, verë dhe kinema dimrit, restorante që shërbejnë kuzhinën lokale dhe ndërkombëtare, kafenetë dhe shtëpitë tradicionale kafe.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Astypalea garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Astypalea Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Astypalea. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Astypalea, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Astypalea traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Astypalea makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Astypalea tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave të trageteve Astypalea, kontrolloni disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Astypalea në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Astypalea dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel