Trenat Avignon Eurostar

Avignon pasagjerëve dhe Car Trenat Eurostar

Avignon çmimet e biletave tren pasagjerësh, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për trenat Eurostar udhëtojnë nga Avignon në Ashford, Kent dhe Londër Shën pankreasit.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave Avignon Eurostar në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave Avignon dhe pasagjerëve Eurostar bileta udhëtojnë për në dhe nga Avignon, Ashford, Kent dhe Londër Shën pankreasit me Eurostar Eurostar trajnon online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Avignon Eurostar
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Avignon Eurostar
me Eurostar për trenat Eurostar udhëtojnë nga Avignon në Ashford, Kent dhe Londër Shën pankreasit online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion biletë çmimin e Eurostar.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur tuaj Avignon pasagjer apo makinë Eurostar biletë, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Avignon Eurostar biletë dhe rezervoni biletën tuaj Eurostar sigurtë në internet ju lutem, përdorni formularin Eurostar kohë reale prenotim në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj Eurostar, kur përfundimit rezervimin tuaj Eurostar biletë.

 

More About Avignon

Avignon është një nga qytetet e mëdha të Provence, në jug të Francës. Ai është qyteti kryesor i departamenti të Vaucluse, dhe është në brigjet e lumit Rhône. Avignon ishte një nga qytetet evropiane e Kulturës në 2000.

Hooped nga 4.3km e ramparts ruajtura superbly guri, ky qytet i këndshëm është belle e topit Provence-së. ana e saj si selinë papale e pushtetit ka dhuruar Avignon me thesarin e artit të mahnitshëm dhe arkitekturës, askush grander se kala masive mesjetare dhe pallatin papnor, Palais des Papes.

I famshëm për festivalin e saj vjetor artet e interpretimit, këto ditë Avignon është gjithashtu një qytet i animuar nxënës dhe një vend ideal nga e cila për të hap jashtë në rajonin përreth. Në Francë dhe më gjerë, Avignon është ndoshta më i njohur për urën e saj legjendar, Pont St-Bénézet, aka Pont d'Avignon.

Nuk është një shpejtësi të lartë javore Eurostar shërbimi i trenit midis Avignon dhe Londër Shën pankreasit dhe Ashford në Kent.

Avignon Eurostar Stacioni i Trenit
Avignon Qyteti

Avignon është i njohur si është qyteti në të cilën Papët ikur kur lënë korrupsionin e Romës në shekullin e 14th. Pallati ata ndërtuan, 'Le Palais des Papes,' ose pallati i papëve, është ndërtesë e madhe gotike në botë. Ajo u zbrazur në masë të madhe gjatë shekujve, dhe dhomat e saj të mëdha guri janë të mbushura me pak më shumë se afreske të vjetra, por ajo është ende një ndërtesë imponuar. Vetë Ramparts ishin ngritur për të mbajtur plagën dhe pushtuesit gjatë moshës turbullta mesme, kur Avignon përkisnin papatit dhe jo kurorën franceze.

Historia e tij e hershme është shumë më i vjetër se papët, megjithatë. Avignon zë një vend strategjik për disa arsye - kjo është në bashkimin e dy lumenjve dikur të fuqishme: Rhône, ende një nga lumenjtë më të mëdha në Francë, dhe tashmë në masë të madhe-dammed Durance. Të dy ishin rrugët e rëndësishme të tregtisë dhe të komunikimit edhe në kohët parahistorike. Përveç kësaj, ekziston një ishull i gjatë në Rhone që bëri të mundur që të trageteve njerëzve dhe mallrave në të gjithë, dhe më vonë të kapërcyer lumin, më lehtë se në vende të tjera.

Është vlerësuar se rreth 200,000 njerëz jetojnë në Avignon, 16,000 nga të cilat jetojmë "intra-muros, 'ose brenda ramparts e ndërtuar në shekullin e 14th. Qyteti është spërkatën tani me ndërtesa dhe monumente duke filluar nga e re e të vjetër, shumë e vjetër, dhe gjithmonë i ri.

Avignon historike

Avignon ka qenë i banuar vazhdimisht që nga epoka e gurit, kur vendbanimeve banor shpellash ishin ndërtuar në shpella në Rocher des Dames, një outcropping masiv të shkëmbit në rritje mbi brigjet e Rhône. Sot, një park publik me stola, pikëpamjet mbi fshat përreth, një kafene dhe shesh lojërash është në krye të Rocher.

Romakët kishin një prani në Avignon, edhe pse muret kanë ndërtuar gënjeshtër varrosur diku në rrugë moderne. Gjurmët e forumit ende mund të shihet, të shtrirë unassumingly pranë Rue Racine dhe Rue Saint-Etienne, në perëndim të qytetit.

Pastaj, në kohët mesjetare, qyteti u rrit në një qendër e rëndësishme e komunikimit dhe të tregtisë. Ura guri që përfshin Rhône ishte një nga vetëm tre mes Mesdheut dhe Lyon. Ajo ishte pa dyshim për të vendndodhjes së saj strategjike dhe lehtësinë e udhëtimit se ajo ishte zgjedhur nga papatit si në shtëpi në kuadër të atëhershëm mbretërinë e Provence. Prania e papatit bërë Avignon në një qytet të aktivitetit të madh politik dhe ekonomik.

mur e vjetër e qytetit, tani e dukshme vetëm si një rrugë që qarqet mu në qendër të qytetit (ndërrimit të emrit herë 5 në proces!) ishte shumë më tepër e vogël dhe një mur i madh, edhe sot të dukshme, ishte e nevojshme për të mbrojtur popullatën e saj të fryrë. Cardinals pasur ndërtuar pallate ekstravagante njohur si livrées si brenda Avignon dhe përtej lumit, në Villeneuve-lès-Avignon.

Qyteti mbush me aktivitetin dhe ndërtimit si arkitektët, ndërtuesit, artistë dyndën në qytet. Në atë kohë, brenda mureve të qytetit ka qenë mbi kishat 100 dhe faltoret - shumë prej të cilave janë shndërruar që atëherë në çdo gjë nga dyqanet në një teatër film! Pasuria dhe aktiviteti i gjeneruar nga prania e papatit derdhur jashtë në rajon, në mënyrë që fshatrat edhe të vogla në afërsi të mburret një të kaluar të pasur arkitektonike.

 


dispozicion Avignon Eurostar garancia më e mirë çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Avignon Eurostar Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Eurostar pasagjerëve Eurostar trena biletë çmim në dhe nga Avignon. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur biletën Avignon Eurostar, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Avignon Eurostar lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Avignon makinave dhe pasagjerëve Eurostar bileta ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktoni Avignon Eurostar Trenat ekipin e kujdesit të konsumatorëve në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Eurostar Avignon, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave dhe pasagjerëve Eurostar bileta për të dhe nga Avignon në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit botëror të shpërndarjes në internet Eurostar biletë siguruar aftësinë për të librit mbi operatorët e mëdha evropiane 80 Eurostar përfshirë në Avignon dhe mbi 1,200 rrugët e tjera Eurostar gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel