Baltiysk Tragete

Baltiysk pasagjerëve dhe Car Tragete

Baltiysk çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Baltiysk në Sassnitz, Vistula Bay dhe Gdansk Bay.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Baltiysk në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Baltiysk makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Baltiysk, Sassnitz, Vistula Bay dhe Gdansk Bay me tragete DFDS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Baltiysk Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Baltiysk Ferry
me DFDS për anijet me vela nga Baltiysk në Sassnitz, Vistula Bay dhe Gdansk Bay në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Baltiysk pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Baltiysk biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Baltiysk

Baltiysk është një qytet porti rus në Kaliningrad Oblast. Ajo është e vendosur në pjesën veriore të Vistula Spit, 29 milje nga Kaliningrad, në breg të ngushticës së Baltiysk ndan Vistula Bay nga Gjirin Gdansk.

Baltiysk është qyteti më perëndimor i Rusisë. Qyteti është një bazë e madhe detare e flotës balltike dhe një port traget në rrugën për në Shën Petersburg. Baltiysk, para se të 1945 njohur me Pillau emrin e saj gjermane. Baltiysk është qyteti më perëndimor i Rusisë.

Një fshat peshkimi prusian doli në bregdet në një pikë në shekullin 13th, duke marrë emrin e vet nga Pils, fjala e vjetër prusian për "fort". Një stuhi e madhe e krijuar lagunën lundrueshëm në frontin e fshatit në 10 shtator 1510.

Kjo nxitur rritjen e Pillau në një port të rëndësishëm të Dukatit të Prusisë. Një bunker është ndërtuar në 1537, e ndjekur nga një sistem deposh në 1543 dhe fortifikimet e hershme në 1550.

Baltiysk Ferry Port
histori

Gjatë Luftës Tridhjetëvjeçare, suedezët zënë port si pasojë e fitores së tyre mbi polake-Lituanisht Komonuelthit. Mbreti Gustavus Adolphus u ul atje me përforcime tij në maj 1626. Pas armëpushimit të Altmark (1629) suedezët ruajtur Pillau dhe përcaktuar përmirësimin e fortifikimeve të saj. Ata ndërtuan një yll fort i cili mbetet një nga monumentet e qytetit.

Në 1635 qytetarët e Pillau paguar shpërblim prej thalers 10,000, pas së cilës forcat suedeze dorëzuar zgjidhjes për zgjedhës të Brandenburg.By në fund të shekullit të 17th, qyteti kishte zgjeruar në mënyrë të konsiderueshme. Një far dhe një kishë gur janë ndërtuar. Pjetri i Madh i Rusisë vizitoi Pillau në tre raste, qenien e parë në 1697, në lidhje me Ambasadën e tij e madhe në Evropën Perëndimore. Nuk është një statujë e Carit të ardhshëm në far. Pas Pillau u dha të drejta Magdeburg në 1725, bashkia e qytetit është ndërtuar. Kjo ndërtesë barok, u hap në maj 1745, u shkatërrua në fund të Luftës së Dytë Botërore.

Forcat ruse pushtuan qytetin gjatë Luftës e Shtatë vjet "dhe ndërtuar një kishë ortodokse të vogël atje. Ngjarja përkujtohet nga statuja kuajve të Perandoreshës Elizabeth (2004). Në qershor 1807 Pillau u sulmuan nga Ushtria Grand Napoleonit. Nuk ka ngjarje të shquar u zhvillua gjatë pjesës tjetër të shekullit 19th. Të dhënat e një "Kolonia" skocez themeluar këtu në 1815 u shfaq në një publikim 1890, edhe pse vërtetësia e tyre është e diskutueshme. Far ishte ndërtuar deri në një lartësi prej metra 31,38, dhe e gjithë kalaja u përditësuar dhe rindërtuar nga Prussians në 1871.

Pas luftës, kjo pjesë e Prusisë Lindore kaluan në Bashkimin Sovjetik, dhe banorët gjermanë u dëbuan. Gjatë fushatës Russification, emri i qytetit ishte ndryshuar në Baltiysk në 1946.

Në 1952, autoritetet sovjetike inauguroi një bazë detare të flotës balltike në Baltiysk. Si rezultat i kësaj, ai u bë një qytet i mbyllur: qasja ishte e ndaluar të huajve ose atyre pa leje. Gjatë Luftës së Ftohtë është shërbyer nga baza ajrore Baltiysk. Qyteti, së bashku me të Kaliningradit, mbetet një nga vetëm dy gjatë gjithë vitit, portet akull-free përgjatë bregdetit të Detit Baltik në dispozicion në Rusi.

Baltiysk Town

Tërheqjet në dhe rreth qytetit përfshijnë pesëkëndor Pillau Citadel, aktualisht mban një muze detar; rrënojat e shekullit 13th-së Lochstadt Kalaja; një labirint i fortifikimeve detare shekullit 19th-Katedralja Detare i Shën Gjergjit (1866) The 32-meter vëzhgimi ekspresioniste kulla (1932) ndërtimi Gothic Revival e Flotës Muzeut Baltik (1903) dhe një far elegante.

Nga këtu ju mund të vizitoni Svetlogorsk, një vendpushim elegante dhe tërheqëse bregdetare dhe spa ose të vazhdojë për në dunat e lartë në Spit Curonian, një hell të tokës disa 100km të gjatë mes Nemunas lumit dhe Kaliningrad.

Kjo i takon pjesërisht në Rusi dhe pjesërisht në Lituani dhe ndan Lagunën Curonian nga Deti Baltik. Këtu ne do të shohim bankën e dytë më të lartë të dunat e rërës në Evropë. Në 2000 kjo zonë është shtuar në listën e UNESKO-s të vendeve me interes natyrore të pazgjidhura. Aty pranë ka edhe mina qelibar.

Monedha zyrtare e Rusisë është rubla, e cila është e ndarë në njëqind kopeks. Është e paligjshme për të paguar në monedhë të huaj. ATM-së janë të shumta. Shumica institucione pasura do të pranoni kartat e kreditit.

 


Më të mirë në dispozicion Baltiysk trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Baltiysk Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion DFDS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Baltiysk. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Baltiysk, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Baltiysk traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Baltiysk makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Baltiysk trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Baltiysk jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Baltiysk në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Baltiysk dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel