Bar Tragete

Passenger bar dhe Car Tragete

Çmimet Bar pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Bar në Bari dhe Ankona.

Krahaso gjithë në dispozicion Bar çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bar makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Bar, Bari dhe Ankona me tragete Montenegro Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

bar Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Bar Ferry
me Malin e Zi Lines për anijet me vela nga Bar në Bari dhe Ankona në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Bar pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim biletë Bar trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Bar

bar është një qytet bregdetar në Mal të Zi. Ajo ka një popullsi prej 17,727 (regjistrimit 2011). Bar është qendra e komunës dhe një port i madh detar i Malit të Zi.

Në malazeze dhe serbe, qyteti është i njohur si Bar dhe në italisht si Tivarit apo Antibari.

Emri i këtij qyteti është i lidhur me Bari, Italy si ato qytete janë të vendosura në anët e kundërta të detit Adriatik. Si një qytet të ullinjve, porta e detit të Malit të Zi, gjatë të qëndrueshme shkrirjes-tenxhere e konfesioneve të ndryshme dhe kombeve, bar paraqet një përzierje e modernitetit, traditës dhe bukurisë.

Kjo është një qendër e rëndësishme dhe dinamike ekonomike në Mal të Zi, por është gjithashtu një qytet i traditës së pasur kulturore dhe historike.

Disa nga arritjet më të larta të civilizimit të Malit të Zi origjinën në bar.

Bar Ferry Port
histori

Çdo vizitor të gjatë që nga rrënojat shkatërruara të Stari Bar (Old Bar), një nga faqet më të mëdha botërore të fortifikuara arkeologjike, do të jetë i impresionuar nga bukuria e një mjedis natyror në të cilën ajo blends, dinjitoze madhështor malin Rumija që zgjatet mbi të . Ky kontrast i natyrës dhe trashëgimisë Mesdheut përfaqëson një nga vendet më të rëndësishme kulturore dhe historike në Mal të Zi.

Në këtë monument unik mbetjet e shumë qytetërimeve të kaluara dhe shtetet të cilat përdoren për të sunduar rajonin si mund të njihen në gjurmët e jetës së përditshme nga herë e kaluara. Në qytetin, ka kisha dhe ndërtesa nga epoka të ndryshme, sheshet, pallatet mesjetare dhe shtëpitë që dikur ishin të bollshme me jetën.

Në ditët e sotme, jeta në Stari Bar fillon në momentin vizitori hyn atë. Ndryshe nga qytetet e tjera mesjetare të Malit të Zi, ky vend nuk ishte i banuar vazhdimisht, kështu që herë e reja nuk ka sjellë ndryshime të ndikojë ambienti e saj të mëparshme. Përveç qytetit të vjetër, nuk është i madh dhe i ruajtur mirë Bar ujësjellësit ndërtuar gjatë shekullit të 16th - shekullit 17th, dhe shkatërruan pjesërisht gjatë rrethimit të 1877-1878.

Ajo që është i detyruar të ju magjeps, kur ju hasni Stari Bar është madhësia e tij monumentale, shkalla e kështjellës së tij dhe shumëllojshmëria e trashëgimisë kulturore të rëndësishme. Kjo shumëllojshmëri është i pakrahasueshëm me çdo qytet tjetër të Malit të Zi.

Shenjt mbrojtës i Barit është Shën Jovan Vladimir, dhe një procesion festive fetare kalon në ditën e festës (4 qershor) nëpër rrugët e qytetit me parulla kishës dhe ikona, festuar shenjt. Procesion udhëhiqet zakonisht nga Mitropoliti Ortodokse Serbe të Malit të Zi dhe Bregdetit.

Town bar

Bar ka mbi 44 km e bregut të detit, duke përfshirë më shumë se plazhet 20 shtrihen mbi 9 km. Sa më shpejt që ju të hyjë në zonën e komunës Bar nga drejtimi i Petrovac, keni arritur Canj, e cila ka një metër të gjatë plazh me rërë të gjallë 1,100. Ju mund të marrë një udhëtim me varkë nga Canj për të Mbretëreshës Beach (Kraljičina Plaza), e cila mund të arrihet vetëm nga deti.

Kjo është një xhevahir i vërtetë i Rivierës Bar rrethuar nga një mur natyror të shkëmbinjve sedimentarë. Duke shkuar nga Canj në drejtim të Sutomore, ju vijnë të gjithë në 300 metra të gjatë Maljevik Beach, duke ofruar një strehë natyrore nga dielli të nxehtë të verës, në pyllin e tij të trasha dhe aromatik pisha.
Për ata që janë në kërkim të plazheve të mrekullueshme që ofrojnë restorante dhe bare, Sutomore është plazhi i zgjedhur. Ky plazh me rërë është metra 1,200 gjatë dhe pret futbollit plazh dhe volejboll plazhi turne gjatë gjithë verës.

Në afërsi të kompleksit të famshëm mesjetar të manastireve të Ratac ekziston Red Beach (Crvena Plaza), emëruar pas ngjyra e reren e saj. Plazhi është i rrethuar nga një pyll pishe dhe gjendet rreth njëqind metra nga rruga kryesore në Bar.

Vetëm para se të hyjë në qendrën e qytetit Bar ekziston 1,200 metra të gjatë Žukotrlica Beach. Kjo është një plazh zhavorr, i rrethuar nga një pyll pishe dhe bimësi të ndryshme të Mesdheut. Përveç të qenit porti kryesor Malit të Zi, Bar dhe rrethinat e saj janë gjithashtu një destinacion i madh turistik. Bar i sotëm është një qytet modern, i ndërtuar pothuajse tërësisht pas Luftës së Dytë Botërore, me ndërtesa moderne, bulevarde të gjera dhe shumë hapësirë ​​parkimi.

Edhe pse ka disa plazhe të bukur dilte në vetë Bar, shumë turistë të zgjedhin destinacione në qytete të tjera të vogla në komunën Bar, sidomos Sutomore, me plazhin e saj të bukur me rërë të gjatë.

E gjithë zona përreth Bar është natyra kryesisht untoutched, dhe është e pasur me bimësi. Komuna e Bar gjithashtu shtrihet në bregun jugor të liqenit të Shkodrës dhe encompases rajonit të Krajinës. Kjo zonë e tërë është i përshtatshëm për aktivitete të lira dhe ecje. vendbanimet më të vogla pranë Barit, të tilla si Dobra Voda, Sutomore dhe Canj, janë destinacion i preferuar për sunbathing, pasi ato përfshijnë plazhe të gjata me rërë.

Bar ka një defekt për në jug rreth ditëve 88 në vit, kryesisht gjatë dimrit era. Era jugore është shumë i butë dhe të ngrohtë, por të ngre valët e detit. Temperatura Koha është si në korrik - rreth 28 ° C (82 ° F). Ka rreth 2160 orë me diell në vit. Në dimër temperatura bie deri në 10 ° C (50 ° F) më të ulët.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Bar garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bar Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Montenegro Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Bar. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Bar, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bar traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bar makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Bar tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave të trageteve Bar, kontrolloni disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bar në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Bar dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel