Barcelona Tragete

Barcelona pasagjerëve dhe Car Tragete

Barcelona çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Barcelona për Alcudia, Ciutadella, Civitavecchia, Genoa, Ibiza, Livorno, Mahon, Palma Majorka, Palma, Porto Torres, San Antonio dhe Tanger Med.

Krahaso gjithë në dispozicion Barcelona çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Barcelona makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Barcelona, ​​Alcudia, Ciutadella, Civitavecchia, Genoa, Ibiza, Livorno, Mahon, Palma Majorka, Palma, Porto Torres, San Antonio dhe Tanger Med me Balearia, Grimaldi Lines, Grandi Navi, ACCIONA ose Balearia tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Barcelona Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Barcelona Ferry
me Balearia, Grimaldi Lines, Grandi Navi, Acciona apo Balearia për anijet me vela nga Barcelona për Alcudia, Ciutadella, Civitavecchia, Genoa, Ibiza, Livorno, Mahon, Palma Majorka, Palma, Porto Torres, San Antonio dhe Tanger Med në internet paraprakisht të gëzojnë më e lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Barcelona pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim të Barcelonës biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Barcelona

Barcelona, Qyteti, porti, dhe kryeqyteti i Provincia Barcelona (krahinë) dhe i Katalonjës Comunidad Autonoma (bashkësisë autonome), verilindore Spanjë, milje 90 vendosura (150 km) në jug të kufirit francez.

Është port dhe qendër e madhe tregtare mesdhetare Spanjës dhe është i famshëm për individualitetin e tij, me interes kulturor, dhe bukurinë fizike.

Barcelona është bërë një destinacion i parë turistik të Spanjës, ajo e di se si për të kënaqur shumicën e madhe, me një histori ndër më të vjetër në Evropë, një kryeqytet, Barcelona, ​​e cila nuk fle dhe një brendësi plot hijeshi të mos harrojmë plazhe të bukura në La Costa Brava.

Shumëllojshmëria e thesareve artistike, kishat romane dhe emrat e mëdha në artin modern dhe arkitekturës, Dali, Gaudi, Miro, Pikaso ...
Barcelona vendosura në mes të detit dhe maleve, ka gjetur një ekuilibër i vështirë: një këmbë në gjërat tradicionale dhe të tjera në avant-gardës.

Barcelona ka reputacionin e të qënit më kozmopolit, moderne dhe avant-gardës qytet në Spanjë dhe ai ka rinovuar për Lojërat Olimpike 1992.

Barcelona Ferry Port
histori

Ka dy gjuhët zyrtare që fliten në Barcelonë: Katalonje, në përgjithësi e folur në të gjithë Katalonjës, dhe Castillian spanjolle. Qyteti i Barcelonës ka një popullsi prej 1.510.000, por ky numër spiralet për më shumë se 4.000.000 qoftë zonat periferike janë të përfshira gjithashtu.

Kryeqyteti i Katalonjës është pa mëdyshje një qytet mesdhetar, jo vetëm për shkak të vendndodhjes së saj gjeografike, por gjithashtu dhe mbi të gjitha për shkak të historisë së saj, traditës dhe ndikimeve kulturore. Historia e dokumentuar e qytetit daton që nga themelimi i një kolonie romake në tokën e saj në BC Modern Barcelona shekullin e dytë përjetuar rritje spektakolare dhe ringjalljen ekonomike në fillimin e industrializimit gjatë gjysmës së dytë të shekullit të 19th.

Panairi i 1888 Botërore u bë një simbol i kapacitetit për punën e madhe dhe opinionin ndërkombëtar të projektuar nga qyteti. Kultura dhe artet lulëzuan në Barcelonë dhe në të gjitha Katalonjës, shkëlqimi arritur nga modernizmi Katalonisë është një nga më të tregon patentë. Barcelona, ​​më shumë se vetëm një qytet të vetëm, është me të vërtetë një koleksion i qyteteve multi-faceted dhe të ndryshme.

Vizitori panjohur me historinë e saj mund të jetë i habitur se një qytet i tillë modern dhe me iniciativë ruan qendra e saj historike Gothic pothuajse të paprekur, apo me kontrast kurioz mes labirint të rrugëve të ngushta dhe të rrjetit-si paraqitjen e shembull, planifikimit urban "Zgjerimin "Projekti i fundit i shekullit 19th.

Town Barcelona

Që masive operacion të pastër-up e plazhit dhe Marina olimpik aty pranë dhe fshatin e ndërmarra për Olimpiadën 1992, kjo zonë është bërë një magnet për Barcelonans dhe vizitorët njësoj. Një shumë përpjekje shkon në ruajtjen e pastërtisë e të dy rërës dhe detit, e cila është testuar çdo ditë, dhe të gjitha plazhet të kenë qasje me aftësi të kufizuara, Lifeguards (në sezonin), shtretër dielli dhe dushe.

Nova Icaria
Të afërt të marinë Olimpik, dhe për këtë arsye e mbushur gjithmonë, kjo bandë të gjerë me rërë të ashpër të artë është e madhe për goers ushqimore. Ka tre bare panjollë plazh, dy restorante jashtëzakonisht popullore në shëtitore pas (mango dhe Chiringuito de Moncho) dhe bare të panumërta dhe restorante off Port OLIMPIC vetëm një shëtitje të shkurtër larg.

Bogatell
Ky plazh është dy herë gjatësia e fqinj Nova Icaria dhe fringed me një shtrirje të vendkalim guri përsosur për vraponte për sport, BLADING rul dhe çiklizmit. Shkurtimet e ngritura shëtitore poshtë në zhurma e trafikut dhe bën të mundur për pothuajse të besoj se ju jeni një milion milje nga qyteti. Nuk ka bare plazh, por tre restorante të mëdha informale në shëtitore.

Mar Bella
(Metro Ciutadella Vila Olimpica, plus 20-minuta në këmbë) Të ndarë nga Bogatell nga një strehim valëpritës një shkolle dhe të punësojë qendër për rrëshqitje në ajër, macet Hobie dhe kayaks, vetëm plazh naturist Barcelonës është tucked larg prapa një kodrinë të gjatë shushurimës bambu. Aty pranë është një park i qetë - i mirë për një piknik apo gjumë pasdreke nën pemë.

Barceloneta
Shumë të gjerë dhe të gjatë dhe fringed nga woodendecking përgjatë të cilave qëndron një seri të eateries American-style (pizzas dhe Tex-Mex kryesisht) plus restorant zënë katalanisht Agua. Diku përgjatë gjatësinë e saj, plazhi bëhet San Sebastian (Metro: Barceloneta), një shtrirje tradicionale dhe popullore me banorët dhe rrjedhimisht të mbushur me njerëz, e zhurmshme dhe shumë të ngacmoj.

Maremagnum - Monument një Colom
Në fund të "La Rambla" nuk ka port. Ne jemi tani në urën mbi det që lidh "Maremagnum" me "La Rambla". Në të majtë tuaj, ju mund të shihni monumentin Columbus. Zbulues i Amerikës është duke treguar në drejtim të gabuar, sepse ai tregon në lindje në Detin Mesdhe, dhe Amerika është në anën tjetër në perëndim.

"Maremagnum" është shumë i suksesshëm pazar të ri dhe zona koha e lirë. Ju mund të gjeni këtu 12 kinema, në IMAX, dhe një shumëllojshmëri të gjerë të restorante, bare dhe disko. Jeta e natës fillon këtu rreth 11 pm dhe zgjat deri 6 të mëngjesit, por nëse ju jeni 20 ose më të vjetër, kjo nuk është vendi që të jetë --too shumë të rinj.

Mediterranea Universale e

Një park impresionant amusement në Tarragona, një qytet në afërsi të Barcelonës që ju mund të shkoni në tren në 1 orë. Port aventura ka marrë rollercoaster më të lartë, më të shpejtë dhe me më shumë loopings në Evropë. Ajo është e ndarë në pjesë 5 tematike: Kina, Meksika, Polinezi, Mesdheut dhe Perëndimit Largët.

Acuarium e Barcelonës
Këtu është më e madhe në Evropë. Ju mund të shihni faunës & florës mesdhetare, dhe një pjesë e ujit tropikale detare. Ju do të keni përvojën e të mbulohen nga peshqit, lule ujit dhe jovertebrore kafshëve.

Ju nuk mund të arrijnë në Barcelonë me jet-lag, por bark juaj së shpejti do të mendojnë se ka braktisur të gjitha zonat e njohura kohore.

Mëngjesi (esmorzar / desayuno) në përgjithësi është një çështje jo-pakuptimta, të marra në një bar në rrugë për të punuar. Mesditë (dinar / comida) është në thelb nga 2pm të 4pm dhe është vakti kryesor i ditës. No lokale do të mendojë chomping në darkë (Sopar / cena) para 9pm. Ajo tha se, edhe pse restorantet kanë tendencë të qëndrojnë hapur deri 1am apo më shumë, shumica kuzhina ngushtë me 11.30pm.

Mos u frikësoni! Nëse lëngje tuaj stomakut thjesht nuk mund të mbajë jashtë deri atëherë, ju lehtë mund të gjetur snacks bar apo ushqim të shpejtë (stil vendor dhe ndërkombëtar) jashtë këto kohë. Dhe, në ankth për të marr në telefon çdo dollar turistik të jetë e mundur, shumë restorante këtu kujdesem për zakonet veriore zorrëve evropiane - edhe pse ju shpesh paguajnë për këtë me ushqim mediokër dhe kompania pothuajse ekskluzive të turistëve të tjerë.

Shumë bare dhe disa kafene të ofrojë një formë ushqime të ngurta. Kjo mund të shkojnë nga entrepans / bocadillos (rrotullon mbushur) dhe kaseta / tapas (snacks bar) me anë të raciones më thelbësore (thelb një version më i madh i një tapa), dhe ushqime të plota në menjadors / comedores (SIT-poshtë restorante) jashtë pjesën e prapme . Cerveseries / cervezerias (bare birrë), tavernes / Tabernas (Tavernat), tasques / tascas (bare të lehta) dhe cellers / BODEGAS (bodrumet) janë vetëm disa nga llojet e krijimit në këtë kategori.

Për një vakt të plotë, ju jeni më shumë gjasa për të përfundojë në një restorant / Restaurante, por emrat e tjerë do të pop jashtë në ju. Një marisqueria specializuar në ushqim deti, ndërsa një meson (a 'tabelë e madhe') mund të tregojnë (por jo gjithmonë!) Një restorant më modeste.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Barcelona garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Barcelona Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Balearia, Grimaldi Lines, Grandi Navi, Acciona ose Balearia pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Barcelona. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve të Barcelonës, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Barcelona biletë traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin e makinave dhe pasagjerëve bileta trageti Barcelona lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Barcelona tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Barcelona jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Barcelona në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Barcelonë dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel