Bari Tragete

Bari pasagjerëve dhe Car Tragete

Bari çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Bari në Bar, Korfuzit, Dubrovnik, Durrës, Igumenica dhe Patras.

Krahaso gjithë në dispozicion Bari çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bari makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Bari, Bar, Korfuzit, Dubrovnik, Durrës, Igumenica dhe Patras me Mali i Zi Lines, superfast, Jadrolinija, Adria Ferries, Adriatica Traghetti, SEAWAYS evropiane, Tirrenia, Venezia Lines ose Ventouris tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Bari Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Bari Ferry
me Malin e Zi Lines, superfast, Jadrolinija, Adria Ferries, Adriatica Traghetti, SEAWAYS evropiane, Tirrenia, Venezia Lines ose Ventouris për anijet me vela nga Bari në Bar, Korfuzit, Dubrovnik, Durrës, Igumenica dhe Patras në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë bileta në dispozicion traget çmimi.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Bari pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Bari biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Bari

Bari është një qytet i madh bregdetar me një kështjellë dhe qendra interesante të qytetit të vjetër. arrihet me lehtësi me transport publik, qyteti bën një pikënisje e mirë për të vizituar rajonin jugor Itali e Pulias, thembra e boot.

Bari është në bregdetin juglindor të Italisë në rajonin e Pulias, në mes të gadishullit Salento dhe Gadishullit Gargano.

Është rreth 450 kilometra në juglindje të Romës dhe 250 kilometra në lindje të Napolit. Bari është një qytet i madh port në bregdetin e Adriatikut, kryeqyteti i rajonit italian të Pulias.

Kjo është një port i madh detar dhe një qendër industriale dhe tregtare. Ajo është e lidhur me rrugë, hekurudhë, dhe anije në portet e tjera të Adriatikut dhe tani është i lidhur me rrugë në Napoli.

Prodhon përfshijnë kimikate, makineri, tekstile, materiale të shtypura, dhe naftën. Ndoshta me origjinë ilire, Bari u bë pastaj një koloni romake dhe greke.

Bari Ferry Port
histori

Ai më vonë u kontrolluar nga barbarët, të Lombards, dhe bizantinët. Normanët pushtuan Bari në 1071. Qyteti u bë qyteti i parë i Pulias, dhe shumë Crusaders lundroi nga atje. Enfeoffed në mbretërinë e Napolit, Bari, gjatë Mesjetës, ishte një dukat sunduar nga të mëdhenjtë e të fuqishme, duke përfshirë Hohenstaufens dhe Sforzas e Milanos.

Ajo ishte dëmtuar rëndë në Luftën e Dytë Botërore. ndërtesa të dukshme përfshijnë bazilikën romane (1087-1197), një vend i madh i pelegrinazhit, me reliket e Shën Nikollës së Barit katedrales romake (12th qind.) dhe kështjellën Hohenstaufen (1233). Qyteti ka një universitet themeluar në 1924.

Ajo është qendra e dytë më e rëndësishme ekonomike e kontinentale Italinë e Jugut, pas Napolit, dhe është i njohur edhe si një port dhe qytet universitar, si dhe qyteti i Shën Nikollës. Vetë qyteti ka një popullsi në rënie prej rreth 320,000, si i 2009, mbi 116 km², ndërsa rritje të shpejtë zona urbane numëron banorë 653,028 mbi 203 km². Zona metropolitane numëron 1 milionë banorë.

Bari është i përbërë nga katër pjesë të ndryshme urbane. Në veri është ndërtuar afër qytetit të vjetër në gadishullin në mes të dy porte moderne, me bazilikën shkëlqyer të Shën Nikollës, Katedralen e San Sabino (1035-1171) dhe Kalaja Swabian ndërtuar për Frederick II, e cila tani është gjithashtu një e madhe qarkut natës. Në jug është tremujori Murat (ngritur nga Joachim Murat), zemra moderne e qytetit, e cila është hedhur jashtë në një drejtkëndëshe rrjet-plan me një shëtitore në det dhe të qarkut pazar të madh.

Zonat moderne rezidenciale rrethojnë qendrën e Barit, rezultat i zhvillimit kaotik gjatë 1960s dhe 1970s zëvendësuar rrethinat e vjetra që kishte zhvilluar përgjatë rrugëve splaying jashtë nga porta në muret e qytetit. Përveç kësaj, rrethinat e jashtme janë zhvilluar me shpejtësi gjatë 1990s. Qyteti ka një aeroport redeveloped quajtur pas Papa Gjon Pali II, Karol Vojtila Aeroportit, me lidhjet me disa qytete evropiane.

Bari Town

Bazilika e Shën Nikollës
Basilica di San Nicola (e Saint Nicholas) është themeluar në 1087 për të marrë eshtrat e këtij shenjtori, të cilat janë sjellë nga Myra në Lycia, dhe tani qëndrojnë në këmbët e altarit në dhomë e nëndheshme, ku janë varrosur të Topins, të cilat janë një trashëgimi e hajdutët e vjetër konvertuar në mirëbesim. Kisha është një nga katër kishat Palatine të Pulias (të tjerat janë katedralet e Acquaviva delle Fonti dhe Altamura, dhe kisha e Monte Sant'Angelo sul Gargano).

Bari Katedralja
Bari Katedralja, i dedikuar për Shën Sabinus e Canosa (San Sabino), ka filluar në stilin bizantin në 1034, por u shkatërrua në thes të qytetit të 1156. Një ndërtesë e re është ndërtuar në këtë mënyrë mes 1170-1178, frymëzuar pjesërisht nga ajo e San Nicola. I ngrehinës origjinale, vetëm gjurmët e kalldrëmit janë sot të dukshme në futur anësore.

Teatri Petruzzelli
Teatri Petruzzelli është një nga shtëpitë më madhështore të operas në Itali pas La Scala në Milano dhe Teatrin San Carlo në Napoli. Host të famshme Opera dhe Baleti shumë mëdhenjtë gjatë gjithë shekullit të 20th, para zjarrvënies madh të 27 tetor 1991, e cila shkatërroi atë pothuajse të gjithë. E fundit 4 tetor 2009, pas viteve 18, teatri u rihap.

Swabian Kalaja
Norman-Hohenstaufen Kalaja, i njohur gjerësisht si Castello Svevo (Swabian Kalaja), është ndërtuar nga Roger II e Sicili rreth 1131. Shkatërrua në 1156, ajo u rindërtua nga Frederick II të Hohenstaufen. Kalaja tani shërben si galeri për një shumëllojshmëri e ekspozitave të përkohshme në qytet.

Kuzhina dhe gastronomisë
Kuzhinë Bari-së, një prej Italisë më tradicional dhe i rëndësishëm, është i bazuar në tri produkte tipike bujqësore gjenden brenda rajonit përreth Pulias, përkatësisht gruri, vaji dhe vere. Kuzhina Bari është pasuruar edhe me shumëllojshmëri të gjerë të frutave dhe perimeve të prodhuara në vend.

miell lokale është përdorur në bukë në shtëpi dhe prodhimin makarona, duke përfshirë, më së shumti, e famshme orecchiette hat-formë makarona, recchietelle ose strascinate, chiancarelle (orecchiette të madhësive të ndryshme) dhe cavatelli.

brumë shtëpi është përdorur edhe për calzoni pjekur i mbushur me qepë, anchovies, kaperi dhe ullinj, panzerotti skuqur me mocarela, thjeshtë focaccia alla barese me domate, pak taralli këndshëm, friselle dhe sgagliozze, feta skuqur e Polenta gjitha përbëjnë reportoire Bari kuzhinës.

vaj ulliri dhe hudhër janë gjerësisht në përdorim. Perime minestrone, qiqra, fasule të gjerë, chickory, selino dhe kopër janë shërbyer shpesh si lëndë e parë apo enët anësore.

Ku për të qëndruar në Bari
Në qendrën historike janë Hotel Boston dhe Hotel Palace, hoteli më i madh Barit. Grand Hotel Leon d'Oro është e vendosur edhe në Pizza Aldo Moro gjithë nga stacioni i trenit. Hotel Rondo është një hotel i vlerësuar në rrethin Carrassi jashtë qendrës.

 


Më të mirë në dispozicion Bari trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bari Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Montenegro Lines, superfast, Jadrolinija, Adria Ferries, Adriatica Traghetti, SEAWAYS evropiane, Tirrenia, Venezia Lines ose Ventouris pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Bari. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Bari, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bari traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bari makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Bari trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Bari jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bari në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Barit dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel