Barra Tragete

Barra pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Barra pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Barra për të Oban, South Uist, Lochboisdale dhe Eriskay.

Krahaso gjithë në dispozicion Barra çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Barra makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Barra, Oban, South Uist, Lochboisdale dhe Eriskay me tragete Caledonian MacBrayne online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

bar Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Barra Ferry
me Caledonian MacBrayne për anijet me vela nga Barra për të Oban, South Uist, Lochboisdale dhe Eriskay në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Barra pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Barra biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Barra

Nëse jeni të vërtetë doni të merrni larg nga të gjitha, të vizitoni ishullin e vogël e Barra për plazhet bosh artë e saj, grasslands rërë, lule të egra dhe brendësinë e thyer. Zogth pranë fund të zinxhirit Ishujt perëndimore, ajo është quajtur me të drejtë "Barradise".

Barra është një ishull në mënyrë të parregullt në formë të matur rreth tetë milje nga pesë: është joshëse për të mendojnë për atë si i ngjan një breshkë gjigante, not lindje veri. A888 encircling shënon skicë të guaskë e saj, dhe ka katër Flippers projektim përtej tij. Ata në fillim janë më delikate, ato në pjesën e pasme janë ndërtuar më shumë, dhe ka një kokë fërkimit në veri lindje.

Ishulli është dhënë për Gilleonan MacNeil në 1427 nga Alexander MacDonald, Zotit të Ishujve, dhe ishte për të qëndruar në familje MacNeil për më shumë se 400 vjet, kryesisht në sajë të pathyeshmëri e karriges klanit të Kisimul Kalaja, në Castle Bay.

Barra Ferry Port
histori

Çfarë Clans tjera nuk kishte arritur të marrë nga MacNeils me forcë u humbur në 1838 kur shefi i klanit 40th, Roderick MacNeil bë falimentuar dhe ishte detyruar për të shitur Barra për Kolonel Gordon i Cluny për £ 38,050. Kolonel Gordon pastaj vazhdoi për të pastruar pjesën më të madhe të ishullit të banorëve të saj për të bërë rrugën për delet. Në 1851 shumica e banorëve Barra u detyruar të hipnin në anije që shkonin për në Amerikën e Veriut, të gjitha sendet e tyre të konfiskuara si e kanë lënë.

Në 1937 amerikane arkitekti Robert MacNeil, i cili ishte i njohur si Klani shef i 45th e MacNeils, vizitoi Barra menjëherë pas hapjes së aeroportit në ishull. Ai bleu shumicën e pasurisë Barra e humbur të familjes në 1838, duke përfshirë Kisimul Kalaja.

Kapitali Fshati i ishullit të Castlebay ka qenë prej kohësh konsiderohet si portë kryesore për Barra. Ajo është qëllim final për lidhjen traget për Oban dhe Lochboisdale në South Uist. Nga 2003, ishulli hapi një të re "derën e pasme" me funksionimin e plotë të Sound of Barra Ferry që lidh Ardmhor në Barra veriore me Eriskay, i cili nga ana e tij është e lidhur me rrugë e shtruar në South Uist.

Castlebay dominohet nga Kisha tërheqëse të Lady Star jonë e detit, ndërsa në anën perëndimore të fshatit është Dualchas (Qendra e Barra Heritage). Nga anën perëndimore të Castlebay një anë kokat rrugore në jug të rrugë e shtruar lidh Barra me Vatersay.

Ju mund të mendoj për Barra si bregdetit të bays shkëmbore dhe plazhet mahnitëse përreth një brendshme kryesisht paarritshëm dhe malor. Përveç vetë Castlebay, të vetmit vendbanime të rëndësishme janë rreth Northbay në veri lindje të ishullit, dhe Borve në perëndim.

Një mënyrë e tërthortë nga rruga kryesore duke marrë në fund veriore të ishullit është një pjesë e rëndësishme e përvojës Barra. Këtu qëndron porti kryesor peshkimi i Aird Mhidhinis, industriale, por të plotë të karakterit. Këtu, gjithashtu, është qëllim final për Sound of Barra Ferry. Dhe nga afër është i famshëm në botë Plazhi Aeroporti Barra në Traigh Mhor. North përsëri është Eoligarry me kishën e shkatërruar dhe faltoret e Cille Bharra dhe pamje mahnitëse të Fuday dhe të Eriskay përtej tij.

Barra Island

Ishulli është i madh për çiklizmit, ecje, watersports, etj
Barra Fuqia Kiting - të kontaktuar Nick dhe Kay - tel: 01871 810950.
Barra periskop Safari ofron një sesion 90-minuta me udhëzon 2 me përvojë dhe të gjitha pajisjet e ofruara. Tuition gjithashtu në dispozicion.
Clearwater Paddling - kayaking detit ditë udhëtime nga Barra. turne fundjavë dhe pushimet më të gjata gjithashtu në dispozicion. Tel: 01871 810 443.
Island Adventures ofron 2 udhëtime varkë orë nga Castlebay drejt Mingulay në Tel Glen Ann: 01871 810 284. (Qëllim të ndërtuar për vëzhgim Sealife).
Boat udhëtime në Mingulay, Eriskay, Barra Shef, etj mund të organizohet - provoni Charters Barra Peshkimi (tel: 01871 890384). Mingulay (pabanuar) ka koloni fantastike shpendëve.

Castlebay
Filloi si një port peshkimi shekullit 19th-sot ajo është shtëpi për traget automjeteve (i cili sjell në shumicën e ushqimit të ishullit dhe furnizimet) dhe ka disa hotele, kisha, posta (fillimisht u hap në 1875), telefonat publike, shkolla, Banka Mbretërore e Skocisë, grocers me pompën e benzinës, supermarket, pishinë, sallë sportive, qendra e informacionit turistik me dyqan të komunitetit, në vendin fqinj. Në rrugën kryesore, ka një kafene e cila vepron si një restorant indian gjatë natës.

KISIMUL Castle
Kisimul Castle (ka disa ekzistues të ndryshme) ulet në një ishull shkëmbor në gjirin vetëm jashtë Castlebay. Legjenda thotë se kjo ka qenë bastion i MacNeils që nga shekulli 11th.

Me mbaj saj katrore dhe mur perde, Kisimul ka një dizajn të ngjashëm me Dunstaffnage Kalaja. Për t'i bërë ballë rrethime, kalaja ishte e pajisur me dy puset arteziane për të siguruar ujë dhe një kurth peshku në një pellg ujëmbledhës.

Një kuzhinë anijeje përdoret për të berthed bashku në një plazh me pjerrësi me crewhouse aty pranë. Në shenjë e parë e telashe, ekuipazhi pritet të nisë anijen dhe të mbrojtur kështjellën nga sulmet. Një varkë e vogël merr turistë të gjithë në kështjellën gjatë verës (përditshme nga prilli deri në 1 30 shtator). ngarkuar Pranimi në kështjellë përfshin fare varkë. Tel: 01871 810313 ose kontaktoni Historike Skoci.

BEN HEAVAL (metra 384)
Hill pamje Castlebay. Të dhënat për të kandiduar në krye dhe të kthehet në garën vjetore të kodrës qëndron në 24 minuta. Në gjysmë të rrugës deri në anën është "Zoja e Detit", një statujë mermeri të bardhë i Madonna dhe Fëmijës.

Vatersay
Ky ishull në jug të Castlebay ishte e lidhur me Barra nga një rrugë e shtruar në 1990. Unë besoj se ka një autobus nga Castlebay nga e hëna deri të shtunën. Faqet në këtë ishull të vogël përfshijnë: mbeturinat e një anije Catalina fluturues i cili u rrëzua në afërsi të rrugës, gjatë Luftës së Dytë Botërore, Vatersay Bay, një plazh me rërë në anën lindore të ishullit, monumentit të viktimave të një anijembytje që ndodhi në 1853 kur Annie Jane lënë Liverpool të lidhur Quebec me qindra e emigrantëve. Anija u përfshinë në bregdetin shkëmbor Vatersay dhe shumica e udhëtarëve u mbytën.

TOWER Macleod'S - Dun Mhic Leoid (disa milje në perëndim të Castlebay)
Gjithashtu i njohur si Kalaja Sinclair. E vendosur në një ishull në liqen Tangusdale është një mesjetare kulla-shtëpi e cila fillimisht kishte kate 3, matjen 2.9 x 2.6 metra brenda, me mure të 1.4 metra të trasha. Aty pranë është e ashtuquajtura pra Shën Columba së.

GREAN
Nëntë-vrimë e golfit me gardh elektrizuar rreth vrima për të mbajtur delet larg. Biletat në dispozicion nga hotelet ose Qendrën e Informacionit Turistik në Castlebay.

Guaskë Strand (Eoligarry Peninsula)
Plazhi i madh baticës e cila shërben si pistë zbritjeje të ishullit për fluturime të rregullta nga Glasgou dhe Benbecula. Unique në këtë vend si e vetmja pistë laget nga deti. Pije freskuese mund të blihet në ndërtesën e vogël të terminalit të aeroportit. WC gjithashtu në dispozicion. Banorët e ishullit të dalë mbledhur cockles nga rërë lagësht.

Lista ndryshme e B & Bs:
Znj MS MacNeil, Ceol Mara, Nask (afër Castlebay). Tel: 01871 810294. Shtëpi njëkatëshe moderne me pamje Castlebay. Pamje panoramike në Minch dhe ishuj. sallë pritjeje të madhe të rehatshme. Dhoma: 2 binjake dhe 1 të dyfishtë (të gjitha ensuite).
Znj Linda Maclean, Tigh Na Mara, Castlebay. Tel: 01871 810 304. 3 yll konakut. 2 minuta më këmbë nga traget. 5 dhoma gjumi (teke, dyshe, dyshe). B & B ose dhomë vetëm.
Zonja Anne MacNeil, Grianamul, Castlebay. Tel: 01871 810 416 / Fax: 01871 810319. Me pamje nga gjiri, pranë terminalit të trageteve. Next në pishinë dhe sallës sportive. Dhoma: 1 të dyfishtë dhe 2 binjake (të gjitha ensuite). Hapur prill - tetori.
(Znj MacNeil ka gjithashtu një shtëpi me qira për njerëzit 5 në qoftë se ju doni të shkoni vetë-furnizim ushqimi)

Ka hotele 4 në ishull:
Castlebay Hotel. Yjet 3. Tel: 01871 810 223.
Craigard Hotel në Castlebay. Tel: 01871 810 200. Yjet 3. Dhoma: 3 dyfishtë, 3 binjake, familjes 1 (të gjitha ensuite). Hapur gjatë gjithë vitit.
Heathbank Hotel - një yll han 3 me dhoma gjumi 5 ensuite në Northbay. Tel: 01871 890266.
Isle of Barra Hotel, Tangasdale Beach. Dhoma 30. ndërtesë e madhe moderne, drejtuar familjes, ushqim të mirë, vend i bukur në bregun perëndimor të ishullit me pamje një plazh në afërsi të rrugës kryesore. Tel 01871 810383.

Disa vende të vetë-furnizim ushqimi janë në dispozicion në ishull. Këto përfshijnë:
11 Ardveenish ka dhoma gjumi 2 (1 dyfishtë, 1 binjak) dhe fle deri në 4. Vendosur nga ana e bregut në Northbay.
Cottage Mingulay në Bruernish në veri-lindje të Barra fle deri në 6 njerëzit.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Barra garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Barra Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian MacBrayne pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Barra. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Barra, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Barra traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Barra makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Barra tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Barra jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Barra në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Barra dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel