Bastia Tragete

Bastia pasagjerëve dhe Car Tragete

Bastia çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Bastia në Genoa, Livorno, Marsejë, Nisë, Piombino, Savona dhe Toulon.

Krahaso gjithë në dispozicion Bastia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bastia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Bastia, Genoa, Livorno, Marsejë, Nisë, Piombino, Savona dhe Toulon me Korsika Tragete, Moby Lines Trageteve, La MERIDIONALE Tragete ose tragete SNCM Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Bastia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Bastia Ferry
me Korsika Tragete, Moby Lines Trageteve, La MERIDIONALE Tragete SNCM ose Ferry Line për anijet me vela nga Bastia në Genoa, Livorno, Marsejë, Nisë, Piombino, Savona dhe Toulon online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Bastia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Bastia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Bastia

Bastia, Kryeqyteti i departamentit Haute-Corse të Francës, në ishullin e Korsikës është porti kryesor dhe qyteti i saj kryesor tregtar.

Që daton nga kohët romake, Bastia zgjeruar nën gjenuez, i cili importuar verë në kontinent italiane. Ajo ishte kryeqyteti i Korsikë deri 1811, kur Napoleoni urdhëroi kryeqyteti u zhvendos në vendlindjen e tij, Ajaccio. Porti i Ri u krijua në 1862 për shërbimin në rritje të tregtisë me Italinë dhe Francën dhe u bë shtyllë e ekonomisë lokale.

Bastia është një qytet i vogël, por simpatik me rrugët mesjetare dhe shtëpitë, kishat historike dhe rrugëve të gjallë me bare dhe restorante. Nuk është një treg aktiv çdo ditë në Place du Marche.

Ka disa rrugë kombëtare dhe ndërkombëtare traget nga Bastia, në Ajaccio (Korsikë), Genoa (Itali), Marsejë, Nisë, Livorno (Itali) dhe Savona. Ajo është shumë e zënë gjatë verës, dhe ajo është gjithmonë mirë për të librit në fillim.

Bastia Marina dhe Ferry Port

Pavarësisht nga emri i saj, Bastia është më qyteti Italianised Korsikë-së. E vendosur në anën lindore të ishullit, ky qytet i këndshëm në fakt fytyrat e vendit e cila ndikuar atë dhe rajonin e Toscana. Vendosi për shumë shekuj nga pushtetet e ndryshme italiane, Korsikë sot ende mban një lidhje të fortë me fqinjët e saj mesdhetare dhe Bastia, në veçanti, mbetet infused me frymën e sundimtarëve të saj të fundit italiane. Sot Bastia vazhdon të pasqyrojë disa nga qytetet më të bukura të Italisë Rilindjes kryesisht nëpërmjet ngjyrën dhe stilin e veshjeve tradicionale të saj, kuzhinë dhe ndërtesat.

Një xhevahir i artit dhe kulturës, Bastia është një qytet ndritshme dhe të gjallë të plotë të jetës dhe historisë. Fshehur në rrugë simpatik dhe nëpër rrugët e qytetit janë simbole unike, por të dallueshëm të arkitekturës lokale duke përfshirë Shën Nikollës Sheshi, Kisha e Shën Mërisë, Kisha e madhe dhe shumë e rëndësishme e Shën Jean Baptiste, e bukur barok Kapelën e Shën e . Coix, oratori i Shën Roch dhe në fund romane Katedralja madhështore, lavdia kurorëzimin e qytetit.

Qendra e Bastia, ndërsa rrethuar me arkitekturën e lashtë dhe kishave, ka një atmosferë shumë moderne dhe elegant. Rruga kryesore, Rue Napoleon, është gjithmonë i gjallë, ditën apo natën, gumëzhimë me vendasit relaksuar pas punës në shumë bare dhe kafene, dyqane piktoreske dhe restorante shik.

Si shumë të Korsikë, Bastia është i bekuar me shumë plazhe të lë pa frymë. Një festë vend të nxehtë, këto plazhe janë shtrihet pafund e rërë pacenuar dhe ujë të ngrohtë. Pranë një rezervë ornitologjik, bregdetar Bastia-së gjithashtu është i rrethuar nga bays izoluar dhe limane dhe pamje mbresëlënëse.

Historikisht, Bastia daton në shekullin e 14th dhe u qeveris parë nga Republika e Genoa. Në 1378 Genoa ndërtoi një kullë dhe të shikojnë, e cila filloi krijimin e qytetit siç e njohim ne sot. Bastia mbeti nën italianët deri në shekullin 18th kur francezët mori përsipër pas Traktatin e Versajës. Pavarësisht nga kjo, Bastia mbetet e lidhur ngushtë kulturën italiane e cila ndikuar atë për kaq shumë shekuj dhe të traditave dhe zakoneve të lënë pas.

Tremujori i vjetër Bastia është Terra Vecchia, me rrugët e rastësishme e vjetra, kishat barok dhe tenements të lartë guri. Vendin Shën Nikolasin, një zonë simpatik, të hapur në det, veshur me kafene dhe pemë, dhe fokusin kryesor të qytetit. Dy fushat kryesore tregtare janë Boulevard Paoli dhe Rue Cesar-Campinchi.

Nouveau Port në kontrast është modern dhe i butë, edhe pse ajo ka bare dhe restorante, si dhe një numër të madh të piceri dëshmon një ndikim të fortë italiane.

Rue Napoleon është një rrugë e ngushtë me dyqane të lashta dhe të shekullit 17th, faltoret e Oratoire de St Roch dhe Oratoire de L'Imaculee Konceptimi. Kisha e Shën Jean Babtiste ndërtuar në 1636, dominon sheshin, dhe është e rrethuar nga pjesa e vjetër Bastia, një labirint i rrugicave, harkuar korridoreve dhe shtatë shtëpi katëshe.

drejtuar poshtë Vieux Port është simpatik, me shtëpi të lartë të prirur në drejtim të detit, një marinë mbushur me anije dhe në jug shkëmb mbështet Citadelle. Quai des Martyrs ka bare të gjallë dhe kafene, me muzikë live dhe restorante të shkëlqyera.

Thelbi i Bastia vjetër është pasur Terra Nova, me apartamente dhe ndërtesa historike duke përfshirë edhe Eglise Ste-Marie ndërtuar në 1458, strehim një statujë argjendi të Virgjërës i cili është kryer nëpër qytet gjatë festivalit të Zonjës.

 


Më të mirë në dispozicion Bastia trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bastia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Korsika Tragete, Moby Ferry Lines, La MERIDIONALE Tragete SNCM ose Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Bastia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Bastia trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bastia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bastia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Bastia trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Bastia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bastia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Bastia dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel