Bejaia Tragete

Bejaia pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Bejaia pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Bejaia në Marsejë.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Bejaia në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bejaia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Bejaia, Marseille me Algérie Anijet apo tragete SNCM Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Bejaia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Bejaia Ferry
me Algérie Anijet ose SNCM Ferry Line për anijet me vela nga Bejaia në Marsejë në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Bejaia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Bejaia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Bejaia

Bejaia është një qytet Algeria veri-lindore ndodhet në det, lumë i përroit Soummam, në këmbët e malit Gouraya. Ajo gjithashtu një qendër administrative e provincës Bejaia.

Bejaia është e vendosur larg nga qytetet e tjera algjerianë, por për fat të mirë ajo ka një lidhje të mira hekurudhore. Ekziston edhe një fushë ajrore dhe një traget midis Bejaia dhe francez Marseille. Qyteti është shumë e bukur. Disavantazhi kryesor është ajri dhe uji ndotja.

Ka një Qytetin e Vjetër fantastike, ku ju mund të shihni një xhami nga shekulli 16th dhe një fortesë spanjoll? edhe nga shekulli 16th. Nëse ju shkoni në ujë të pastër ju mund të Tichi, e cila është vetëm 17 km nga Bejeia. Ju mund të gjeni ka disa plazhe të bukura dhe të pastra.

Bejaia shërben si një qytet të tregut për një rajon bujqësor të Kabylia, prodhimin ullinj, fiq, kumbulla, vaj dhe verë, përveç leshi dhe fsheh.

Bejaia Ferry Port
Bejaia Turizmi

Bejaia, Algjeria është një vend që ju nuk duhet të humbasë në asnjë rrethanë. Bejaia qëndron në shtetin e Algjerisë. Ajo është e lidhur edhe me të gjitha mjetet kryesore të transportit. Vendi është mjaft i populluar, por ju do të gëzojnë të vërtetë këtë vend shumë simpatik. Nuk ka mungesë të tërheqjet turistike në Bejaia. Trip në këto vende pabesueshëm ju premton një festë të mrekullueshme. Pra, vijnë në vendin simpatik e Bejaia, Algjeri dhe thjesht të gëzojnë. Në vijim janë disa nga informacion të dobishëm rreth Bejaia.

Bejaia është një nga qytetet më të bukura në botë. Vendndodhja e qytetit në breg të detit e bën atë një nga destinacionet turistike më të njohura në rajon. Vendosur në mes të detit, një pelerinë dhe një mal, Bejaia është një nga vendet më të popullarizuara në mesin e udhëtarëve nga e gjithë të gjithë globin. Qyteti mbart trashëgiminë kulturore të Algjerisë. Korsi të ngushta dhe meandering e Bejaia në Algjeri janë me të vërtetë intriguese. Edhe pse rrugët janë mbushur me njerëz shumica e herë, ju do të gëzojnë të në mes të gjithë njerëzve.

Sipas regjistrimit të fundit, popullsia e Bejaia, Algeria është më pak se banorë 200,000. Qyteti është një nga locales më ekzotike për të kaluar pushimet tuaja. Nuk ka rëndësi nëse kjo është një ikje romantike ose një festë familjare, udhëtimin tuaj në Bejaia do të jetë po aq e kënaqshme. Për shkak të kolonizimit francez, kultura e qytetit mbart ndikim të madh të Francës. Manifestimi i ndikimit të tillë është krejtësisht e dukshme në kënaqësitë e ndryshme të kuzhinës shërbyer në restorante në Bejaia, Algjeri. Jo vetëm të shijshme franceze, të eateries të ndryshme në qytet të shërbejë për një numër të tarifave vendore. Me një shumëllojshmëri të gjerë të tarifave, këto restorante janë me të vërtetë një parajsë për GASTRONOMES udhëtojnë në Bejaia.

Tërheqjet kryesore në Bejaia përbëhen nga xhamitë dhe mbetje nga periudha kur mbrojtja ushtarake ishte një domosdoshmëri fundit. Vendosur në brigjet e detit, kjo algjeriane mbart qytetit ngjashmëri të afërt me ndonjë fshat peshkimi i Mesdheut apo ndonjë vend tjetër. Plazhet me rërë të qytetit janë të tjera tërheqjet kryeministër Bejaia.

Historia Bejaia

Bejaia është themeluar nga kartagjenasit kohë të gjatë para Krishtit. (Mijëvjeçari pes 1st). Në shekullin 2nd Romakët bërë atë një qendër tregtare dhe ushtarake dhe e quajti atë Saldae.

Gjatë mesjetës e hershme ajo u pushtua nga vandalët, por shpejt u bë një qytet i sunduar nga berbereve. Dinastia Berber i familjes Hammadid donte Bejaia të jetë kryeqyteti i tyre. Në 13th ajo u përfshi në perandorinë e Tunis, por vetëm 200 vjet më vonë ai u bë një fortesë e madhe dhe e njohur pirate.

Në qendër 15th spanjoll e sulmuan qytetin dhe arriti të marrë kontrollin mbi të, por couldnt shijon suksesin e tyre për një kohë të gjatë, sepse në 1555 osmanët pushtuan qytetin dhe kjo mbeti një pjesë turke të perandorisë për 300 vjet deri në frëngjisht erdhi.

Në fillim të shekullit të 20th porti dhe gjithë port janë modernizuar dhe 46 vjet pas atij tubacioni një naftës u Bejaia në një nga portet kryesore algjerianë dhe portin më të rëndësishme për transportin e naftës.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Bejaia garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bejaia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Algérie Tragete SNCM ose Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Bejaia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Bejaia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bejaia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bejaia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Bejaia tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Bejaia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bejaia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Bejaia dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel