Belfast Tragete

Belfast pasagjerëve dhe Car Tragete

Belfast çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Belfast në Liverpool, Cairnryan dhe Isle of Man.

Krahaso gjithë në dispozicion Belfast çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Belfast makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Belfast, Liverpool, Cairnryan dhe Isle of Man me Stenaline Anijet ose avulli tragetet Packet Ferry Company online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Belfast Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Belfast Ferry
me Stenaline Anijet ose Packet avulli Ferry Company për anijet me vela nga Belfast në Liverpool, Cairnryan dhe Isle of Man internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Belfast pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Belfast biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Belfast

Belfast qytetit, të shtrirë në mes të maleve dhe brigjet e liqen Belfast, kryeqyteti i Irlandës së Veriut kombinon arkitekturën gjobë Viktorias, një trashëgimi interesante industriale, mjedis të bukur skenik.

Në qendër të Belfast është grumbull triumfuese Victorian i Bashkisë, si pikë qendrore e qytetit dhe pikën e saj më të mirë të orientimit. Rreth të Bashkisë është Donegall Square, zemra e qytetit, dhe një nga hapësirat e pakta të gjelbra në qendër të Belfast.

Belfast mund të arrihen lehtë nga kalimit të detit nga Skocisë dhe Anglisë. transportuesit Ferry përfshijnë Stena Line, Isle of Packet avulli Man dhe sailings P & O irlandeze Detit ferries.Frequent nëpër Detin irlandez lidhur Belfast për kontinent Britaninë e Madhe.

Belfast u votua qytetin e katërt më të mirë në Britani të Madhe për një pushim të qytetit në çmime të udhëtimit Guardian / Observer.

Belfast Watefront dhe Ferry Port
Belfast - Guide District
Në qendër të Belfast është grumbull triumfuese Victorian i Bashkisë, si pikë qendrore e qytetit dhe pikën e saj më të mirë të orientimit. Rreth të Bashkisë është Donegall Square, zemra e qytetit, dhe një nga hapësirat e pakta të gjelbra në qendër të Belfast.

E Qarkut Shopping

Në frontin e Bashkisë shtrihet pjesën kryesore tregtare. Kjo pjesë e qendrës së qytetit është shumë kompakt dhe të lehtë mund të shkonin në këmbë. Donegall Place dhe Royal Avenue drejtuar poshtë nga Bashkisë, dhe zona e pazarit shtrin Victoria Street në lindje, King Street në perëndim dhe deri në North Street në veri. Qendra xhami-mbuluar Castlecourt shopping në Royal Avenue, e plotësuar me burime dhe kafene, është më e madhe zona e mbuluar tregtare në qytet, dhe ka një numër të arkadat tjera më të vogla në rrugët anësore përreth. Më të mirë të këtyre është Arcade Mbretëreshës, me varg e saj të madhe të dyqaneve të specializuara.

të Entries

Të rrugica të vogla që të kandidojë në mes Ann Street dhe High Street njihen si Entries. Tucked larg këtu ju do të gjeni shumë një veturë të vjetër, të tilla si tavernë Bardhë, e cila pretendon të jetë pijetore vjetër në Belfast. Të Entries prek Tremujori Katedralja rreth katedrales së Shën Anne. Ky qark i qytetit ka parë renovimin konsiderueshme në vitet e fundit dhe është tani në shtëpi për apartamente shumë të reja, kafene dhe bare. Tremujori Katedralja është projektuar si ekuivalent Belfast ndaj Temple Bar në Dublin, dhe zhvillimi i këtij artit dhe argëtuese qendra në Belfast është një nga fenomenet më emocionuese të qytetit ka parë në vitet e fundit.

Mile Artë

Në jug të Bashkisë është Great Victoria Street, e cila shkon deri në zonën e universitetit dhe shpesh është referuar si Mile Artë. Ky qark është shtëpia e përqendrimit më të madh të qytetit të restorante, bare dhe kafene. Përgjatë Mile Artë ju do të gjeni Opera House Grand dhe të shkëlqyer Crown Liquor Saloon, e cila është në pronësi të Trustit Kombëtar. Të dy sumptuously Victorian, ata ofrojnë forma të konsiderueshme të ndryshme të argëtimit! Shumë restorante dhe kafene linjë Great Victoria Street, së bashku me Hotel Europa, e cila kishte për shumë vite reputacionin unenvied për të qenë hoteli më i bombarduar në Evropë. Megjithatë ajo tani është lëkundur jashtë atë dallim i dyshimtë dhe aktualisht ka zgjeruar në hotelin më të madh të Irlandës së Veriut, një simbol i besimit të ri në vetë qytetit.

E Qarkut University

Mile Artë të çon në lagjen e Universitetit Mbretëreshës, e karakterizuar nga bollëk e saj e bare, klube dhe vende për të qëndruar. Kjo është një nga rrethet më tërheqëse në qytet: të marrë një orë për shëtitje nëpër baza të mirë-prirur dhe të këndshme katërkëndësh kuqe-tulla të universitetit. Në vendin fqinj janë Botanic Gardens, të cilat ofrojnë një të qetë, vend të qetë për një piknik; Shtëpia Palm në kopshte është një i afërm i sera të mëdha në Kew dhe Xhennete Botanik në Dublin. Të Botanic Gardens janë gjithashtu në shtëpi për Ulster Muzeun mbresëlënëse (të plotë me ekspozita dinosauri), e cila është sigurisht një vend i mirë për të, ndërsa larg një pasdite. Zona Stranmillis Fshati është rreth dhjetë minuta më këmbë larg: plot me dyqane të vogla, restorante dhe kafene, ajo është një vend më i këndshëm për drekë dhe një strehë të shkëlqyer nga qyteti brenda qytetit.

Lindje

Në lindje të Bashkisë është goja e lumit Lagan. Kjo zonë ka parë investim bujar në vitet e fundit, dhe përgjatë ujore ka shumë vende për të shijuar lumin. Waterfront Hall është krenaria e re Belfast dhe gëzim. Edhe në qoftë se ju nuk keni kohë për të marrë në një koncert, të ndaluar për kafe dhe të kenë një vështrim në auditor shkëlqyer. Më tej së bashku, Lagan Lookout ofron pamje të shkëlqyer të dy vinça-David mëdha dhe Goliath-i Harland & Wolff ndërtimit të. Kjo është ajo ku ju mund të merrni një të ndjehen për industritë mbi të cilat Belfast moderne u themelua. Dhe le të mos harrojmë shtimin më të fundit dhe më të madh në ujore horizont Belfast, arena Odyssey, e cila u hap në 2000 dhe përbën një nga komplekset më të mëdha të botës argëtuese.

West

West Belfast është vendi ku ndarjet sektare e qytetit janë shfaqur më të starkly. Lagjet protestante janë përcaktuar në mënyrë të qartë nga zonat katolike; rruga kryesore nëpër zona protestante është Shankill Road dhe ekuivalent katolike është Falls Road. Me lëvizje drejt paqes, West Belfast është aspak një zonë jo-shkuar, por takt dhe vetëdija duhet të jetë në ballë të çdo eksplorim. Vizitorët duhet të mbani mend, megjithatë, se ka zona ndoshta rënda të gjysmës në qytetet e tyre dhe se West Belfast, pavarësisht sektarizmit, është vetëm një tjetër zonë e brendshme të qytetit u përpjekur për rinovimin veten. Petty krimi ka qenë në të gjitha, por i panjohur në Belfast dhe në të gjithë Irlandën e Veriut gjatë viteve të gjata të "Troubles" -një statistikë që thotë shumë për kulturën e Krahinës se çdo titull gazete.

Veriu

Shpella Hill dominon sfond veriore të qytetit, duke kërkuar poshtë në atë si PJ O'Rourke përshkruar atë "si një lloj Caledonian Sugar Loaf Mountain". Shiko për funksion të njohur si hundë Napoleonit, i ngjan si ajo e bën një njeri i shtrirë me hunda e tij nalte. Besohet se Jonathan Swift është frymëzuar nga ky shikim në përshkrimin e tij Gulliver shtrirë në shpinë të tij, kur ai për herë të parë arrin në Lilliput. Belfast Castle nestles në shpatet e kodrës, por ngjiten në majë për pamje të shkëlqyer mbi Belfast, fshat përreth, detin irlandez dhe (në një ditë të qartë) Skoci.

Përtej City - Co Antrim & Co Poshte

Në veri të qytetit, mbresëlënëse Norman kështjellë e Carrickfergus Kalaja ruan gojën e Befast liqen. Bregdeti Rruga e Antrim kalon nëpër disa nga peizazh më spektakolar të Irlandës. Rruga të çon në qytetin e bukur turistik të Ballycastle. Tragetet e rregullta punoj rrugën ndërmjet Ballycastle dhe Rathlin Island, i vetmi ishull i banuar në brigjet irlandeze Veriore. West i Ballycastle, ura litar në Carrick-a-Rede tërheq shumë të dashuruar me marramendje!

Bregdeti jugor i Belfast është e butë, më e qetë, dhe përmban një begati joshjesh. Bregdetar turistik i Bangor bën për një udhëtim të këndshëm ditë kur mjaf i shëndritshëm e diellit, dhe në jug të Bangor shtrihen plazhet dhe peisazhet e gjelbër e gadishullit ARDS, shtëpi për shumë fshatra të peshkimit dhe të bukura restorante ushqim deti. Gadishulli strehon ujërat ishull-studded e Strangford liqen, një nga streha më të rëndësishme kafshë të egra në Irlandë. E mëdha Pronat National Trust e Castle Ward dhe Mount Stewart mund të arrihet nga gadishulli. Edhe në rajon është Downpatrick, vendi pushimi i Saint Patrick, shenjt mbrojtës i Irlandës.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Belfast garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Belfast Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stenaline Tragete ose Packet avulli Ferry Company pasagjerëve dhe Car Tragete biletë çmim në dhe nga Belfast. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Belfast, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Belfast traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Belfast makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Belfast tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Belfast jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Belfast në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Belfast dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel