Bergen Tragete

Bergen pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet pasagjerëve Bergen dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Bergen në HIRTSHALS.

Krahaso gjithë Bergen në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bergen makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Bergen, HIRTSHALS me tragete Fjordline tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Bergen Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Bergen Ferry
me Fjordline Anijet për anijet me vela nga Bergen në HIRTSHALS online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Bergen pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Bergen biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Bergen

Bergen është qyteti i dytë më i madh në Norvegji dhe portë më popullore për të fjords e West Norvegjisë. Rrethuar nga shtatë kodra dhe shtatë fjords, Bergen është një qytet i bukur, simpatik.

Qyteti është i njohur për natyrën e saj të bukur dhe ofron mundësi të shkëlqyera hiking në rrethinat e saj të menjëhershëm. Duke nxitur shumë nga grupet më të mëdha të Norvegjisë dhe artistëve, qyteti është gjithashtu i njohur për jetën e tij kulturore dhe nëntokësore / indie skenën muzikore.

Me Trashëgimisë Botërore të UNESKO-listuara Bryggen dhe gumëzhimë port Vagen si koleksionit të saj, Bergen ngjitet e zonave kodrinore me qindra e shtëpive të drurit-veshur, ndërsa makina kabllo ofrojnë pamje mahnitëse nga lartë. Hidhe në muzetë e mëdha, vendasit miqësore dhe një jetë dinamike kulturore dhe Bergen bollëk shpërblen aq kohë sa ju mund të jepni atë. Një fjalë e paralajmëruar, megjithatë: Në verë Bergen merr një zhytur pak nga vizitorët (me një rritje% 25 të vizitorëve në pesë vitet e fundit) dhe strehim gjetur mund të jetë një problem kështu që gjithmonë të librit përpara.

Bergen Ferry Port
Bergen Historia & Tourism

Gjatë shekujve të 12th dhe 13th, Bergen ishte kryeqyteti i Norvegjisë dhe të lehtë qyteti më i rëndësishëm i vendit. Në shekullin e 13th, shtetet e qytetit të Gjermanisë aleate veten në ligat tregtare, më të ndjeshëm League Hanseatike me qendër në Lübeck. Në kulmin e saj, liga kishte mbi qytetet anëtare 150 dhe ishte subjekti më i fuqishëm ekonomik i veriut Evropës; port strehuar e Bryggen tërhoqi tregtarët Lidhjes Hanseatike në droves. Ata themeluar zyrën e tyre të parë këtu rreth 1360, transformuar Bryggen në një nga katër selisë kryesore të ligë jashtë vendit, me deri në 2000 tregtarët banor kryesisht gjermanë të cilët të importuara drithëra dhe të eksportuar peshk të thata, midis produkteve të tjera.

Për më shumë se 400 vjet, Bryggen ishte e dominuar nga një komunitet të ngushtë-thur e tregtarët gjermanë të cilët nuk ishin të lejuara për përzierje me, martohen ose të kenë familje me norvegjezëve lokale. Në shekullin e 15th, konkurrenca nga kompanitë holandeze dhe angleze anijeve, mosmarrëveshjet e brendshme dhe, në veçanti, Vdekja e zezë (që fshihen% e popullsisë Bergen 70) sigurohet rënie Lidhjes Hanseatike-së, (edhe pse Hamburg, Bremen dhe Lübeck ende quajtur qytetet Hanseatike dhe Hamburg dhe Bremen ruajnë statusin qytet-shtet).

Deri në fillim të shekullit të 17th Bergen ishte ende qendër tregtare e Skandinavi dhe Norvegjisë qytetin më të populluar me njerëz 15, 000. Gjatë shekujve të 17th dhe 18th, shumë tregtarë Hanseatike prirur për të marrë shtetësi norvegjeze dhe të bashkohet me komunitetin lokal. Bryggen vazhdoi si qendër e rëndësishme tregtare detare deri 1899, kur zyrat Bergen Lidhjes Hanseatike e mbyllur përfundimisht.

Qyteti është një amfiteatër spektakolar kacavjerrëse deri mountainsides, duke kërkuar mbi det, që përfshin ju. Enden përgjatë Tregut Peshku dhe të shoqërohem me masa si ata të shkojnë për jetën e tyre të përditshme. Shëtitje nge për Akuariumi për të parë peshk, penguins dhe vula. Ecni gjatësinë e Bryggen në kalanë e vjetër të Bergenhus. Håkon Håkonsson dikur sundonte gjithë Norvegjinë nga këtu, duke e bërë Bergen qyteti i parë kryeqyteti i vendit. Në 1261 ai ndërtoi i Fuqishmi "Håkons Hall" për martesën e djalit të tij Magnus Lagabøter dhe kurorëzimin.

Ndoshta ju keni një vlerësim për piktorëve të stilit të vjetër të tilla si IC Dahl apo ato më moderne si Munch apo Picasso, ndoshta ju jeni me të interesuar në arkitekturën apo historinë, aftësi teknike apo çështje detare. Pjesët e vjetra të qytetit janë të gjallë historinë dhe muzetë dhe galeritë tona mbajnë edhe artin dhe trashëgiminë tonë stërgjyshore gjallë.

Skelë Hanseatike Bryggen, kompozitori Fish Market Edvard Grieg's Shtëpi në Troldhaugen, mbledhjen e artit Rasmus Meyer's, Akuariumi, Old Bergen dhe avullore Bregdetare (Hurtigruten), një nga atraksionet turistike më të famshme në Norvegji, për të përmendur vetëm pak.

Tradita, iniciativë dhe me makinë ka bërë Bergen një Norway's qytetet më të fuqishme të kulturës. Ajo isnt thjesht rastësisht se Norway's ngjarja më e madhe kulturore, Festivali Ndërkombëtar i Bergen, është mbajtur këtu çdo vit.

Kryeqyteti Fjord ka një shumëllojshmëri, vide aktivitetesh duke filluar nga kultura e "të lartë" në futboll gjallë ndeshjet në stadiumin Brann. Ne kemi një kompani profesionale baleti, një emocionuese jazz dhe blues milenë, teatro repertor dhe revues imagjinative. Norway's shumë teatër parë, Den Nationale Scene, dhe Teatri Ndërkombëtar i Bergen ofrojnë një spektër të gjerë të performancave, ndërsa një nga world's orkestra simfonike më të vjetra, Harmonien, mban enjte koncerte në town's shkëlqyer Grieg Hall.

në Bergen ju do të gjeni vetëm në lidhje me çdo gjë nga dhoma çaj në specialiteti restorante peshku, nga bistros vogla në diskoteka, bare dhe klube nate. Bëj një Bergenser ku ju duhet të shkoni dhe mjaft e mundshme ju do të drejtohen në një nga town's nga hostelries klasike e cila ka tërhequr konsumatorët për dekada të tëra. Ka edhe një herë, ju mund të ashtu si edhe të tregohet rrugën për një bistro të cilat përndryshe you'd kurrë nuk kanë gjetur - ose të trajtuar veten në një nga dyqanet town's pastë. Bergen ka disa nga country's parametrat më të bukura restorant dhe disa country's vendet më të mira të hahet - të gjithë ju duhet të bëni është të zgjidhni sipas dëshirës tuaj, oreksit dhe portofolin!

Bergen ka qenë gjithmonë një qytet i tregtarëve. Për mysafirët tanë, kjo do të thotë se they'll të gjeni shumë dyqane joshëse - nga të vogla dhe të specializuara në dyqan të mëdha departamentit. Shumë vizitorë kanë vërejtur se ata të gjejnë më shumë dyqane specialist këtu sesa në qytetet e tjera norvegjeze. Qendrat tona të hapjes me vonesë tregtare mat deri shumë të favorshme për të tjerët më kur bëhet fjalë për ndërmarrje dhe shumë për të zgjedhur nga. Përveç kësaj ne kemi "Super shtunave", ku shumica e dyqaneve në qendër të qytetit të qëndrojë i hapur deri 4 pm në të shtunën e parë të muajit. E enjte gjithashtu është një ditë e madhe për pazar qendër të qytetit, me dyqane qëndrojnë hapur deri 7 pm Në Bergen ju do të gjejnë gjithmonë një ujdi të mirë!

Kur blerjet thelbësore janë bërë, dyqanet gazed në dhe emocion i jetës lokale shijuar, Gateway në fjords ende ka shumë për të ofruar, shtatë male e saj vetë qytetin me nooks e saj të papritura dhe rrugica të vogla. Bergen është një qytet për poçarin rreth në. Këtu është histori në shtëpitë e tij të vjetër, një ndjenjë e mirë që në rrugët e tij të ngushta, dhe monumente pikëzuar rreth kudo. Shumica e kësaj është në distancë të lehtë shëtitës dhe Kjo është arsyeja avantazhin e këtij bërthamën e një qyteti në mes të fiord dhe malit.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Bergen garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bergen Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Fjordline anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Bergen. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Bergen, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bergen traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bergen makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Bergen tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Bergen jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bergen në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Bergen dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel