Berneray Tragete

Berneray pasagjerëve dhe Car Tragete

Berneray çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Berneray për Leverburgh dhe Harris.

Krahaso gjithë në dispozicion Berneray çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Berneray makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Berneray, Leverburgh dhe Harris me Caledonian MacBrayne Anijet (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Berneray Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Berneray Ferry
me Caledonian MacBrayne Anijet (Calmac) për anijet me vela nga Berneray për Leverburgh dhe Harris në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Berneray pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Berneray biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Berneray

Berneray është një ishull në Hebride e jashtme Ishujt / perëndimore, një arkipelag i ishujve off bregun perëndimor të Skocisë. Hebride e jashtme është pjesë e Skocisë dhe Mbretëria e Bashkuar.

Berneray është e lidhur me ishujt në jug (North Uist, Benbecula dhe South Uist) nga një rrugë e shtruar të shkurtër. Një shërbim traget shkon nga Berneray me Harris dhe Lewis në veri.

Për të dhënë një ide të distancës dhe vend, ajo merr disa minuta për të fluturuar 40 këtu nga Glasgow, qyteti më i madh në Skoci. Ishujt janë afërsisht në gjysmë të rrugës në mes të Londrës dhe Islandës dhe janë në të njëjtën gjerësi si Danimarka dhe Suedia jugore; Berneray është vetë në të njëjtën gjerësi si qytetin e Sitka në Alaskë.

Ju mund të udhëtojnë në Berneray nga një shumëllojshmëri të metodave, duke përfshirë kombinimet e trageteve, aeroplan, makinë apo autobus. Nuk është transporti i mirë lokal publik gjatë gjithë vitit (gjashtë ditë në javë).

Berneray Harbour

Berneray është disa milje 2 gjerë dhe milje 3 të gjatë. Nuk është një rrugë e në lindje të ishullit, dhe një tjetër përmes qendrës dhe në të gjithë machair. Këto dhe rrugët afrohen Berneray janë kryesisht të vetme-track me zonat e rastit kalimin. Driving është e lehtë, me shumë pak trafik. Pengesa kryesore janë dele që të kandidojë në mes të rrugës, dhe kalimit të rastit lundërzës.

Në këmbë ose çiklizmit janë mënyra popullore të marrë rreth. Nuk është një rrugë rrethore rreth më të madhe të ishullit që është sinjalizuar në mënyrë të qartë me shenja blu waymarker. Alternuar, një shëtitje popullor është për të ndjekur bregdetare rreth ishullit, i cili merr rreth 5 orë. Shumica e këmbë është në plazhe. Nuk mund të jetë fusha pak moçalor të tokës pas shiut, kështu këpucë i papërshkueshëm nga uji është e rekomanduar. Megjithatë, nuk ka zona të rrezikshme të tokës; baltë është rrethoresh problemi më i madh.

Kodrat e Berneray janë relativisht të vogla, secili duke marrë rreth 15 minuta për të ecur nga një person i arsyeshëm i aftë. Me gjithë lartësinë e tij, pikëpamjet nga maja janë me të vërtetë spektakolare; në një ditë të qartë, është e mundur për të parë deri në 30 ishuj të tjerë, duke përfshirë St Kilda, dhe shumë plazhe të tjera.

Nuk ka kafshë të rrezikshme ose helmuese në Berneray. Sheepdogs mund të ulërijmë ne që kalojnë njerëzit, por në përgjithësi janë të padëmshme. Shumë njerëz në Berneray mbajtur macet, të cilat janë miqësore.

Kur të vizitojë

Klima në Berneray është relativisht i butë, me mot të diktuar kryesisht nga Rrymës së Golfit. Periudhat e diellit mund të jetë mjaft e gjerë. Moti mund të ndryshojë papritmas - në çdo kohë të vitit - dhe kjo është e mundur për të marrë "katër stinët në një orë". Për shkak të vendndodhjes, borë të thellë dhe moti shumë i ftohtë janë të rralla.

Duke qenë një ishull veriore, verës orëve të ditës mund të jetë shumë e gjatë; rreth fund të qershorit, disa netë nuk janë krejtësisht të errët. Në dimër ka e kundërta, me netët shumë të gjatë dhjetorit.

Muajt ​​e ngarkuar në Berneray janë korrik dhe gusht, kur strehim në ishull nganjëherë mund të jetë e vështirë për të gjetur. Korriku është edhe kur shumë ngjarje sociale, të tilla si Berneray Javës ndodhë.

Sup sezon muaj - prill-qershor dhe shtator-tetor - shpesh japin të motit të mirë dhe pamje. Në këtë kohë të vitit, shpesh është e mundur të ecin rreth ishullit në ashpër diellit dhe nuk shohin askënd në plazhe. Dimrit nuk duhet të përjashtohet si një kohë për të vizituar. Akomodimi është më në dispozicion, dhe ju shpesh mund të kenë të gjithë hotel të rinjve për veten. kafshë të egra të dimrit është e ndryshme nga kafshët e egra të verës, dhe moti shumë i ndryshueshëm ka dhënë frymëzim për fotografë dhe artistëve. Megjithatë, një barazim i madh i dimrit, dhe sidomos për shkak të vendndodhjes gjeografike, është se ju jeni shumë më shumë gjasa për të parë Yjet e Veriut.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Berneray garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Berneray Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian MacBrayne Ferries (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Berneray. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Berneray, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Berneray traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Berneray makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Berneray tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Berneray jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Berneray në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Berneray dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel