Bilbao Tragete

Bilbao pasagjerëve dhe Car Tragete

Bilbao çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Bilbao në Portsmouth.

Krahaso gjithë në dispozicion Bilbao çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bilbao makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Bilbao, Portsmouth me P & O apo tragete Brittany tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Bilbao Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Bilbao Ferry
me P & O Tragete ose Brittany për anijet me vela nga Bilbao në Portsmouth internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Bilbao pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Bilbao biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Bilbao

Bilbao është e vendosur në rajonin bask të Spanjës veriore. Porti i qytetit është një nga më të ngarkuar në Spanjë, që veprojnë rrugët për Portsmouth, Britani të Madhe.

Ndërtesa terminal ofron objekte shumë të mira. Ka një sallë pritjeje bollshme dhe të rehatshme, një stendë gazetash, një dyqan suveniresh shitjen e verërave, ushqime lokale dhe suvenire dhe një dyqan kafeje. Pije të nxehtë dhe ushqime janë gjithashtu në dispozicion nga makinat shitëse që janë të vendosura në të gjithë.

Bilbao është qyteti i gjashtë më i madh i Spanjës. Qyteti krenohet me një numër të tërheqjet interesante duke përfshirë futuristic-looking Muzeu Guggenheim. Si dhe pamjet mbresëlënëse, Bilbao gjithashtu ofron një gamë mbresëlënëse të ushqimit - të gjithë një standard të shkëlqyer. Restorantet më të mira mund të gjenden në tremujorin e bukur e vjetër.

Qyteti ka një pasuri të muzeve dhe shumë restorante të shkëlqyera që shërbejnë kuzhinë tradicionale Baske i cili konsiderohet në përgjithësi si disa të mirën në Spanjë.

Bilbao Ferry Port

Bilbao është zemra e një metropol ku jetojnë më shumë se një milion njerëz. Kjo është qendra e zhvillimit ekonomik-social dhe faktori kryesor i modernizimit të Gjirit të Biscay.

E mëdha Projektet arkitektonike dhe infrastrukturës kanë qenë forca lëvizëse e rigjenerimit urban dhe ekonomik të qytetit. Guggenheim Muzeu Bilbao, Konferenca Euskalduna dhe Qendra Music, Underground Norman Foster, aeroporti Calatrava së, kullat projektuar nga arkitektët Arata Isozaki dhe Cesar Pelli ... janë të gjitha shembuj të dinamizmit që ekziston në Bilbao.

Qyteti është i vendosur në zonën e Bizkaia dhe është e rrethuar nga një peizazh pjellore me pyje, male, plazhet dhe brigjet e pjerrëta. E gjithë kjo e bën Bilbao një destinacion të privilegjuar për vizitorët. Transporti modern dhe rrjeti i rrugëve të kandidojë në vende afër të tilla si kryeqytetet e tjera të Bask - Vitoria dhe San Sebastian.

P & O Tragete ofron kalimet në Portsmouth nga Bilbao dy herë në javë, me një kohë udhëtim prej rreth 29 orë. AT Anijet gjithashtu ofron kalimet dy herë në javë, duke marrë për orë 34.

Krenaria e Bilbao është anija më e madhe dhe mund të kryejë më pasagjerë. Traget ofron në bord objektet e shkëlqyer, duke përfshirë një kinema, palestër dhe një restorant vlerësuar me çmime.

Të dy sailings kthimit nga Portsmouth në Bilbaoeach javë me Brittany Tragete nisen në 5pm të premteve për një kalim gjatë natës dhe në 10pm të dielën për një udhëtim dy të natës.

Bilbao Turizmi

Bilbao është shumë udhëtar miqësore me autoritetet lokale investon shumë për ta bërë atë një nga destinacionet më të lartë në veri të Spanjës.

Një nga atraksionet kryesore të qytetit është pa dyshim Guggenheim Museum edhe pse ka një numër të ndërtesave të tjera historike dhe vende që do të papritur ju, këto përfshijnë Biblioteca Municipal de Bidebarrieta (Biblioteka Komunale Bilbao-së), e vendosur në një ndërtesë historike me një koleksion të madh të librave dhe ekspozita të përkohshme.

Ka edhe Palacio de Congresos de Musica dhe i njohur mirë muzikë dhe Konferenca Qendra hosting koncerte të rregullta të mëdha me emra të lartë të biznesin e muzikës. Mercado Antiguo Lavadero (e Bilbao`s Old Market) është edhe vizita e vlefshme dhe është e vendosur në një shtëpi historike lavanderi. Edhe pse Bilbao nuk mund të jetë një pikë turistike si Kosta del Sol, ajo ka hijeshi e vet të qetë dhe historinë.

Bilbao është një porti vendosur në lumin Nervión, në afërsi të Gjirit të Biscay. Shefi Pika e interesit këtu është Casco Viejo ose Tremujori i Vjetër, në bregun e djathtë të Nervión. Këtu ju do të gjeni pamjet që Bilbao ka për të ofruar: Kisha gotike e Santiago cila daton nga shekulli i 14th, e elegante arcaded Plaza Nueva, mahnitëse Teatro Arriaga.

Ju kurrë nuk do të mendoj se një përmbytje 1983 shkatërruar zonën nga ndërtesat e restauruara gothic stilit që linjë rrugët e ngushta. Është në këto rrugë që ju do të gjeni bare të mira dhe restorante.

buffs ushtarake do të mbani mend se Bilbao ishte kryeqyteti i një shteti të shkurtër-jetuar autonome baske që ishte nën kontrollin besnik gjatë luftës civile spanjolle (1936-39).

Edhe pse zakonisht të qetë, qyteti i Bilbao shkëmbinj shtëpinë në gusht gjatë Semana Grande, një ngjarje e madhe Bullfighting vjetor në Bilbao. Turistët dhe banorët lokalë të përzihen në bare të hapura për të kërcyer dhe pirë në rrugë gjatë gjithë natës. Ata që kanë përjetuar më të Semana Grande krahasojnë atë të Mardi Gras, me një atmosferë të egër dhe miqësore për ndeshjen e famshme Fat martën.

Nuk është një përzgjedhje të shkëlqyer e Hotele ne Bilbao dhe rreth qytetit, zgjedhja e të cilat suerly do të përfshijë shumë të vlerësuarat Gran Hotel mëndafshi Bilbao Ky modës, hotel projektimit është plot me karakteristika të fun, në të njëjtën frymë si fqinjin e saj me famë botërore - Muzeu Guggenheim. Ajo ishte projektuar nga artisti i njohur, Javier Mariscal. Gran Hotel Domine duket nga mbi strukturën ndritshëm çeliku të Muzeut Guggenheim - një nga ndërtesat më të njohur në botë. Dizajni bashkëkohor i hotelit ndjek frymën inovative e galeri, me dritaret e saj unik angled, atrium lakuar dhe i gjatë skulpturë guralecë.


 


Më të mirë në dispozicion Bilbao traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bilbao Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion P & O Tragete ose Brittany pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Bilbao. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Bilbao, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bilbao traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bilbao makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Bilbao tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Bilbao jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bilbao në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Bilbao dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel