Birkenhead Tragete

Birkenhead pasagjerëve dhe Car Tragete

Birkenhead çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Birkenhead në Belfast dhe Port Douglas në Isle of Man.

Krahaso gjithë në dispozicion Birkenhead çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Birkenhead makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Birkenhead, Belfast dhe Port Douglas në Isle of Man me Stenaline Anijet apo Isle of Man avulli tragetet Packet Ferry Company në internet me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Birkenhead Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Birkenhead Ferry
me Stenaline Anijet apo Isle of Man avulli Packet Ferry Company për anijet me vela nga Birkenhead në Belfast dhe Port Douglas në Isle of Man internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Birkenhead pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Birkenhead biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Birkenhead

Birkenhead është në bankë në perëndim të lumit Mersey, i njohur si Wirral, dhe ka pamje spektakolare e horizont të Liverpulit vetëm përtej lumit.

Ishte e kryesisht bujqësore deri në futjen e avull-powered Mersey Ferry në 1820 pas së cilës Birkenhead u rrit me shpejtësi për të u bë një qendër e rëndësishme ndërtimin e anijeve dhe port.

Terminali i trageteve Dymbëdhjetë Quays lejon një mallrave të drejtpërdrejtë dhe të shërbimit të pasagjerëve në Dublin, Republika e Irlandës dhe Belfast, Irlandën e Veriut.

Ferry Mersey në Woodside drejton një shërbim të pasagjerëve në Liverpool, si dhe Chartered muaj cruising.During dimrit, Ishulli i Njeriut Packet avulli Company vepron një shërbim nga Birkenhead në Douglas duke përdorur MS Ben-tim-Chree. Për shkak të kushteve të motit, ky shërbim përkohësisht zëvendëson rrugën që zakonisht operon nga faza ulje Liverpool përdorur artizanale të shpejtë.

Birkenhead Ferry Port

Birkenhead ishte qyteti i parë në Europë që të ketë një rrugë tramvajeve (hapur në 1860) dhe vizitorët ende mund të ngasin në Birkenhead tramvajit të parë bukuritë historike të qytetit.

Muzeu Wirral, Që ndodhet në bukur Hamilton Square, përfshin historinë e famshme të anijeve të Cammell Laird.

Heritage Trail Birkenhead përfshin Stacioni i Pompimit Shore Road, ku restauruar 'Giant Grasshopper' pompë me avull mund të shihet në veprim. Këto pompa të mëdha janë përdorur për të mbajtur ujë nga Mersey hekurudhor tunelit - tunelin e parë nënujore hekurudhor në Europë.

Atraksione të tjera turistike në qytet janë të rinovuar Paqësor Road Art dhe qendrën e ekspozitave dhe Birkenhead Parët, që daton nga 1150, ndërtesa më e vjetër në Merseyside. murgjit benediktin nga Paresia operuar tragetin e parë nëpër lumit Mersey.

Birkenhead Park Bukur u krijua në 1847 nga Sir Joseph Paxton (projektuesi i Crystal Palace) dhe ishte parku i parë i financuar publikisht i Britanisë, mbi 2,000 akra pyje, park, liqene dhe kopshte.

Fshati i Bidston, në veri-perëndim të Birkenhead, qëndron në një nga pikat më të larta në Wirral. Bidston Hill ka 100 akra pyjore dhe heathland, me cottages crofter vjetër të shpërndara në lidhje me shpatet e saj dhe një helikopter në pikën e saj më të lartë. Fermë Tam o'shanter e Urban, në një vilë thatched në buzë të Biston Hill, shtëpi një koleksion të vogël të kafshëve të fermës.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Birkenhead garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Birkenhead Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Stenaline tragete apo Isle of Man avulli Packet Ferry Company pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Birkenhead. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Birkenhead, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Birkenhead traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Birkenhead makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Birkenhead Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Birkenhead jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Birkenhead në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Birkenhead dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel