Bodrum Tragete

Bodrum pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Bodrum pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Bodrumit në Cos, Marmaris, Didim, Datça dhe Rodosit.

Krahaso gjithë në dispozicion Bodrum çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bodrum makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Bodrum, Cos, Marmaris, Didim, Datça dhe Rodosit me Turklines apo tragete Blue Star tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Bodrum Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Bodrum Ferry
me Turklines apo Blue Star Ferries për anijet me vela nga Bodrumit në Koos, Marmaris, Didim, Datça dhe Rodosit në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Bodrum pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Bodrum biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Bodrum

Bodrum është një qytet në bregdetin jugor Egje të Turqisë, e preferuar për turistët nga e gjithë bota.

Bodrum është ftuar, ngjyra turmë plot me surpriza, nganjëherë një shkencëtar i madh i përulur dhe një njeri i mençur të lirshme, nganjëherë kjo është vetëm i çmendur, kjo është liria, dashuria; Bodrum është dielli, deti dhe në fund të fundit ajo është histori. Bie shi ndryshme këtu dhe dielli ngrihet ndryshme dhe vendos krejtësisht të ndryshme. Era fryn ndryshme, deti erë tjetër. Bodrum është naughtiest, haughtiest, më inerte, më të bukur, më të ndershëm dhe fëmija më i sinqertë e Natyrës Nënë.

Sot, Bodrum është një nga qendrat më të rëndësishme të tregtisë, artit dhe argëtuese siç ka qenë që shekuj më parë. Ky qytet bregdetar në të cilat jeta tradicionale dhe moderne të shkojnë së bashku dorë për dore në një harmoni të shkëlqyer hap atë armëve për ata që duan të njihen me të dhe të jetojnë këtu.

Bodrum Marina dhe Ferry Port

Bodrum arrihet nga deti nga Kos dhe Rodos (Islands greke). Shërbimet ditore varkë traget nga / në Cos dhe Rodosit në Bodrum janë në dispozicion gjatë sezonit të verës.

Bodrum është vendi i qytetit të lashtë të Halikarnassus, vendndodhjen e mauzoleun e famshme e Halikarnassus (ndërtuar pas 353 pes) - një nga shtatë mrekullitë e botës së lashtë. Për fat të keq, monument i lashtë u shkatërrua nga tërmetet në mesjetë - disa nga mbetjet mund të shihet në Muzeun Britanik të Londrës.

Bodrum është një vend terheqese si ajo ka një kontrast të këndshme në mes të qytetit të lashtë - ku ka fragmente discernable kudo në qytet -dhe një shesh lojrash për turqit e pasur dhe një grup të vizitorëve të huaj. Kjo është një nga qendrat e industrisë turistike turke dhe është qyteti i tregut për Gadishullin Bodrum e cila përbëhet nga një numër të qyteteve dhe fshatrave të përfundojë në buzë të Bregut.

Deri të 1960 e qytetit ishte një fshat peshkimi i cili ndryshoi kur një numër i intelektualëve turq u mblodhën dhe shkruan për Bodrum. Më i dukshëm i tyre ishte Cevat Sekir "Peshkatari i Hallikarnassus ', një turk Oxford arsimuar i cili i kushtoi kohën e tij për të shkruar dhe mbjelljen e bimëve të shumta dhe pemë të cilat vazhdojnë me dot peizazhin e qytetit. Prandaj, Bodrum është rritur si një destinacion me vela dhe falë klima e saj të ngrohtë, por jo i lagësht është bërë një destinacion i lartë për vizitorët që të gëzojnë kombinimin e së kaluarës së lashtë së bashku me të gjitha vegla të zakonshme turistike.

Bodrum modern cuditerisht duket se ka dy anë të kundërta me të.

Gjysma në lindje të qytetit ka një plazh të gjatë të hollë, por të arsyeshme, e cila është shtuar në vitet e fundit, me autoritetet përpiqen dhe kryesisht pasuar në krijimin e një plazh të mirë. Pas plazhit vë të gjitha klubet e bare, restorante dhe të natës që janë tipike për qytetet turistik të Mesdheut. Kjo do të thotë bare të hapura fronted që nuk vijnë të gjallë deri në 10PM kur të gjithë shkon jashtë. Si dhe disa plazhit të bukur fronted bare (p.sh. cafe del mar qenë një bar arsyeshme ftohtë jashtë dhe tërheqëse, me staf tërheqëse në mënyrë që ndihmon) ajo ka edhe disa të tmerrshme, në qoftë se ju nuk më pëlqen kulturën e vështirë të pijshëm të disa turistëve. Ajo ka disa klube të arsyeshme. Halikarnas qenë një e qartë si ajo është e madhe (4000 persona). Ajo gjithashtu është kryesisht jashtë dhe pret parti shkumë në raste të rregullta.

Gjysma tjetër e qytetit është ana perëndimore. Kjo kryesisht sillet rreth Marina dhe Yacht Club. Këtu jeta është pak më i përmbajtur me dyqane ushqyer kryesisht për ata që kanë zbriti nga anijet e tyre. supermarkete shtrenjta me verën e duhur dhe vaj ulliri si dhe e detyrueshme Helley Hanson të jetë në gjendje për të blerë xhaketën tuaj të re. Ka një numër të restorante të bukur në qoftë se ju shikoni mjaft e vështirë dhe disa të mira rroba dyqane. Si të gjitha vendpushimet qenë direkt në frontin e detit rrit çmimet. Gjatë mbrëmjeve ka një atmosferë të mrekullueshme si vendasit dhe turistët të gjithë duket se shëtitore përgjatë para detit.

Ka shumë ngjarje kulturore - veçanërisht Festivali Baletit në gusht, një gamë të gjerë të koncerteve të muzikës pop në Kështjellën ose në Amfiteatrin e cila është restauruar në vitet e fundit, pasi që është e ndërtuar disa vite më parë 2,000.

 


Më të mirë në dispozicion Bodrum trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bodrum Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Turklines apo Blue Star anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Bodrum. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Bodrum, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bodrum traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bodrum makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Bodrum trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Bodrum jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bodrum në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Bodrum dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel