Bonifacio Tragete

Bonifacio pasagjerëve dhe Car Tragete

Bonifacio çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Bonifacio në Santa Teresa.

Krahaso gjithë në dispozicion Bonifacio çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bonifacio makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Bonifacio, Santa Teresa me tragete Moby Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Bonifacio Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Bonifacio Ferry
me Moby Line Tragete për anijet me vela nga Bonifacio në Santa Teresa online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Bonifacio pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Bonifacio biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Bonifacio

Bonifacio është një tërheqje yll në Korsikë, duke tërhequr vizitorë nga e gjithë ishullin dhe jashtë për mrekulli në shtëpitë e saj mesjetare dyshimtë teetering në buzë e shkëmbinjtë imponuar gëlqerore.

Qytetin e Vjetër Bonifacio-së, Me një labirint të rrugëve të ngushta dhe ndërtesat historike, është ndërtuar nga gjenuez dhe është një vend magjepsës të bredhin. E themeluar në vitin 828 nga Count Bonifacio të Toscana, është port natyror mbart një resemblence mrekullueshëm në shtëpinë e Laestrygonians referuar në Odisea e shekullit të 7th pes Homerit.

Bonifacio edhe krenohet me një marinë të zënë mbushur me jahte mbresëlënëse dhe të veshur me bare elegant, restorante dhe hotele, rritjen e gjallërinë e këtij turistik bregdetar në modë.

Shtoji kësaj edhe faktin se Bonifacio është i afërt me disa idilike, plazhe paprishur Korsika, si dhe malet staggeringly bukur, dhe ju keni një të përsosur, destinacion pranë ndryshme pushime.

Bonifacio Ferry Port
Bonifacio gëzon një vend të izoluar superbly në pikën më jugore Korsikë-së, një gadishull të ngushtë të gurit gëlqeror verbuar bardhë duke krijuar një faqe të qytetit ndryshe nga ndonjë tjetër. Shumë-fotografuar haute ville, një labirint i rrugëve të ngushta rrethuar nga tenements gjatë gjenovez, ngrihet seamlessly nga shkëmbinjtë absolut që kanë qenë hollowed dhe hulli nga era dhe valët, ndërsa në anën nga toka çarë e thellë në mes të gadishullit dhe kontinentale formon një port të përsosur natyrore.

Një parajsë për anije për shekuj me radhë, ky gji është sot një marinë elegant që tërheq jahte nga e gjithë Med. Të ndara nga pjesa tjetër e ishullit nga një bandë e makiet dendura, Bonifacio ka ruajtur një detashment të caktuar temperament nga pjesa tjetër e Korsikë, dhe është dukshëm më shumë se sa italiane frëngjisht në atmosferë. qyteti ruan tiparet e Rilindjes gjenden vetëm këtu, dhe banorët e tij kanë dialektin e tyre në bazë të Ligurian, një trashëgimi e ditëve kur ky ishte praktikisht një koloni e pavarur gjenovez.

një vend i tillë ka meta e saj të pashmangshme: çmimet e tepruar, turmat dërrmuese në gusht dhe një cinizëm komerciale që është atipike e Korsikë si një e tërë. Megjithatë, qyteti i vjetër përbën një prej spektakleve më të arrestuar në Mesdhe, lehtë të kapërcyer të gjitha mbajtje më të madh e turistike që e rrethon atë, dhe urdhër të paktën një ditë-udhëtim. Nëse keni ndërmend për të ardhur në sezonin e pikut, përpiqen për të marrë këtu në fillim të ditës para se palët e autobusëve të arrijnë në rreth 10am.

Pikëpamja më e gjallë e Bonifacio është nga në bordin e një anije në safir blu Blerës de Bonifacio (Strait e Bonifacio). Kjo 12km mahnitëse kanale Strait mes pikën më jugore Korsikë dhe ishullin italian të Sardenjës. Nga uji, e gjatë, dielli-zbardhura ndërtesat e qytezës Bonifacio duket se morph seamlessly në shkëmbinjtë gëlqerore dhëmbëzuar bardhë në rritje nga deti. Në kuadër të qytezës clifftop është një labirint simpatik i rrugica me një të ndjehen të veçantë mesjetare.

A 70m dukshëm më poshtë, në anën veriore, është port gjallë Bonifacio-së, e cila përhapet me tarraca kafene, dyqane dhe - si qyteti më i vizituar Korsikë-së - më shumë se turistë disa në verë.

Disa vende të dukshme mund të shihet në qytet, duke përfshirë edhe "shkallë e Mbretit të Aragonit 'prerë në gur të arritur në qytetin e vjetër e mësipërme; monumenti për të vdekurit; dhe një spërkatje e kishave tërheqëse në mesin e ndërtesave mesjetare.

Qyteti është një qendër e madhe për aktivitete të kohës së lirë e detit në bazë sich si lundrim me jaht dhe simulim. Jenë të vetëdijshëm se suksesi i jahteve është pjesërisht për shkak të faktit se Bonifacio është një nga vendet windiest në Francë! Vini re se e gjithë kjo tepërt e aktivitetit dhe kënaqësi do të thotë të qytetit merr tepër të zënë në muajt e verës - jo e pazakontë në shumë qytete në Korsikë - por ajo është ende shumë e rekomanduar.

Places për të vizituar në afërsi Bonifacio

Rajoni rreth Bonifacio është ndoshta më i njohur për të pasur disa nga plazhet më të mrekullueshme në ishullin - në të vërtetë disa nga më të mirë në Mesdhe (shih gjithashtu plazhet Corsica) - duke përfshirë edhe ato në Palombaggia dhe Shën Giulia. Heq veten larg nga plazhi për të vizituar:

  • Ishujt Lavezzi, Një detar i caktuar ruajtur, janë vetëm jashtë Bonifacio dhe mund të vizitohet me anije.
  • Vendet e bukuri natyrore në rajon përfshijnë Col de Bavella dhe Alta Rocca
  • Faqet prehistorike në Filitosa, Casteddu de Cucuruzzu dhe Palaghju ofrojnë një pasqyrë interesante në historinë e gjatë dhe të gjallë Korsikë-së.

Kafenetë përreth portit janë një vend i shkëlqyer për të parë botën shkoj me, dhe ka restorante të shumta. Ka gjithashtu një akuariumi të vogël, por interesante në portin cilën fëmijët dhe të rriturit gëzojnë. Ecni ose të marrë tren turistike nga port e deri në qytetin e vjetër, në majë të kodrës. Shikoni mbi murin këtu dhe ju do të shihni kokërr de Sable, një copë shkëmb masiv gëlqeror që është rënë në det, i cili është objekt i mijëra kartolina. Hapat këtu duket i pafund, por do të çojë deri në një copëz të vogël të plazhit, ku ju mund pastaj nga ana e majtë për të filluar shëtitje clifftop.

Përndryshe, ju mund të përzënë deri në qytetin e vjetër dhe të lënë makinën në një nga parqet e makinave nga varrezat. Nga këtu është një shëtitje të kënaqem në qytetin e vjetër, e cila është një vend i lezetshëm për të eksploruar. Pamje nga shkëmbinjtë është madhështor. Ju mund të vizitoni kishat dhe ramparts me rrugët e ngushta të plotë të dyqaneve dhe kafeneve. Varrezat detare në fund e largët të shkëmb të lartë nga të gjitha makinave-parqeve të është shumë më e vizituar si ajo është e plotë të mausoleums jashtëzakonisht të përpunuar.

Shkon në veri up bregdetit nga Bonifacio është një seri e gjiret spektakolare me rërë, të gjitha të lë pa frymë në shkëlqimin e tyre natyrore. Më i afërt duke qenë fshat i Santa Manza, i vendosur 10 kilometra në lindje të Bonifacio. Me një plazh të familjes miqësore dhe një breg të butë sirtar ajo është e përkryer për fëmijët dhe të njohura me Watersports entuziastësh, veçanërisht windsurfers për shkak të erërave të favorshme.

Rondinara është formuar gji natyror patkua me plazh gjobë bardhë cilat shpat butë në ujërat bruz. Një plazh thjesht mahnitëse, ajo është e rrethuar në një anë nga pisha dhe një rezervë e natyrës të mbrojtura nga ana tjetër.

 


Më të mirë në dispozicion Bonifacio trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bonifacio Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Moby Line anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Bonifacio. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Bonifacio, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bonifacio traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bonifacio makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Bonifacio trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Bonifacio jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bonifacio në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Bonifacio dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel