Brindisi Tragete

Brindisi pasagjerëve dhe Car Tragete

Brindisi çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Brindisi në Korfuz, Igumenica, Kefalonia, Patras, Paxi, Vlorë dhe Zakinthos.

Krahaso gjithë në dispozicion Brindisi çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Brindisi makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Brindisi, Korfuzit, Igumenica, Kefalonia, Patras, Paxi, Vlorë dhe Zakinthos me Agoudimos Lines, Përpiqen Lines, Sealines evropiane apo tragete Red Star tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Brindisi Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Brindisi Ferry
me Agoudimos Lines, Përpiqen Lines, Sealines evropiane apo Red Star Ferries për anijet me vela nga Brindisi në Korfuz, Igumenica, Kefalonia, Patras, Paxi, Vlorë dhe Zakinthos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Brindisi pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Brindisi traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Brindisi

Brindisi është një qytet në jug të Italisë, të drejtë deri në "thembra e boot" në rajonin e Pulias (Puglia).

Arsyeja kryesore pse ju të përfundojë deri në Brindisi është për shkak se ju doni të kapur traget midis të dyja Itali dhe Greqi apo Itali dhe Shqipëri.

Përveç të qënit një port traget për në dhe nga Korfuzi, Greqia, Brindisi është edhe shtëpia e bazës logjistike të Kombeve të Bashkuara (UNLB). Baza është duke siguruar burimet mbështetje logjistike për të gjitha operacionet paqeruajtëse nëpër botë. Ekziston edhe një traget nga Brindizi në Vlorë, Shqipëri e cila është operuar nga Skënderbeut Lines.

Ashtu si të gjitha portet, Brindisi ka anën e saj mbuluar me tegela, por është gjithashtu e habitshme butë, veçanërisht palme-rreshtuan rrugë lidh portin në stacionin e trenit dhe shëtitore që shtrihen përgjatë bregdet interesante.

Këto ditë pak ka ndryshuar, përveç pelegrinëve Brindisi janë dielli-kërkuesit në vend se shpirti-kërkuesit.

Brindisi Kalaja dhe Ferry Port

port Brindisit është rizhvilluar, duke krijuar doke të reja dhe dhomë të re në breg që do të përdoren për transportin e mallrave dhe udhëtarëve. Ajo shërben destinacione në të gjithë Turqinë dhe Greqinë, si dhe destinacionet në Adriatik.

Porti ofron objekte të kufizuara; Megjithatë, qyteti i Brindizit ka shumë dyqane, eateries, dhe bankat. Disa kompani trageteve të lundrojnë nga porti në destinacione të ndryshme të Adriatikut.

Qyteti ka një pamjet disa interesante që do të bëjë orë tuaj duke pritur për largimin e tragetit tjetër më të këndshme. Shikoni shtyllat romake dhe disa kisha. Apo ndoshta dy prej ish-banorëve të saj 'të famshme' (Al Bano dhe Romina energjisë) mund t'ju argëtojnë me disa muzikë.

Arsyeja e vjetër për të vizituar Brindisi mund të ketë qenë vetëm për të kaluar nëpër, por Brindisi, pavarësisht nga ajo që librat e udhëtimit mund të thonë se është një qytet interesante me një port të bukur e cila majestically fshin rreth qytetit.

Ka shumë kujtime historike si kalaja Frederick Swabian ose kështjellës Araganese në hyrje port, ose kolonën në fund të rrugës Apia ose vendin ku Virgil vdiq, apo pusi ku kryqtarët vaditur të kuajve të tyre, ose kishë unike romane nga Maria Casale, për të mos përmendur qendrën historike të qytetit me katedralen e saj, muzetë etj

Përveç kësaj Brindisi është girted nga qytete interesante si San Vito de Normanni dhe Carovigno me historinë e tyre të pasur. Të gjithë rreth dhe aty pranë janë pemët tërheqëse ulliri, vreshta dhe transparente, shtrihet akuamarin e detit.

Qyteti i Brindisit krenohet me disa atraksione interesante që janë me vlerë një vizitë, veçanërisht në qoftë se ju keni kohë para se të kapjen e një traget.

Gjërat për të parë në Brindisi

Katedralja
Një katedrale me origjinë romane e cila u rindërtua në 1746 pas tërmetit të 1741.

Temple Norman
Tempulli Norman i San Giovanni al Sepolcro është ndërtuar në fund të shekullit të XI mbi një ndërtesë të para-ekzistuese të krishterë.

Kisha e S. Paolo
Kisha e S. Paolo themeluar në 1322 ka një strukturë gotik. Brenda ka mbetje afresk nga shkolla Angevin.

Kalaja Swabian
Kalaja Swabian u ndërtua nga Frederick II në 1227. Kjo është formë katrore me kulla në kënde të saj dhe një mur të jashtëm nisën nga kulla të rrumbullakta shtuar nga Ferdinandi i Aragonit. Sot ajo është qendra e Komandës Detare.

Kalaja Alfonsino
Castello Alfonsino cila daton në 1445. Ajo është e njohur edhe si Castel Rosso dhe përmban një skelë të vogël të brendshëm.

Porti i Brindisit tragete Shërbimeve

Brindisi, Puglia, Italy Ferry
Kalimet nga Brindisi në Cephalonia operohen nga Detare My Way Anijet.

SNAV Aliscafi ofron shërbime nga Brindisi në Paxi dhe Korfuzit në Greqi. Fragline, Blue Star Ferries dhe Hellenic Mesdheut Lines gjithashtu veprojnë kalimet në Korfuz.

kompani të shumta traget lidhur Brindisi me Igumenicës (Greqi). Ishulli grek i Zante mund të arrihet me Hellenic Mesdheut Lines. Të dy Adriatica di Navigazione dhe Hellenic Mesdheut Lines drejtuar sailings në Patra.

 


Më të mirë në dispozicion Brindisi traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Brindisi Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Agoudimos Lines, Përpiqen Lines, Sealines evropiane apo Red Star Tragete pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Brindisi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Brindisi traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Brindisi traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Brindisi makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Brindisi tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Brindizi jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Brindizi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Brindizit dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel