Cadiz Tragete

Cadiz pasagjerëve dhe Car Tragete

Cadiz çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Cadiz për Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife.

Krahaso gjithë në dispozicion Cádiz çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cadiz makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Cadiz, Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife me tragete Acciona tragete në internet me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cadiz Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Cadiz Ferry
me ACCIONA Anijet për anijet me vela nga Cadiz për Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cadiz pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Cadiz biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Cadiz

Cadiz është kryeqyteti i Provincës Cadiz në rajonin e Andalucia të Spanjës dhe është qyteti më i vjetër në Evropën Perëndimore me të dhënat sugjerojnë se qyteti ishte pushtuar më shumë se 3,000 vjet më parë.

Cadiz Provinca ka disa nga plazhet më të mrekullueshëm Andalucia-së, fshatrat prettiest bardhë dhe sheri më të njohur. Ajo gjithashtu mburret me një nga zonat më të vizituara të rajonit të mbrojtura dhe vendin rainiest në Spanjë: Sierra de Grazalema Natyrore Park.

Cadiz, Spanja është një qytet tërësisht i këndshëm; edhe në këto kohë moderne, ajo ende ka arritur të mbajë sensin e saj të historisë, karakterin dhe autenticitetin. Ejani në Cadiz, Spanjë dhe për të marrë të dini këtë qytet historik, pamjet e saj, tingujt e saj dhe popullin e saj.

Sot, bregdeti Cadiz është një Mekë për windsurfers, birdwatchers dhe të gjithë ata që preferon një bregdetare Wilder me relativisht pak plazhistët në krahasim me të zhurmshme Kosta del Sol.

Cadiz Ferry Port, Spain
Cadiz Qyteti

Qendra historike e Cadiz ka të ndjehen një ishull në lidhje me rrugët e tij, veshur me shekuj të vjetra shtëpi bregdet që kanë qenë moti rrahur nga llak oqean. I ndodhur në një gadishull, kjo pjesë e qytetit është pothuajse e mbështjellë plotësisht nga deti; Plazhi i qytetit është e lehtë të arritshme dhe të hedhin një gur zalli thjeshtë nga qendra.

Horizonti është e dominuar nga kupolë shkëlqyeshëm të katedrales që duket të shimmer në dritë flaktë që reflektojnë deti. Nëse ju depërtojnë në huall mjalti e rrugëve të ngushta prapa katedrales, ju vijnë të gjithë të vogla, shesheve të bukura dhe bare trotuarit, të cilat shërbejnë disa nga Andalucía e trajton shijshme ushqim deti. Nëse ju jeni këtu në shkurt, nuk do të humbasë karnaval pabesueshme, më i madh në kontinent Spanjë.

muret e larta dhe të trasha, kopshte dhe kullat e qytetit të sigurojë një pamje piktoreske siç shihet nga deti. huall mjalti i saj i rrugëve të ngushta dilte, me gurë, rrugicat dhe sheshet tregon që ajo të jetë një qytet tipik andaluziane. Ka monumente shumë interesante historike dhe kulturore - kishat, kullat, muzetë - të gjitha të afërta me ujërat blu të Gjirit të Cadiz.

Cadiz ofron një përzierje shumë interesante e historisë, kulturës, arkitekturës dhe peizazhit. Tremujori historike është veçanërisht i bukur, me një bukuri e vjetër botërore. Të Barrios ndryshme (lagjet spanjolle) luajnë një rol të madh në dhënien tremujorin e historike personalitetin e saj të veçantë dhe shije. Nuk është e rrethit El Populo, e cila është fillimisht një fshat i vjetër mesjetar, La Viña, një lagje peshkimit, dhe në tremujorin e Santa Maria - e cila është ajo ku ju do të gjeni të kënduarit Flamenco në të mirë të saj.

Kur eksploruar Tremujori historike, të jetë i sigurt që të mos humbasë barok Cathedral- një strukturë madhështore me një kupolë mbresëlënëse të artë. Ka muzeume me të artit dhe arkeologjike koleksionet mbresëlënëse, të tilla si Muzeu Komunal Historik, Muzeun e Arteve të Bukura dhe Muzeu Arkeologjik. Ka edhe kishat, plazhet dhe parqet për ju për të shqyrtuar.

Të sheshe çuditshëm dhe të bukur janë vende të përsosur të ulen dhe të pushojnë, ndërsa sipping një filxhan e bukur të nxehtë kafe. Sheshet kanë stilin e tyre të veçantë, të tilla si San Juan de Dios, në España, Mina, Consituction dhe Mentidero. Këto rrugë dhe sheshe janë të veshur me pemë, u tha të ktheheni nga Kolombi. Të gjitha në të gjitha, Cadiz është një vend i përkryer për të gjarpëroj së bashku dhe të zbuloni thesaret që ka për të ofruar.

Kalojnë Puerta Tierra, portë e eshtrave të bashkisë, dhe ju të hyjë në një atmosferë më moderne. Ndërsa Tremujori i Vjetër është e përbërë nga sheshet dhe rrugët e ngushta, zona të reja të qytetit ka rritje të lartë dhe rrugë më të gjera.

Gaditanos, si vendasit quhen, janë fun-loving. Ata duan të partisë - dhe si! Cadiz Carnival është ndoshta një nga ngjarjet më emocionuese dhe të gjallë në rajon. Njerëzit në kostume të ndritshme dynden në rrugë. Singing, vallëzimi dhe revelry përgjithësi mund të gjenden kudo.

Sot, ndryshe nga shumica e porteve të tjera të madhësisë së tij Cadiz duket menjëherë të qetë dhe të lehtë duke shkuar, jo në të gjitha kërcënuese, madje edhe gjatë natës. Ndoshta kjo është për shkak të formën e saj qetësuese dhe madhësi, prania e detit duke e bërë të pamundur për të marrë humbur për më shumë se disa blloqe. Ajo gjithashtu i detyrohet shumë të traditës së qytetit të liberalizmit dhe tolerancës e cila është mbajtur gjatë gjithë viteve të diktaturës së Frankos, pavarësisht nga kjo duke qenë një nga qytetet e para të bjerë në forcat e tij dhe ishte port përmes të cilit ushtritë republikanë filluan pushtimin e tyre.

 


Më të mirë në dispozicion Cadiz trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Cadiz Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Tragete pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Cadiz. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Cadiz, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cadiz traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Cádiz makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Cadiz tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Cadiz jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Cadiz në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Cadiz dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel