Caen Tragete

Caen pasagjerëve dhe Car Tragete

Caen çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Caen në Portsmouth.

Krahaso gjithë në dispozicion Caen çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Caen makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Caen, Portsmouth me tragete Brittany tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Caen Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Caen Ferry
me Brittany Tragete për anijet me vela nga Caen në Portsmouth internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Caen pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Caen biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Caen

Caen, Kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Basse Normandie, nuk mund të jetë një vend ku ju do të duan të shpenzojnë shumë kohë. Në muajt e luftimit në 1944 Caen u shkatërruar, megjithatë, qyteti që nëntëqind vjet më parë ishte qëndrimi favorizuar nga William Pushtuesi mbetet mbresëlënëse.

Caen është një qytet kolegj dhe në këtë mënyrë shumë aktive. Në verë, turistët (kryesisht britanikë dhe gjermanë) mblidhen në Normandi të Luftës së Dytë Botërore mbetet dhe Memorial për Paqe.

Caen është një qytet modern, katër të pestat e të cilave u demoiolished në 1944 dhe rindërtuar në 1950s dhe 1960s. Megjithatë, disa ndërtesa të vjetra mbeten, veçanërisht kishat.

Tipar i saj qendrore është një rrjet i ramparts që kanë më një kështjellë për të mbrojtur, dhe, edhe pse nuk janë spires shpërndara dhe buttresses e dy abbeys dhe tetë kisha të vjetra, rrugëve dhe rrethrrotullime të mbushur hapësirat e gjerë ku shtëpitë e paraluftës qëndronin. Qasjet janë së bashku karrexhata të stuhishme të dyfishtë përmes periferi industriale, tani prosperuar edhe një herë pas një fluks të ardhurve të teknologjisë së lartë.

Caen Tragete

Shërbimi traget midis Portsmouth dhe Caen hapur një mundësi për të krijuar lidhje në mes të autoriteteve civile dhe komuniteteve e Qyteteve të Portsmouth dhe Caen. Në 5 qershor 1987 një dokument u nënshkrua në godinë e shoqatës, Portsmouth dhe në Hotel de Ville, Caen në 6 qershor 1987, zyrtarisht duke deklaruar se të dy qytetet do të ndërmarrë për të nxitur shkëmbimet dhe takimet në mes të qytetarëve të tyre përkatëse në të gjitha fushat e veprimtarisë. Ajo ka siguruar që mundësitë për biznes dhe tregti, sociale dhe vizitat pushime, sidomos nga të rinjtë, klubet sportive dhe artit projekteve.

Çdo vit, Zoti Kryetar i Portsmouth viziton Caen për D-Day përkujtim Ceremonitë dhe vendos kurora për të përkujtuar ato civilët dhe personelin ushtarak që vdiqën nga të dy vendet.

Qyteti historik i Caen ka luajtur një rol të rëndësishëm në historinë e Normandisë së që kur u themelua në shekullin e 11th nga William Pushtuesi.

Rreth gjashtë shekuj pas qyteti u shkarkua dhe djegur nga ushtritë pushtuese angleze në 1346, Qyteti i vjetër Caen u rrafshua edhe një herë gjatë bombardimeve shkatërrimtar të fushatës Normandisë. Qyteti u bombardua dhe u flakën në D-Day, dhe nga koha që ajo u çlirua nga trupat kanadeze në 9 korrik 1944, mbi 80% e qytetit ishin rrafshuar me rrënoja.

Praktikisht të gjitha që mbetet e Caen vjetër janë ramparts rreth vilë dhe abbeys binjake të qytetit; pjesa tjetër është rindërtuar në një stil tipike utilitar e pasluftës, duke përdorur shumë konkrete dhe guri zbehtë.

Sot, Caen është një qytet i zënë universitet dhe qendra tregtare, me një tufë të muzeve të shkëlqyer, duke përfshirë përurimit Caen Memorial. Kjo është një bazë e dobishme për të eksploruar plazhet e D-Day dhe Bayeux aty pranë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Caen garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Caen Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Brittany Tragete pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Caen. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Caen, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Caen traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Caen makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Caen tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Caen jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Caen në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Caen dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel