Cagliari Tragete

Cagliari pasagjerëve dhe Car Tragete

Cagliari çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Cagliari në Arbatax, Civitavecchia, Napoli, Palermo, Salerno, Trapani dhe Valencia.

Krahaso gjithë në dispozicion Cagliari çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cagliari makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Cagliari, Arbatax, Civitavecchia, Napoli, Palermo, Salerno, Trapani dhe Valencia me Tirrenia Ferries ose Grimaldi Ferry Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cagliari Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Cagliari Ferry
me Tirrenia Ferries ose Grimaldi Lines Trageteve për anijet me vela nga Cagliari në Arbatax, Civitavecchia, Napoli, Palermo, Salerno, Trapani dhe Valencia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cagliari pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Cagliari biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Cagliari

Cagliari, Kryeqyteti Sardenja 's, të lehtë për të arritur dhe me vlerë edhe një vizitë nge, është një qytet që ofron një përzierje magjepsës të urbanitetit moderne dhe mister mesjetare.

Ky qytet historikisht marramendëse nuk ka nënshtruar për të qenë ose glossily heritaged ose të dëmtuar nga rritje të lartë hotele, pavarësisht fluturimet e shpeshta të buxhetit që nxjerr turistë nga Britania e Madhe. Në vend të kësaj, Cagliari është një qytet kozmopolit punuar përreth një qendër ndjellëse mesjetare ku taverna dhe restorante rastësisht derdhjes nga mbi shumë sheshe me kalldrëm.

Cagliari është një kufiri në jug port të punës, aktiv, lulëzuar ende qytet charmingly vogël që është ideale për një pushim të qytetit ose si një bazë për të eksploruar në jug të ishullit. Shtrirë në majë të një kodre me një pamje mahnitëse të Gjirit të Cagliari pjesa historike e vjetër të qytetit, të quajtur qarkut Castello (Kalaja), përmban dy kullat 13th Pisan shekullit, St Pancras kullë dhe Elephant kullë.

Pjesa e vjetër e qytetit të quajtur Castello, shtrihet në majë të një kodre me një pamje të mrekullueshme të Gjirit të Cagliari.

Cagliari Ferry Port
Getting në dhe nga Cagliari

Zgjedhja mes traget dhe aeroplan është një personale, në varësi të kohës dhe disponueshmërinë.

Aeroporti Elmas, e cila është rreth dhjetë minuta nga qendra e qytetit, është shërbyer nga disa kompani ajrore që ofrojnë fluturime të përditshme në kontinent, vende të tjera ishull, dhe aeroportet ndërkombëtare. Në varësi të kohë të vitit, fluturimet mund të jetë i drejtpërdrejtë, ose me një ndalesë në Romë apo Milano. Informacion në lidhje me fluturime direkte charter në Sardenjë mund të merren nga agjentët e udhëtimit.

tragete të përditshme operuar nga Tirrenia Kompania lidhin Cagliari direkt në Civitavecchia, me lidhje më të shpeshta gjatë javës në dhe nga Arbatax, Napoli, Palermo, Trapani dhe Tunizi. Portet e Olbia dhe Porto Torres mund të arrihet nga Genoa. Është shumë e rëndësishme për të bërë rezervimet e hershme, veçanërisht në qoftë se jeni duke planifikuar për të udhëtuar në verë ose periudha të tjera të trafikut të rëndë, ose të udhëtonte me një makinë.

Për turistët tashmë në Sardenjë, Cagliari mund të arrihet me tren ose autobus. Ka dy rrjete hekurudhore: një Ferrovie dello Stato (Railway Kombëtar), me një stacion në Piazza Matteotti pranë portit, dhe della Ferrovie Sardegna (Sardinian Railway), stacioni i të cilit është në Piazza Repubblica. Linjat kryesore janë: Oristano - Macomer - Porto Torres - Sassari - Olbia dhe Iglesias - Decimo - Siliqua - Carbonia. Stacioni i autobusit publik (arst) është në Piazza Matteotti, afër stacionit të trenit. Ka edhe besueshëm kompanitë private të autobusëve.

Nuk ka autostradave për shoferët të cilët dëshirojnë të udhëtojnë për në Cagliari nga vende të tjera të ishullit, por ka një rrjet të rrugëve provinciale dhe shtetërore të shkallë të efikasitetit të ndryshme. Më e ngjashme me një autostrada është SS131, gjithashtu i quajtur Carlo Felice (pas mbretit Savoy cili promovoi ndërtimin e saj). Ajo lidhet Sassari dhe Porto Torres në kryeqytet, me daljet në Nuoro, Iglesias, dhe Olbia.

Argetime Turistike Cagliari

Katedralja, Rikthehet në të 1930s kthyer ish fasadës barok në një fasadë mesjetare Pisan stilit, ajo tani është më e ngjashme me pamjen origjinale të kishës.

Pallati i Qeverisë Provincës (Pallati i Guvernatorit Sardenjës para 1900).

Muzeu Arkeologjik Sardinian është më i madh dhe më i rëndësishëm duke u fokusuar në prehistorike Nuragic qytetërimit të Sardenjës.

Bazilikën e San Saturnino është një nga monumentet më të rëndësishme Palaeo-të krishterë në Sardenjë. E ndërtuar në shekullin e 5th që është i përkushtuar për San Saturnino, dëshmorit vrarë nën sundimin e Dioklecianit.

Sanctuary e Zonja jonë e BONARIA, Një manastir i ndërtuar nga Aragonese në 1324-1329, ka një portal gotik në fasadë dhe një statujë prej druri të Madonna brenda. Statuja u hedhur jashtë një anije spanjolle, ulje në këmbët e kodrës BONARIA. Manastir i manastir është shtëpi për Muzeun Marinery.

Amfiteatri Roman, Një dëshmi e dominimit romak, është gdhendur në një bllok guri gëlqere-guri. Amfiteatri ende në skenë opera e hapur-ajër dhe koncerte gjatë verës.

historike Cagliari

Tmerrshëm sipër Cagliari është kala muze, koha me vlerë të shpenzimeve në jo vetëm për objekte madhështore të kulturave të lashta të strehuar në të, por edhe për shkak kopshtet e saj subtropikale me Panoramas e tyre frymëzuese të lagunave dhe liqeneve ujit kripë.

Ajo që nuk duhet të jenë të humbura është tregu Cagliari-së peshkut, Mercato di San Benedetto, përzierje e të cilit pamjet dhe tingujt është me të vërtetë të paharrueshme.

Në sajë të historisë së saj të gjatë dhe plot ngjarje, Cagliari është një trove i arkitekturës interesante. Ky qytet port u themelua në shekullin e shtatë para Krishtit nga ana e fenikasve. Nuk ka mënyrë më të mirë për të parë Cagliari se nga pozita e favorshme e marinar, duke i afroheshin qytetit nga deti. kullat masive Cagliari e kështjellës majestically lart. Midis port dhe kështjellës shtrihet marina Cagliari-së e vendosur në lagjen e vjetër port.

A nuk duhet të mashtrohen nga dim, rrugët e ngushta dhe suva bie off fasadat. Kjo është një lagje të gjallë me të vërtetë, veçanërisht Via Sardenjës, e cila është e mbushur me restorante, nga modeste, trattorias imët në qendrat gustator. Një gjë është e sigurt: nuk ka një vend vendosjen në këtë rrugë për çdo shije dhe libër xhepi.

Qyteti i vjetër është një vend i mrekullueshëm, në të cilën për shëtitje dhe të eksplorojnë shumë dyqane Cagliari-së. Rruga kryesore, Via Roma, është e mbushur me të ftohtë, arkadat shaded; pazar në Via Manu është gjithashtu i shquar.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Cagliari garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Cagliari Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tirrenia Tragete ose Grimaldi Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Cagliari. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Cagliari, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cagliari traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Cagliari makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Cagliari tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Cagliari jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Cagliari në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Cagliari dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel