Cairnryan Tragete

Cairnryan pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Cairnryan pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Cairnryan në Belfast dhe Larne.

Krahaso gjithë në dispozicion Cairnryan çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cairnryan makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Cairnryan, Belfast dhe Larne me P & O apo tragete Stenaline tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cairnryan Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Cairnryan Ferry
me P & O Tragete ose Stenaline për anijet me vela nga Cairnryan në Belfast dhe Larne në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cairnryan pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Cairnryan biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Cairnryan

Cairnryan është një fshat i vogël me pamje Lochryan lidh Skocinë me Larne dhe Belfast në Irlandën e Veriut dhe është pesë milje në veri të Stranraer, në liqen Ryan, në perëndimin e largët e Galloway. Kjo është terminal për P & O Detit irlandeze tragete në dhe nga Larne, si dhe tragete Stena Line në dhe nga Belfast.

Për shkak të një dhe një investim të katër gjysmë milion paund nga P & O irlandeze Anijet Detit, Porti i Cairnryan tashmë ka objekte shumë të mira për të dy dërgesave të mallrave dhe pasagjerëve. Porti është e vendosur në Skoci jugperëndim, në skajin verior liqen Ryan.

ri P & O Terminali i ofron përmirësuara check-in objektet dhe një sallë pritjeje të madhe të pritjes. Objektet e tjera të reja ose të përmirësuara të përfshijë një zonë e fëmijëve të luajë, foshnja ndryshim zonë, objektet me aftësi të kufizuara dhe një dyqan dhe një bar-rostiçeri.

Cairnryan Ferry Terminal
Getting në dhe nga Cairnryan

në hekurudhë
Cairnryan nuk është drejtpërdrejt të arritshme me tren. Stacioni më i afërt është disa milje poshtë Loch Ryan në Stranraer.

me autobus
Nuk janë shërbime të autobusëve nga Cairnryan në Glasgow, Ayr dhe Stranraer.

Me makinë
Cairnryan është afër Stranraer në majë të Dumfries dhe Galloway. Merrni A77 në veri të Ayr dhe Glasgow, ose A75 në lindje të Dumfries, Carlisle dhe autostrada M74 dhe M6. Ka një park të lirë afatgjatë makinë në qytetin e Cairnryan.

me traget
Gjashtë planifikuara kalimet ditore e kthimit të lidhë portin e Belfastit me re liqen Ryan Port Cairnryan që u hap Nov 2011. Dhe nisja e Stenaline superfast VII dhe VIII superfast anijet - anijet më të mëdha ndonjëherë të lundrojnë midis Skocisë dhe Irlandës Veriore - e bëjnë këtë udhëtim 2hr 15mins një çështje elegant dhe seamless. Secila nga anijet Stenaline mund të strehojë deri në 1200 pasagjerë dhe makina 660, dhe klientët Stena Plus mund të kënaq në pastër nordike Spa me sauna dhe Jacuzzi.

Pa pagesë wifi dhe multi-ndijor POD Lounge me lojra, internet dhe muzikë të ju mbajë të lidhur dhe argëtuan. Dhe ju mund të pushojnë ose të arrijë deri në të rejat e fundit në The Living Room TV dhe hapësirë ​​revistës përpara rruga e hapur beckons një herë. On-bord ushqim dhe pije opsione, shopping, kinema dhe zona fëmijët 'siguruar udhëtimin tuaj me Stenaline traget është mirë për catered.

historike Cairnryan

Cairnryan është një zgjidhje linear duke kërkuar nëpër rrugën kryesore A77 në Loch Ryan. Ajo u krijua si Lochryan nga 1701 kur Lochryan Shtëpia ishte ndërtuar në fund veriore të fshatit të sotëm. Shtëpia është rimodeluar në 1820s dhe struktura imponuese vetëm të dukshme nga rruga kryesore sot ishte rezultat.

Deri në 1800s Cairnryan ishte një post të rëndësishëm në skenë në rrugën trajnerit të Ayr, me një gjysmë duzinë bujtina bashku këtë shtrirje të shkurtër të bregdetit. Ajo gjithashtu ka arritur një reputacion më pak të dëshirueshme si një fanitet e kusarët e rrugëve preying mbi të njëjtën trafiku kalon.

Sot ajo duket të afrohet pasagjerë trageteve si një linjë të gjatë të ulët të cottages kryesisht të bardhë-harled dhe shtëpi, i vendosur kundër një kodër të bukur të gjelbër. Me e tregtare House restorant dhe kafe dyqan (hapur nga marsi në nëntor) dhe gjatë gjithë vitit në Homestead Shop & Takeaway, plus një numër të ofruesve të akomodimit, Cairnryan mban një gamë të shërbimeve për banorët dhe kalon pasagjerët e trageteve.

Në 1860s hekurudhore erdhi në Skoci jug perëndim dhe gati të përfundojë në Cairnryan, e cila do të kishte kthyer atë në portin kryesor për shërbimet e pasagjerëve në Irlandën e Veriut. Por hekurudha shkoi në vend për Stranraer, pasuar shpejt nga lëvizja e trageteve që dëshiron të lidhet me të.

Në 1940s Cairnryan u shndërrua në një port ushtarak nga amerikanët, dhe ajo ende ka bankinë gjatë 700m ndërtuar në atë kohë. Roli i tij kryesor ishte për të lejuar ndërtimin e manit Harbours, portet lundrues në të cilin aleatët e varur pas D-Day. Dhe për një kohë të shkurtër Cairnryan u shërbyer edhe me hekurudhë, megjithëse 80 vjet fund.

Në 1960s hekurudha ushtria u shpërbë, por port Luftës së Dytë Botërore lejuar rritjen e një industrie të re, Shipbreaking. Kjo kulmoi me çmontimin këtu e aeroplanmbajtëses HMS Ark Royal në fund të 1970s.

Duke qenë në mënyrë të konsiderueshme më afër nga deti në Irlandën e Veriut se Stranraer, tërheqjet e Cairnryan si një port traget çoi në ndërtesën me P & O i një roll-off terminalin roll-on këtu në 1970s, duke ofruar një kalim të shkurtër për Larne. Në fund të 2011 operatori tjetër kryesor traget, Stena, als lëvizur shërbimet e saj nga Stranraer në Cairnryan.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Cairnryan garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Cairnryan Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion P & O Tragete ose Stenaline pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Cairnryan. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Cairnryan, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cairnryan traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Cairnryan makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Cairnryan tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Cairnryan jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Cairnryan në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Cairnryan dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel