Calais Tragete

Calais pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Calais pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Calais në Dover dhe Folkestone.

Krahaso gjithë në dispozicion Calais çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Calais vela në dhe nga Calais, Dover dhe Folkestone me P & O Tragete, SEAWAYS DFDS, Norfolkline apo LD Line Tragete trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Calais Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Calais Ferry
me P & O Tragete, SEAWAYS DFDS, Norfolkline apo LD Line Tragete për anijet me vela nga Calais në Dover dhe Folkestone në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Calais pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Calais biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Calais

Calais është një qytet i pozicionuar rehat në rajonin francez të Nord-Pas de Calais.

Calais është e vendosur drejtpërdrejt në kundërshtim Dover, Me pamje drejt e vetë Dover. Kjo e drejtë është ngushtë i pikave të mundshme nëpër kanalin, vetëm 33 kilometra të gjerë, pra ndërtimin e kanalit tunelit atje dhe vendndodhjen e të dy portet.

Në qoftë se ju qëndroni në brigjet e Calais, në një ditë të qartë ju do të jetë në gjendje për të parë Dover; ajo është vetëm 33 kilometra larg! Shikoni jashtë për shkëmbinjtë e bardhë. Si porti më i afërt në Francë në Dover, Angli është bërë faktor i detyrueshëm për tregti dhe turizëm mes Francës dhe Anglisë nëpërmjet kanalit anglez.

Porti i Calais ofron shërbime traget në Angli me anë Channel anglisht dhe për këtë arsye është një favorite koha ditë piknik destinacion në mes të popullit britanik.

P & O Tragete në Calais Terminalin e Trageteve
Calais Tragete

Calais është e lidhur me Dover në Angli nga shërbimet e trageteve operohet nga P & O Tragete, DFDS SEAWAYS, Norfolkline dhe LD Line Tragete. Kalimet traget midis Calais dhe Dover marrë zakonisht rreth 1 orë 30 minuta dhe ka deri në sailings 136 përditshme. Check-in kohë është 30 minuta para nisjes për automjete dhe 45 minuta para nisjes për pasagjerët këmbë.

Një tjetër rrugë popullor traget është Dover për Dunkirk (Afër Calais), e cila është operuar nga SEAWAYS DFDS dhe merr rreth orë 2.

Pa pagesë objektet parkimin e makinave janë në dispozicion në frontin e terminalit të trageteve Calais dhe qëndrimi maksimal është tre ditë.

Porti në Calais është gjithashtu e lidhur direkt me sistemin e autostradës francez. A26 / E15, e cila ofron qasje në zemër të Francës, duke përfshirë Paris dhe më gjerë dhe A16 / E40, një portë për Beneluks dhe sistemet veriore magjistrale evropiane. A16 / E402 ju drejton në Francën perëndimore.

Pasagjerët që udhëtojnë nga traget nga Dover në Calais / Dunkirk shkojnë nëpër kontrolle të kartës pasaportë / identiteti franceze në Mbretërinë e Bashkuar para sulmit, në vend se me të mbërritur në Francë. Pasagjerët që udhëtojnë në drejtim të tjera nga Calais / Dunkirk në Dover me traget shkojnë nëpër kontrolle franceze dalëse dhe kontrollet pasaporta UK / kartave të identitetit në Calais / Dunkirk para sulmit, dhe kontrollet doganore në Mbretërinë e Bashkuar pas mbërritjes në Britani të Madhe.


Argetime Visitor në Calais, Francë

Calais nuk është vetëm i njohur për të qenë një port i rëndësishëm traget që lidh Francën dhe Anglinë, por edhe si një qendër në zhvillim turistik me trashëgimi të pasur kulturore, muzetë, kënaqësitë gastronomike franceze, natës e saj të gjallë dhe e saj belfries, (kulla rrethimin e ndërtuar për të mbrojtur qytetin nga dyndjet ), të cilat janë faqet e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

turistike dhe vizitorëve Tërheqjet popullore në Calais janë: -

Gjashtë Burghers Monument
E "Les Bourgeois Gjashtë" është monumenti më i famshëm i Calais skalitur nga Rodin në 1895 dhe përshkruan historinë e zemrës dhënien e gjashtë burrave që u dorëzuan vetë mbretit Edward III të varur, me shpresë se qyteti i tyre do të zbuluar lirinë e saj. Ngjarja e cila u zhvillua në 4th gusht 1347 u shmang për shkak të gruas së Mbretit Mbretëresha Philippa de Hainault që ka kërkuar burrin e saj për të kursyer jetët e gjashtë shquar. Por qyteti vazhdoi të ishte nën sundimin e anglishtes deri 1558. Për të përkujtuar ngjarjen statuja u përurua në 3 qershor 1895.

Calais Town Hall
Bashkia e Calais është një nga monumentet e rëndësishme në Calais kryesisht për shkak të arkitekturës së saj dhe rëndësisë historike. Ndërtimi i kambanare Town Hall filluar në 1911 dhe qëllimi i tij kryesor ishte të bashkojë qytetet e Calais dhe Saint-Pierre. Mbledhje u ndërpre gjatë Luftës së Parë Botërore dhe përfundoi në fund në 1925. Arkitektura e ndërtesës është në stilin Neo-flemisht me tulla dhe gurë qenë materialet e shquar e përdorura. Majuc e kambanare qëndron 75 mtrs gjatë nga ku një elektrike zile unaza çdo orë. Struktura e Town Hall është aq dalluese që mund të shihet nga milje përreth.

Calais Lighthouse
Calais Lighthouse me lartësinë e saj tmerrshëm të mtrs 51 dhe hapa 271 të ngjiten në majë mund të duket pak të lodhshme, por me pamje të mahnitshme të lë pa frymë të qytetit Calais dhe anglisht Channel, që ju të merrni të përjetojnë, është e herë në një jetës. Në qoftë me fat dhe qielli është i qartë që shumë gjithashtu merrni për të parë shkëmbinjtë e bardhë e Dover të cilat janë 26 milje larg.

Kisha e Zojës / Notre Dame
Ndërtimi i Kishës së Notre-Dame kishte vazhduar për më shumë se 100 vjet dhe përzierje e stileve flamande dhe angleze arkitektonike mund të duket e çuditshme pak në fillim, por është kisha më e vjetër në Calais dhe gjithashtu ka rëndësi, sepse ajo ishte vendi dasmës për Përgjithshme Charles De Gaulle dhe gruaja e tij Yvonne në 1921. Të mendimit imagjinative e muratorë, flamande dhe angleze arkitektët kanë dhënë kësaj strukture një jashtë të duken të zakonshëm flamand-Gothic. Rinovimet në kishë janë ende në vazhdim që nga koha që u dëmtua rëndë gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Plazhet Calais
Plazhet e Calais që të kandidojë përgjatë Bregut Opal jo vetëm të ofrojë një pamje të shkëlqyer Channel anglisht, por janë shtëpia e shumë objekteve sportive dhe rekreative të tilla si çiklizmit, ujit-sport, lundrim me jaht, Lundrim, Wind Surfing, Janjić, kayaking, Sand Yachting, Jet Ski, etj plazhet janë të pa-prishur dhe janë të kufizuar nga një numër i eateries dhe restorante qoftë se ju keni një "në këtë moment" thirrje për të ngrënë. Nëse ju nuk jeni më shumë të një personi të sportit ka aktivitete të tjera të relaksimit të tilla si sunbathing, shëtitës përgjatë shëtitores si ju të shijoni pamje të portit.

Citadel
Citadel në Calais është një fortifikim ndërtuar nga Philippe Le Hurperel, Zotit të Boulogne në 1929 me kontributin e qytetarëve të Calais, për të mbrojtur qytetin e tyre nga sulmet. Ajo fillimisht ka shërbyer si rezidencën e Philippe Le Hurperel, Zotit të Boulogne dhe pastaj në vitet më vonë shërbeu sundimtarët anglisht si Mbreti Eduard II deri 1558, kur më në fund qyteti mori lirinë e saj. Kur qyteti u shkrirë së bashku në Francë, Mbreti francez rinovuar atë në një kala ekstravagante me ndërtimin e një kështjellë të projektuar nga Vauban.

Nieulay Fort
Kur Calais ishte vetëm një vend kënetor, ajo ishte e arritshme vetëm nga një rrugë që erdhi me anë të lumit Hames. Ura Nieulay e cila lidhet me Calais perëndim ishte i mbrojtur me një fortesë të vogël që është projektuar në mënyrë të tillë, që të mund të përmbytjeve në tokën në pjesën e përparme të qytetit, në rast të sulmit armik. Kjo e bëri të pamundur për të armikut për të hyrë në qytet. Por për shkak të sulme të papritur nga francezët në 1558 dhe spanjisht në 1596, të liruar ventilat mund të hapet dhe qyteti mbeti i rrethuar. Spanjisht modifikuar fort, duke e bërë atë më të fortë dhe më pak të ndjeshëm ndaj sulmeve. Sot, rrënojat fort janë pjesë e një park të bukur.

Ka disa mënyra për të udhëtuar në Calais - me makinë apo trajner me një kalim trageteve, me makinë me lidhje tunelit Channel, ose me tren Eurostar nga Londra, Ashford apo Ebbsfleet. Kalimet janë shumë të shpejtë. Treni Eurostar merr vetëm 1 orë, e trageteve 1 orë 30 minuta, dhe Channel Tunnel një 35 thjeshtë minuta nga Folkestone në Calais.

Calais Eurotunnel Le Shuttle

Drejtimin nga Folkestone në skajin perëndimor të Calais (Coquelles), ky transferim makinë operuar nga Eurotunnel merr rreth 35 min (edhe pse vetëm rreth 20 min në tunel) dhe ofron mënyra më e shpejtë për të udhëtuar në mes të Francës dhe Britanisë së Madhe. Ky shërbim i trenit është për pasagjerët me makinat e vetëm, të cilët mbeten me makinën e tyre për kohëzgjatjen e udhëtimit të shkurtër, pasi nuk ka restorante (përveç një restorant ushqimi të shpejtë), por ka tualete.

Pasagjerët që udhëtojnë nga Folkestone në Calais shkojnë nëpër kontrolle të kartës pasaportë / identiteti franceze në Mbretërinë e Bashkuar para se të hipni në tren, në vend se me të mbërritur në Francë. Ata që udhëtojnë në drejtim të tjera nga Calais në Britani të Madhe nga EUROTUNNEL kalojnë nëpër Mbretërinë e Bashkuar pasaportave / kartave të identitetit dhe doganore kontrolle në Coquelles para se të hipni në tren, në vend se me të mbërritur në Britani të Madhe.

 


Më të mirë në dispozicion Calais trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Calais Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion P & O Tragete, SEAWAYS DFDS, Norfolkline apo LD Line Tragete pasagjerëve dhe Car Tragete biletë çmim në dhe nga Calais. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Calais trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Calais traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Calais makinë dhe bileta trageti pasagjerësh ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Calais trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Calais jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Calais në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Calais dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel