Calvi Tragete

Calvi pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Calvi pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Calvi në Nisë dhe Savona.

Krahaso gjithë në dispozicion Calvi çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Calvi makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Calvi, Nisë dhe Savona me tragete Korsikë Sardina Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Calvi Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Calvi Ferry
me Korsika Sardina Trageteve Lines për anijet me vela nga Calvi në Nisë dhe Savona në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Calvi pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Calvi biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Calvi

Calvi është një qytet në ishullin francez të Korsikës dhe qendra më e madhe turistike të ishullit të duhur.

Për shkak të Corsica-së vend strategjik, Calvi ka një histori të pasur dhe checkered. E gjetura hershme mbetet e kolonëve në datën Calvi përsëri në periudhën neolitike, në një nga shpellat e shumta të saj. Ajo është gjithashtu e reputedly vendlindjen e Kristofor Kolombit, i lindur gjatë pushtimit gjenuez të qytetit, mbetjet e shtëpisë së tij ende mund të shihen sot, përkujtohet me një pllakë në Citadel dhe statujat shpërndara në të gjithë qytetin.

Më shumë si një kontinent joshës turistik mesdhetar se ndoshta kudo tjetër në Korsikë, Calvi kthesa rreth një gji të hënë-formë, basking nën majat me dëborë e Monte Cinto (2706m).

Watching mbi qytet, kështjellë mbetet si një relikt të kaluarën e qytetit si një poste ushtarake strategjike, me një pirg të shtëpive hilltop shekullit 13th-cosseted nga bastionet e shekullit 15th-.

Calvi Ferry Port dhe Marina
Calvi Turizmi

Calvi është një qytet në ishullin francez të Korsikës dhe qendra më e madhe turistike të ishullit të duhur. Gjatë kulmin e sezonit të verës, Calvi sportive një atmosferë të gjallë në kohë të natës, me një grup të kafeneve mol, restorante dhe disa klube.

Bar njohur "Chez Tao" nuk duhet humbur; vendosur në Citadel, është shpesh e hapur deri në agim, muzikë shkon nga mbi gji deri në agim. Në vitet e fundit Calvi ka reinvented veten si kryeqytet i kulturës Korsikë-së.

Qyteti luan të presë për shumë festivale të muzikës gjatë verës duke përfshirë "Jazz Festival" në qershor dhe "Calvi mbi Rocks" në korrik. Një ekspozitë mbresëlënëse arti të zhvillohet në Citadel nga qershori deri në shtator.

Nëse ju jeni meandering nëpër rrugët e vjetra me kalldrëm e Citadel ose të paturit e një pije në një kafene në Quai Landry, Calvi do të të lë rifreskohen dhe të frymëzuar për të parë më shumë të këtij ishulli të bukur.


Aktivitetet dhe Sightseeing

  • Citadel është me vlerë të paktën një vizitë. Është punë shumë e vështirë, sidomos gjatë periudhës së 12-3pm, me shumë hapa dhe qymyr dukje unendless, por ka disa restorante dhe dyqane për të lehtësuar ju dhe një galeri arti në gjysmë të rrugës deri. Është e vështirë për të rekomanduar kështjellë për përmbajtjen e tij (edhe pse 2nd Bn. Parachutistes i Legjionit të Jashtëm të vënë në një shfaqje të çdo viti, të diskutuara më poshtë, e cila është me vlerë duke shkuar për të), por pikëpamjet janë thjesht të mahnitshme, sidomos në muzg.
  • Ejani gjatë 15 AoûtDhe ju do të trajtohen me fishekzjarre të mira tregojnë që keni parë ndonjëherë. Shko te plazhit kryesor dhe ju do të shihni shfaqjen e duhur; çdo vit ka theme e vet. Ne shkuam në 2006 dhe pa show themed e 'Apokalipsi', e cila përfshinte fishekzjarre evokuar zjarr, squfur (ne u goditur në kokë disa herë me shkronja kapitale rënie - nuk është një ide e madhe për t'u ulur në rrugë drejtpërdrejt nën atë) dhe shpërthimet vullkanike shoqëruar me zë të lartë, muzikë gjermanike klasike dhe një video shoqërues të projektuar mbi murin e saj më të madhe. Në ditën, e Parachutistes vënë në një shfaqje dhe të bëjë një kërcim nga 15,000ft, ulje në det. Më të shikuara nga bar U Cornu Marinu, në qoftë se vetëm nën pretekstin e shmangur çizme fluturues.
  • L'Eglise Santa Maria është me vlerë një vizitë, ju nuk mund të humbasë atë, kjo është "Big Pink Church". Kjo është një bukuroshe e vjetër-style Kisha katolike ndjellëse e stilit ortodoks. • Merrni treni për në Ile Ruse apo Bastia.
  • Merrni udhëtim 4hr rrumbullakët në Scandola nga Banka e Shqipërisët, të cilat mund të rezervuar në Marina (ju nuk mund të humbasë atë). Scandola është një ishull, tani një rezervë e natyrës, që mburret, ndër të tjera, koral, 'seaweeds 450' zogjve, etj Më të mirë të rezervoni udhëtimin pasdite për të shmangur duke u goditur nga erërat famëkeqe Calvi, të cilat kanë tendencë për të bërë udhëtimin më pak se të këndshme.
  • Shkoni zhytjeje rreth koralet Calvi-së (Mund të rezervuar në Marina, shikoni për anije me të gjitha kostume zhytjeje të varur jashtë saj, në pjesën lindore).
  • Hire kayaks ose Dinghys ose Jet Ski në plazh.


Pazar në Calvi

Pothuajse çdo dyqan në Korsikë do të shesë mish të thata (ju do të erë ato para se të shohin ato) dhe gjithashtu ofrojnë një shumëllojshmëri amazing e mjaltë, vaj ulliri, erëza dhe barëra (nga shkurre atë pjellë e maleve, të quajtur Maquis).

Për ata prej jush që janë pak më shumë aventureske, ajo mund të jetë me vlerë blerjen e disa gështenjë miell (FARINE de châtaignes), e cila është një specialitet lokal përdoret në crepes, ëmbëlsira, etj

Nëse ju doni të jetë një pak më shumë turistike, në Rue Artisanat ju do të gjeni gjithçka nga kapele (unë nuk jam kidding, shikoni Chapellerie, afër qytezës, për çdo lloj kapele keni imagjinuar ndonjëherë) për Watches (ka është një dyqan shitur gjithçka nga Breitling për Swatch përballë Eglise Santa Maria, ose Pink Kishës Big) dhe T-Shirts (Bianc '& Neru shesë disa këmisha fantastike, të gjitha të cilësisë më të mirë, dhurata të mëdha stilit të lartë për familjes etj) dhe sigurisht thika, prej të cilave ka një prevalencë më tepër shqetësuese këtu (Opinel thika janë shitur në Tabac përballë Hotel Grand në Bulevardin Wilson, cilësi fantastike dhe super të lirë - e madhe për campers).

 


Më të mirë në dispozicion Calvi trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Calvi Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Korsikë Sardina Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Calvi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Calvi trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Calvi traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Calvi makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Calvi trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Calvi jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Calvi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Calvi dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel