Casamicciola Tragete

Casamicciola pasagjerëve dhe Car Tragete

Casamicciola çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Casamicciola në Ponza dhe Ventotenes.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Casamicciola në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Casamicciola makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Casamicciola, Ponza dhe Ventotenes me tragete SNAV Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Casamicciola Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Casamicciola Ferry
me SNAV Ferry Line për anijet me vela nga Casamicciola në Ponza dhe Ventotenes në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Casamicciola pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Casamicciola biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Casamicciola

CasamicciolaOse Casamicciola Terme, është e vendosur në bregdetin verior Ischia dhe është i njohur për burimet e saj termike.

Pas vizitave nga ana e grekëve dhe piratët (vendasit thuhet se janë fshehur në një shpellë afër), nam i qytetit si një përhapje spa në 1607, kur një qendër të lirë spa termike u ngrit për të varfërit. Burimet termale, së bashku me një marinë moderne, janë tërheqjet më të mëdha e qytetit.

Casamicciola është e ndarë në dy pjesë; me një qendër nga ana e detit dhe të tjera deri shpatet. Më shumë se çdo qytet tjetër në Ischia, Casamicciola u shkatërrua nga tërmeti i 1883, dhe u rindërtua më vonë. Nga Piazza Majo, në qytetin e sipërm, vizitorët energjike mund të shkojnë lart drejt Monte Epomeo, malin më të lartë të ishullit, dhe admirojnë pamje panoramike.

Pamjet të zonës përfshijnë Casa Ibsen, ku dramaturgu qëndruar, dhe Castiglione, dikur një fortesë greke dhe tani një qendër spa termike.

Casamicciola Ferry Port dhe Marina

Në Casamicciola Terme ju do të jetë i habitur nga mrekulli e vullkan i shuar, të drejtën hapur për vizitorë deri në fund, si e mbuluar me një bimësi të gjelbër dhe të trasha.

Casamicciola Terme është e kënaqshme në çdo kohë të vitit: le veten të magjepsur nga tradita folklorike e skenës gjallë lindjes së Krishtit ... një skenografi shumë mendje të admirueshme gjatë Chistmas.

Vetëm nën kodrën e Castiglione, deti i mrekullueshëm bruz është edhe më embellished nga shpellë e Sibilla. I ashtuquajturi Sibilla Cumana ishte një profete, një i afërt deri falltor që parashikoi të ardhmen. Ajo përdoret për të jetuar në Cuma, një fshat i vjetër në frontin e Ischia. Kur mbreti Aristodemo ngjit në fronin e Cuma, Sibilla u nettled vazhdimisht dhe të shqetësuar nga vetë mbreti.

Someday Sibilla, për të treguar fuqinë e saj të madh dhe se sa ajo e mbajti mbretin në përbuzje, i quajtur Vestals e saj të shtrihen në det më shumë se një mantel të madh. Ajo papritmas mori në mantelin dhe, nën sytë habitur të mbretit dhe të oborrtarëve të tij, u nis drejt Ischia dhe mori qëndrim të saj në shpellë e Castiglione, më vonë e quajtur "shpellë e Sibilla".

Deri në Casamicciola e 60 të vendosur në institucionet më të njohura banje-termike të gjithë Campania. Banjë termike njohur nëpër të gjithë Italinë dhe mbi përdoret për të Pio Monte della Misericordia. Ky krijimi historike është themeluar në 1610 nga homonim asambleja e parisë napolitan, në mënyrë që të lejojë askënd që të gëzojnë përfitimet e mahnitshme e këtyre burimeve natyrore termike.

Duke marrë avantazhet e bordit të lirë, banim dhe shëron, çdo person i varfër i ishullit kishte mundësinë për të shijuar Casamicciola për 2 javë të tëra në vit. Turistik është bazuar fillimisht në fushën e Piazza dei Bagni dhe përfituar në pranverë natyrore të Gurgitiello, por, pas tërmetit katastrofal të 1883, ajo u rindërtua në breg të detit. Për fat të keq në të 60 së Pio Monte u braktis krejtësisht dhe sot eshtrat e tij janë ende të dukshme nga porti.

Çfarë duhet të shohim në Casamicciola
  • Fabbrica delle Ceramiche Menella: Fabrika e lashtë ku mund të gjeni çmuar pjekur qeramikë balta prodhon, bërë në mënyrën e vjetër greke.
  • Piazza Bagni: Piazza më i lashtë i fshatit, me vendpushimet e shumta termale pranë pranverë natyrore të Gurgitello, si "Terme Belliazzi", e ndërtuar për të duan të Marquis Andrea D'Avalos.
  • La Sentinella: Fshat i vogël simpatik i Casamicciola Terme vendosur në majë të kodrës së gjelbër ku mund të admirojnë observatori gjeofizike, që ruan mjetet e vjetra që përdoren për të matur lëvizjet tokësor, si dhe një pishinë shumë të veçantë sizmike, e krijuar nga shkencëtari Giulio Grablovitz.
  • Mount Rotaio: Në mal ju do të gjeni krater e Cretaio, me rrugica shumë të bukur trekking për të arritur Ischia Porto dhe Barano d'Ischia duke ecur nëpër fumaroles natyrore Vulcanic dhe vegjetacionit harlisur.
  • Castiglione: Një nga parqet prettiest termike të ishullit, të vendosura vetëm midis Casamicciola Terme dhe Ischia Porto. Këtu ju do të përfitojnë plotësisht ujërat termale në parzmore me natyrën.
Festivalet dhe Ngjarje folklorike
  • Dita e Pashkëve: A performance mendje përfaqëson Mundimet e Krishtit
  • 21 qershor: Casamicciola feston Patron Saint Shën Maria Maddalena.


Casamicciola
krenohet me traditën e lavdishme të Sambuca, që është shpikur me të vërtetë nga Luigi Manzi lokale gjatë Rilindjes.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Casamicciola garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Casamicciola Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Casamicciola. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Casamicciola, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Casamicciola traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Casamicciola makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Casamicciola tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Casamicciola jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Casamicciola në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Casamicciola dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel