Catania Tragete

Catania pasagjerëve dhe Car Tragete

Catania çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Catania në Civitavecchia, Maltë dhe Salerno.

Krahaso gjithë në dispozicion Catania çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Catania makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Catania, Civitavecchia, Malta dhe Salerno me tragete Grimaldi Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Catania Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Catania Ferry
me Grimaldi Ferry Lines për anijet me vela nga Catania në Civitavecchia, Maltë dhe Salerno në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Catania pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Catania biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Catania

Catania është e vendosur në bregun lindor të Sicilisë në Itali dhe është qyteti i dytë më i madh në Sicili. Catania është një qendër e madhe e transportit, qendër universitare dhe qendër ekonomike në zonë dhe është i njohur për natës e saj aktiv dhe kulturë të gjallë. Emri Catania rrjedh nga termi siciliane Katane, që do të thotë "flaying thikë, rende", sepse qyteti ngrihet mbi një tokë të bristling lavë guri.

Catania është i njohur edhe për arkitekturën e saj e cila është kryesisht barok dhe stil urban për shkak të shkatërrimit të madh që ajo u përball gjatë tërmetit të 1693. Catania tërheq mijëra turistë nga e gjithë Italia, si dhe vende të tjera nëpër botë.

Catania është një qytet i vërtetë i vullkanit. Pjesa më e madhe e saj është ndërtuar nga llava që derdhet poshtë malit dhe përfshiu qytetin në shpërthim 1669 në të cilën gati 12,000 persona humbën jetën.

Catania Ferry Port dhe Marina në Sunrise
Tërheqjet në Catania

Catania është i vendosur në këmbët e vullkanit më të madh në Evropë, malin Etna. Vullkan është ende aktiv dhe tërheq mijëra turistë çdo muaj të etur për të wittness një nga shpërthimet e tij. Ka megjithatë shumë atraksione të tjera të mira në Catania për vizitorët që të gëzojnë dhe këto janë: -

Piazza Del Duomo
Piazza Del Duomo është Plaza kryesor në Catania dhe pika qendra për të gjitha aktivitetet. Shesh ka një statujë gjigante elefant që është bërë simbol i qytetit në dekadat e fundit. Plaza është një vend i madh për të vetëm të ulen dhe të pushojnë dhe të shikojnë njerëzit duke kaluar nga. Shesh është e rrethuar nga një shumë të ndërtesave historike dhe monumenteve të rëndësishme.

Via Etnea
Via Etnea është destinacioni kryesor pazar në Catania dhe është e veshur me dyqane që shesin lloje të shumta të lokale, si dhe mallra të markës. Rruga gjithashtu ka shumë kishave, si dhe ndërtesat e imponojnë, disa prej të cilave janë mrekulli arkitekturale. Vendorët të doja të shëtitje nëpër rrugë në një ritëm me nge në mbrëmje dhe kështu që është një vend i mirë për njerëz të shikuar.

Teatro Massimo
Kjo është një shtëpi opera e ndërtuar në shekullin e 19th dhe është e vendosur në Piazza Teatro. Piazza është një vend i preferuar për turmat e rinj për të plotësuar dhe të mbetet gjallë dhe aktiv deri në orët e vona të natës. Shtëpia në vetvete është mjaft opera imponuar dhe ka arkitekturë të bukur.

Piazza Stesicoro
Piazza Stesicoro është një Square gjallë që ka rrënojat e lashta të amfiteatrit romak. Piazza është gjithashtu ku tregu kryesor në Catania është e vendosur; tregu kryesor është gjallë dhe gjallë dhe është vendi ku vendasit dyqan për nevojat e tyre të përditshme. Qendra kryesore Autobusi i Catania është e vendosur edhe këtu.

Tregu Peshku
peshk dhe ushqim Tregu i njohur është e vendosur vetëm mbi Piazza del Duomo dhe është i njohur të jetë tregu më i mirë peshku në Sicili, tregu mbetet e zënë në çdo kohë të ditës dhe shet artikuj ekzotike dhe ushqim peshku, një vend i madh për të përjetuar jetesës lokale.

Manastiri benediktin
Kjo ndërtesë imponuar përdorur për të strehuar manastirin më të madh në Evropë në një kohë. Manastiri nuk është funksionale më shumë, por ndërtesa është përdorur tashmë nga Universiteti i Katanias, i cili është universiteti më i vjetër në Sicili.

Volcano Trek
Mount Etna është vullkani më i madh në Evropë, dhe është një vizitë domosdoshmëri. Ka disa turne udhëzuar dhe të organizuara në Catania që marrin turistë në vullkan dhe pikëpamjet e ofruara nga maja e malit janë spektakolare.

Monumente
Monumentet më të shquar janë Chiesa di S. Nicolò dhe Manastiri i aneksuar benediktin njëjtin emër (që sot është qëndrimi i Facoltà di Lettere e Filosofia- Fakultetin e Letrave dhe Filozofisë), që të dy të shekullit XVII, Chiesa di S. Giuliano ndërtuar në shekullin e XVIII, simbol i barok Catania së, Chiesa di S. Maria di Gesù e shekullit XV ruajtur një tryezë të mrekullueshëm nga De Chirico (1525), katedralen që shkon prapa në 1078, që ruan varret e ndryshme të mbretërve Aragonese, dhe kishëz e S. Agata, të qytetit shenjt mbrojtës.

Architecturally shquar janë në Castello Ursino ngritur në 1239, sot mori e muzeut Civico dhe i Galerisë Picture, muze Belliniano vendosur në banesën e Vincenzo Bellini, amfiteatri romak i epokës Augusta, dhe në shtëpi ku shkrimtari Giovanni Verga ishte lindur, aktualisht selia e muzeut të tij personal.

Pazar në Catania

Ka shumë vende në Catania për të bërë pazar. Via Etnea i famshëm është destinacioni kryesor pazar në qytet; rruga është e veshur me disa dyqane ku vizitorët mund të gjeni pothuajse çdo gjë, lokale, si dhe sende të markës.

Përveç Via Etnea tregu kryesor gjendet pranë Piazza Stesicoro është gjithashtu me vlerë një vizitë. Tregu kryesor është një treg tipik sicilian me rrugë të ngushta gjarpëruese dhe dyqane të vogla që shesin xhingla dhe sende që janë bërë në nivel lokal. Tregu i gjallë mbetet i gjallë në çdo kohë dhe shumica e vendasit bëjnë pazaret e tyre të përditshme nga këtu.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Catania garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Catania Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Grimaldi Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Catania. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Catania, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Catania traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Catania makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Catania tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Catania jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Catania në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Catania dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel