Cavo Tragete

Cavo pasagjerëve dhe Car Tragete

Cavo çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Cavo për Piombino.

Krahaso gjithë në dispozicion Cavo çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cavo makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Cavo, Piombino me tragete Toremar Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cavo Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Cavo Ferry
me Toremar Ferry Line për anijet me vela nga Cavo për Piombino online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cavo pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Cavo biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Cavo

Cavo, Një qytet në Elbës, është më afër në kontinent, të qasshme në vetëm 15 minuta me hydrofoil, dhe me një port të vogël, disa restorante dhe shërbime të tjera. Rruga e bukur bregdet ju merr në kep Cape Castello, ku ka eshtrat e një vile romake.

Cavo ishte një nga zona e parë urbane të Elbës dhe ishte i banuar fillimisht nga etruskët. Fshati më vonë ishte i banuar nga romakët të cilët ndërtuan një vilë patric në Capo Castello. Cavo u shkatërrua nga barbarët gjatë mijëvjeçarit të parë pas Krishtit.

Ishulli Elba është një vendpushim proletare, ka vizituar kryesisht nga familjet e shtresës së mesme italiane dhe turistët gjermanë, të cilët së bashku mbushin vetëm për çdo pëllëmbë në dispozicion të hotelit dhe hapësirë ​​kampe në gusht dhe shtator. Çfarë Elba mungon në departamentin magji, ai e bën për në shumëllojshmëri. Kështu, ndërsa ajo ka një i gjatë malor brendshme pika-pika me fshatrat e lashtë minierave, deti nuk është larg. Qytetet bregdetare të peshkimit dhe port në pastels butë janë interspersed me plazhe me rërë modeste.

Cavo Beach dhe Ferry Port

Fshati i Cavo është i vendosur në bregun lindor të Elbës dhe është e rrethuar nga një pisha e gjelbër dhe një makiet harlisur. Historia e tij shkon prapa mijëra vjet.

Dy ngjarje të rëndësishme historike u zhvillua në Cavo. Në 1376 Papa Gregori XI zbarkoi në ishullin e Elbës. Papa, i cili ishte bindur nga Santa Caterina da Siena, po kthehej nga Avignon dhe duke shkuar në Romë, në mënyrë për të lëvizur Papës Shih në Itali përsëri. Kjo ishte hera e parë dhe e fundit një grup këmbë Papa në këtë ishull. Ishte 16 th nëntor dhe Papa u vela me një flotë të konsiderueshme duke përfshirë edhe oborrin e tij. Ishte si një det shumë të përafërt kështu, kur flota erdhi pranë Capo vite, ai u takua me vështirësi dhe nuk mund të vazhdonte udhëtimin. Disa anije u mbyt përballë gjirin e Cavo. Papa u strehuan në Porto Azzurro dhe një ditë më pas, pasi ka festuar në masë në kishën e San Michele në afërsi të Capoliviere, ai vazhdoi me vela.

Ngjarja tjera historike u zhvillua në 2 nd shtator 1849 kur Giuseppe Garibaldi zbarkoi në Cavo si ai u arratis nga Republika Romake. Ai hëngri dhe piu në Cavo dhe lundroi pas disa orësh.

Gjatë shekullit të kaluar Cavo u bë një vend i rëndësishëm i tërheqjes turistike. Falë motit të saj të butë dhe të freskët, në vendbanimin e familjes Tonietti-së, pronari i minierave Elbës së, figura të rëndësishme vizituar fshatin dhe rregullisht kanë ngrënë në Trattoria Pierolli së. Ata ishin Simenon, një shkrimtar i njohur roman me detektivë dhe krijuesi i inspektorit të policisë Maigret, futurist Marinetti, Marchesi, muzikant Pietri, skulptori Rossellini, piktorët Vesna dhe Pietro Anigoni, arkitekti Coppedè. Në Cavo Coppedè ngritur monumentin e njohur e varrimit të familjes Tonietti së. Chapel qëndron në pisha e Capo vite dhe kjo është qartë e dukshme gjatë Piombino-Portoferraio.

Getting To Cavo Island

Mënyra më e lehtë për të marrë në ishull është me traget nga Piombino në Portoferraio, kryeqytetin e Elbës së. Në gusht dhe gjatë sezonit të lartë, është më mirë për të rezervë, veçanërisht në qoftë se ju jeni duke marrë një makinë të gjatë. Ka dy kompani të mëdha trageteve, Toremar në Piombino dhe Lines Moby, i njohur gjithashtu si NAV.AR.MA. Të dy të drejtuar anijet rregullta që të marrë rreth një orë.

Toremar gjithashtu ofron pak më të shpejtë (40 min.), Por pothuajse dy herë më të shtrenjta hydrofoils (aliscafo) në të cilën ju nuk mund të marrë një makinë. Toremar ka më shkon trageteve të përditshme, sidomos jashtë sezonit, me orë shkon prill deri në gusht dhe gjashtë deri tetë ditë në dimër. Gjatë gjithë vitit, ka tre ose katër Hydrofoils përditshme në Cavo, në bregdetin verilindor Elba-së, plus tre deri në katër të drejtpërdrejtë në Portoferraio vetëm në verë. Ju mund të krahasoni oraret dy të kompanive shpejt dhe me lehtësi duke përdorur objektin e kontrollit të çmimeve më sipër.

Toremar gjithashtu shkon anije në portet e Elba e tjera (Cavo, Rio Marina dhe Porto Azzuro), si dhe një anije më të gjatë-ngarkesë nga Livorno në Elbës herë në ditë (plus një Sat afat shtesë) nga maj 24 në shtator 14 që bën thirrje për Capraia ( dhe ndonjëherë edhe Gorgonza) gjatë rrugës. Toremar në Livorno është në Porto Mediceo.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Cavo garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Cavo Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Toremar Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Cavo. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Cavo, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cavo traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Cavo makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Cavo tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Cavo jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Cavo në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Cavo dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel