Cesenatico Tragete

Cesenatico pasagjerëve dhe Car Tragete

Cesenatico çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Cesenatico në Mali Losinj, Venecia dhe Rovinj.

Krahaso gjithë në dispozicion Cesenatico çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cesenatico makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Cesenatico, Mali Losinj, Venecia dhe Rovinj me tragete Emilia Romagna Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cesenatico Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Cesenatico Ferry
me Emilia Romagna Ferry Line për anijet me vela nga Cesenatico në Mali Losinj, Venecia dhe Rovinj në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cesenatico pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Cesenatico biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Cesenatico

Cesenatico, Në mes të rrugës në mes të Ravenna dhe Rimini, fillimisht ishte qytet i një peshkatarëve që ka ndryshuar në dekadat e fundit në një nga më tërheqëse turistike italiane bregdetare si në Cesenatico dhe lokaliteteve më të vogla të Zadina Pineta (me pisha e saj freskuese nga deti) Valverde dhe Villamarina, dhe në afërsi të parqeve të bukura temë si Mirabilandia.

Historia e Cesenatico është e lidhur ngushtë me detin. Deti ndan qytetin në dy pjesë: Perëndimin, e cila është dedikuar për jetën detare, dhe Lindjes, e cila është dedikuar për biznes dhe tregti.

Cesenatico port lidh North East Italinë në Kroaci dhe më gjerë dhe ndodhet përgjatë kanalit në fund të Viale Carducci (rrugë bregdetar). Është e lehtë për t'u përdorur një port të arritshme që është e lidhur edhe me tren dhe rrugët me pjesën tjetër të Italisë.

shënim: Emilia Romagna Lines nuk është më në dispozicion për të rezervuar nëpërmjet shërbimit tonë online, ju lutem referojuni operatoreve alternative të tilla si Adria Ferries, Azzura Line, Blue Line Tragete, SEAWAYS evropiane, SNAV Tragete dhe Venezia Lines për portet alternative dhe rrugët midis Italisë dhe Kroacisë.

Cesenatico Port dhe Plazhet

Cesenatico është sot një komunitet mjaft i madh e mbi 20,000 njerëzve, ekonomia e të cilit sillet në pjesën më të madhe të turizmit veror.

Eshte e bukur Port Leonardos është dekoruar nga dyqane dhe gelaterie, dhe një pjesë e kanalit është e mbyllur off dhe të dedikuar për Muzeun Floating e Detare Historisë, ku anijet e lashta të peshkimit të përdorura në nivel lokal janë në ekran. Si ju admirojnë velat e bukur, ju mund të dëshironi të dini se ata janë pikturuar të gjithë me ngjyrosje natyrore në dispozicion në shekullin e kaluar, dhe secili sails përfaqësojnë një familje e peshkimit të zonës, në mënyrë që anijet të mund të njihet në distancë e madhe.

Lungomare është një spote popullore për aperitivi e mbrëmje ecën, si dhe qendrën vitale të qytetit gjatë fundjavës gjatë gjithë vitit. Bare dhe kafene dhe restorante dhe pizzerie janë të shpërndara përgjatë km shtrirje 3 të rrugës që mbulon.

Porti i lashtë ende ushtron një magjepsje të veçantë me të vjetër në kohë anije e saj të lundrojnë, dhe të artë, plazh të gjerë dhe të detit të ulët fundeve të bëjnë atë një vend ideal edhe për familjet me fëmijë të vegjël, për të mos përmendur jetën festoi natën e Rivierës italiane, që me siguri do të tërheq turistike të rinj dhe të vjetër.

Rrokaqiell qendrore është një plagë e vërtetë në sy, për të dy njerëzit lokalë dhe turistëve. E ndërtuar në të pesëdhjetat, kur një "ndërtesë nënshkrim" ishte trademark për të dalluar një qytet turistik nga ana tjetër, kjo konkrete, struktura 30-kat është aq i gabuar si një bum rrugë në një gala darkë. Në një proces të vazhdueshëm rinovimi që e bën atë të duket në formë edhe më keq se sa është, të gjithë dëshirojnë që ajo mund të shembet në heshtje një nga këto ditë dhe na çliro nga shëmtisë së saj.

Qindra hotelit do të jetë në gjendje për të akomoduar vizitorë gjatë verës, me çmime shumë konkurruese, por presin strehim mjaft të kursyer. Gjatë muajve të dimrit, edhe pse, ju do të gjeni një qytet mjaft të fjetur me një mungesë të dukshme të gjëra për të bërë. Shikoni dy herë, edhe pse: Romagna është shumë bujar me popullsinë e saj, duke ofruar mundësitë e pafund zbavitëse në çdo kohë të vitit!

Koha më e mirë për të vizituar ndoshta maj, qershor dhe shtator, edhe pse gjatë sezonit të festave një skenë mrekullueshëm lindja është në shfaqje në anijet e Muzeut Floating. mos humbasë shumë qytete goxha përreth dhe kështjella.

Cesenatico është vetëm një makinë të shkurtër të bukurive mesjetare si Gradara, San Marino, Santarcangelo, Monte Bello, Montiano, Longiano, Torriana dhe kështu me radhë. Ju nuk do të pendoheni një vizitë në zemër të Romagna !!

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Cesenatico garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Cesenatico Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Emilia Romagna Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Cesenatico. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Cesenatico, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cesenatico traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Cesenatico makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Cesenatico tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Cesenatico jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Cesenatico në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Cesenatico dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel