Çesme Tragete

Çesme pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Cesme pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Çesme në Kios.

Krahaso gjithë në dispozicion Cesme çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cesme makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Çesme, Kios me tragete Erturk Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cesme Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Çesme Ferry
me Ertürk Lines Trageteve për anijet me vela nga Çesme në Kios në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cesme pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Cesme biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Çesme

Gadishulli Çesme, lapped nga ujërat e detit Egje, shtrihet në perëndim të Izmirit, në rajonin e Egjeut të Turqisë.

"Çesme", Që do të thotë" burim "në gjuhën turke, rrjedh nga burimet e shumta të ujit që gjenden në këtë zonë. Kjo është një nga rrugët më të bukura të Turqisë, e rrethuar me det blu të qartë, me peisazhet e fushave të kultivuara të aniseed, susam dhe karçof pasur me fig dhe pemë çamçakëz. në gjiret paprishur ju mund të notuar në paqe absolute.

Vizitorët do të gjeni strehim të shkëlqyer pushime, restorante dhe sportive dhe objekteve argëtuese. Është e mundur edhe për të marrë në ishullin grek Kios (Sakiz) me tragete të rregullta të përditshme. Çesme ka një port ndërkombëtar lidhur me Izmir me një autostradë të shkëlqyer.

Ka tragete drejtimin nga Çesme në Venecia. Plazhet e Çesme janë ideale për sportet e ujit. Sidomos Alacati është i famshëm për vendndodhjen e saj të mirë për era surfing.

Cesme Marina dhe Ferry Port
Cesme Turizmi

Qendra shumë popullor pushime të Ilica krenohet me një plazh të shkëlqyer rërë të bardhë dhe objektet shquar e të Altin Yunus Marina dhe Kompleksi Holiday.

Gjiri këtu është ideale për sportet e ujit, sidomos rrëshqitje në ajër dhe me vela; ka edhe një garë International Windsurfing mbahet çdo vit në Çesme dhe Alacati, përveç Bodrum.

Të banja termale rreth Ilica janë shumë të njohura; qenia më e mirë e vendosur në Sifne Bay. Në 146 AD Gjeografi grek Pausanius përshkroi këto burime minerale si 'burimet e detit "dhe pohoi se efektet e tyre terapeutike kanë qenë superior ndaj çdo banjë tjetër në Ionia. Ata lehtësimin reumatizmi, inflamacion i nyjave, paralizë e pjesshme, ankesat e tretjes, dhe infeksionet e palcës kurrizore. Pasa Limani ka një vend kamp i cili ofron campers objekte komode. Çdo korrik në Ilica Bay, Colorful gara International Çakabey Optimist Yacht është mbajtur.

Ildiri, Një të qetë fshat bregdetar 20 km në verilindje të Çesme, ishte Erythrai lashtë e cila del në skenën e historisë në 3000 para Krishtit. Gërmimet këtu kanë treguar se faqja ka qenë e vendosur që nga mosha e hershme e bronzit, dhe si rezultat zona përreth fshatit Ildiri është shpallur një vend kombëtar trashëgimisë. Muret rreth qytetit të lashtë janë ende në këmbë, dhe helene mozaikë periudha kat e bukuri të jashtëzakonshme ende mund të shihet në një nga ndërtesat. Gërmimet kanë zbuluar edhe tempullin e Athena. Statues, bizhuteri dhe gjen të tjera nga qyteti janë të ekspozuara në Izmir Muzeun. Ata që ngjiten në Akropolit në muzg janë të shpërblehet me pamje të bukur si mbytet dielli mbi gjirin dhe ishujt.

Aty pranë është Gerence Gjirit, Një gji i pacenuar në gadishullin verilindje Çesme cila mund të arrihet me jaht ose makinë. Rrethinat natyrore ofrojnë relaksim, ndërsa gji është ideale për sportet e ujit.

Dalyan, Një fshat peshkimi, e ndërtuar mbi një gji strehuar me ujë të thellë në veri të Çesme, ka disa nga restorantet më të mira të rajonit të peshkut të cilat kufizohen me kalate e Marina gjallë.

Tourist janë tërhequr nga Çiftlik-së shumë strehim dhe nga një, plazh të gjatë me rërë (Pirlanta Plaji) vetëm jashtë qytetit në jugperëndim. Objektet kampe janë në dispozicion në jug dhe afër shtrihet një nga plazhet më të mira të zonës së, Altinkum Plaj (Golden Beach).

Mullinjtë e erës, disa prej të cilave kanë qenë të konvertuar në restorante tërheqëse, dot kodër sipër Alacati, Një qytet i lezetshëm dhe tipike Egje. Alacati shtrihet në jug në brendësi nga Ilica dhe të bregdetit; disa kilometra në jug është një plazh i mirë. Shumë bays bukur, të arritshme vetëm me jaht, shtrihet përgjatë bregdetit në juglindje të qytetit dhe për të siguruar anchorages qeta dhe relaksuese në këtë rajon popullor me vela. Deti në Alacati ka kushte ideale për rrëshqitje në ajër pasi ajo është e ekspozuar ndaj erërave të forta. Ka një shkollë rrëshqitje në ajër në kalatë këtu cila mban kurse për fillestar. Cark Beach është një preferuar me familjet me fëmijë të vegjël, sepse deti është i cekët.

I njohur në kohët e lashta si Clazomenae, Urla Iskelesi ofron një marinë, si dhe të strehimit të shumta në të gjitha vargjet e çmimeve. Restorante në majë të kodrës Güvendik përballojë një pamje të mrekullueshme të gjirit dhe ishujt e tij.

Fshati begatë i vogël peshkimi i Çesmealti është i dallueshëm për e saj të thjeshta ende të shkëlqyera restorante peshku të provoni kuzhinën turke.

Si ju përzënë përgjatë panoramike Gadishulli Karaburun Rruga bregdetare, ju të kalojë disa bays paqësore dhe fshatrat çuditshëm peshkimit, Balikliova, Mordogan dhe Karaburunit. Në Karaburun, hotele këndshme, kopshte çaj dhe restorantet e peshkut të ulen në mes të sfondit të bukur malor dhe të pastër, ujë të pastër. Nga Manastirit Mountain ju mund të gëzojnë një pamje të paharrueshme të bregdetit Karaburunit, bregdetit përballë Focës dhe në hyrje të Gjirit të Izmirit. Nëse jeni me fat, ju mund të nxehtë mesdhetar nënshkruan not në ujë.

Gümüldür ka objekte të mirë turistike, plazhet e bukura, restorante dhe hotele. Afër në Ahmetbeyli (Claros) në lindje, të qëndrojë Tempullin e Apollonit dhe eshtrat e statujës kolosale të Apollonit; këtu ju mund të gëzojnë një vakt të mirë peshku, provoni ushqim turk ose një notuar në plazh të gjerë të qytetit. Një rrugë dredha-dredha panoramike bregdetare të çon nga Ahmetbeyli në jug të Pamucak plazh pranë Kusadasi.

Seferihisar është një qytet mjaft i cili kohët e fundit u shpërblye me statusin e një "Qyteti ngadaltë", një organizatë e pavarur në Evropë themeluar në 1999 duke u përpjekur për të përmirësuar cilësinë e jetës në qytetet në kuadër të rrjetit të saj dhe e cila promovon një qytet që ka më pak trafik, ushqim lokal në vend të ushqimit të shpejtë, jeta tradicionale dhe strehim, vende interesante dhe peisazhet paprishur. Seferihisar është qyteti i parë turk për të marrë këtë status, dhe kjo sigurisht e meriton atë.

Në anën jugore të gadishullit Çesme afër qytetit të Seferihisar është marina vogël piktoresk i Sigacik. Kjo qendër e rëndësishme lundrim me jaht është e rrethuar nga fortifikimet që datojnë nga periudha e gjenuez dhe është një pikë e mirë nga e cila për të vizituar Tempullin e Dionisit në vendin antik të Teos, si dhe plazhi i bukur Akkum.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Cesme garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Cesme Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Erturk Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Çesme. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Cesme, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cesme traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Çesme makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Çesme tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Cesme jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Çesme në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Çesme dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel