Ceuta Tragete

Ceuta pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Ceuta pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ceuta në Algeciras.

Krahaso gjithë në dispozicion Ceuta çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ceuta makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ceuta, Algeciras me ACCIONA Anijet, Nautas Anijet, Balearia ose FRS Ferry Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ceuta Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ceuta Ferry
me ACCIONA Anijet, Nautas Anijet, Balearia ose FRS Lines Trageteve për anijet me vela nga Ceuta në Algeciras në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ceuta pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ceuta biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ceuta

Ceuta është vendi ideal për të jetuar, të kaluar pushimet tuaja ose një pushim të fundjavës.

Ceuta është një qytet ku mund të pushojnë sunbathing në ndonjë nga plazhet e saj të bukur, ose në tarracë të madhe dielli në Parque Maritimo del Mediterraneo, ose shëtitje ose të ciklit përmes pyjeve të saj; gëzojnë disa "tapas", kënaqësi në kuzhinë madhështore ose të marrë në natës në lagjen "Poblado Marinero", një pikë takimi popullor e të rinjve Ceuta së.

Nëse jetoni, ose janë në pushime në Marok, Ceuta është më pak se një orë nga Tetuan ose Tangiers, dhe një vizitë në Ceuta është një domosdoshmëri, jo vetëm për të njohur të qytetit, por edhe për pazar.

Ceuta është shtëpi për një gamë të gjerë të firmave evropiane dhe ndërkombëtare që ofrojnë mallra brand-name me çmime të pabesueshme, në sajë të një regjimi tatimor të veçantë. Programi kulturor është e mbushur edhe me ngjarje gjatë gjithë vitit: muzikë dhe valle festivale, teatër dhe kinema nën qiell të hapur.

Ceuta Ferry Port dhe Town
Ceuta Klima & Gjeografi

Klima është tipike mesdhetare, të butë dhe të lagësht, me lindje dhe perëndim erërat dhe herë pas here erërat nga Sahara. Temperaturat mesatare në Ceuta janë 13ºC (55ºF) në dimër dhe 24ºC (75ºF) në verë. Ka më shumë se 300 ditë me diell në vit dhe reshjeve të pakta.

Pjesa perëndimore e relievit të Ceuta është e dominuar nga ultësirë ​​e maleve Sierra Bullones, me pikat më të larta të qytetit: Anyera Mount (345 metra - këmbët 1134) dhe Renegado Mount (329 metra - feet 1079). Këto ultësirë ​​rrjedhin në drejtim të pjesës lindore deri në zonën më të ulët, në bërthamën urbane, që kalon përmes "Foso Real 'drejt Gadishullit të Almina. Në këto dy zona malore, flora përbëhet nga speciet 500, tipike mesdhetare: pisha, dushku tape, shkurre dhe eukalipt.

Fauna në Ceuta, pavarësisht nga hapësira e vogël, është e larmishme dhe e pasur. Kafshët të Afrikës së Veriut janë me rëndësi të theksohet, pasi ata nuk janë të pranishëm në Gadishullin Iberik, sepse shembull salamandra North Afrikan, adder verbër i Tangiers, bretkocë Maghrebian dhe Afrikës së Veriut Lizard ocellated, të gjithë ata përbëjnë një faunë të vërtetë në terma e zoologji në Cueta. Për sa i përket të zogjve, dyzet specie janë regjistruar, numri i të cilëve është në rritje me speciet rreptësisht hibernating. Lëvizja spektakolare migratore të shpendëve, mbi të gjitha, lejleku i bardhë dhe disa zogj grabitqarë.

Kur dhe Si Merrni Ka

Për shkak të rëndësisë së turizmit të Ceuta, ajo ofron aktivitete të kohës së lirë në të dy mjediset e saj kulturore dhe natyrore, një numër i madh i festimeve të japë shkëlqim në qytet. Si moti i saj është një nga më të mildest në Mesdhe, ky qytet është një destinacion që të gëzojnë gjatë gjithë vitit.

Nga qyteti i Algeciras (në jug të Spanjës kontinent), ju mund të marrë një anije traget për Ceuta, është e mundur për të transportuar automjeteve. Kompanitë kryesore të trageteve janë ACCIONA Tragete, Nautas Tragete, Balearia ose FRS Ferry Line. Porti i Ceuta ka objekte moderne me kushte optimale për anijet turistike ankorim deri në 220 metra (722 këmbë) të gjata, dhe metra 10 (33 këmbët) projekt.

Ceuta ka dy Terminalet Cruise Ship: doku España (feet- vetëm 100 metra -328 nga qendra e qytetit) dhe bankën e të akuzuarve Poniente, ku të gjitha shërbimet e nevojshme janë në dispozicion.

Historia e Ceuta

Qyteti u themelua nga fenikasit dhe të pushtuar nga grekët. Në vitin 319 para Krishtit, Cartago rikthehet Ceuta, përsëri në duart pabesë. Në 201, Cartago u mund në luftë. Në 47 para Krishtit, ajo u pushtua nga Mauritania. Në vitin 40 Krishtit, Caligula aneksuar territorin duke u bërë pjesë e Perandorisë Romake. Afrikën e Veriut dhe Ceuta u vendosën nga vandalët në 429. Në 534, qyteti u pushtua nga bizantin Përgjithshme Belisar. Dominimi ishte i shkurtër, duke kaluar më pas nën sundimin vizigot. Në 709, qyteti u pushtua nga maurët, për shkak të kontestit të brendshëm të Visigoths.

Në shekullin 14th, duke qenë një pjesë e Mbretërisë Granada, qyteti ishte pjesë e Castile Mesdheut, por në vitin e 1309 qyteti ishte pushtuar nga Mbretëria e Fes me mbështetjen Aragonese. Qyteti u pushtuan 21st gusht të 1415, nga Don Duarte dhe Don Enrique (marinar) për Mbretërinë e Portugalisë. Në 1668, sovraniteti spanjolle mbi Ceuta është njohur nga një traktat me Portugalinë. Në shekullin e 20th popullsia u rrit dhe në 1920s ajo u bë një bum ekonomik, social dhe kulturor. Nuk ishte vetëm diçka që shqetësuar qytetin, luftën. Por ajo përfundoi në 1927, dhe më pas asgjë nuk ishte një pengesë për të ardhmen e saj.

Qytetarët e Ceuta nuk janë të ndryshme nga pjesa tjetër e spanjollëve, dhe në 1931 republika 2nd u prit me entuziazëm. Por uprose maroken ushtria në 1937 dhe qyteti ra nën duart garnizon dhe prodhuar një luftë civile. Në 1955 ajo u bë e pavarur nga Maroku. Me një tranzicion politik, pas Frankos, një lëvizje autonomist do të ketë reagime të rëndësishme gjatë qeverisjes socialiste, me një manifestim të mbushur me njerëz në 1986, në Madrid, dhe në 1994, ajo u shpall një qytet autonom.

Traditat Ceuta

Festa më e rëndësishme e vitit është karnaval, me disa parada dhe ende tradicionale 'entierro de la Caballa' (Funeral skumbri-së). konkurse kostum dhe bende saj qesharake muzikore që marrin deri në rrugët e Ceuta dhe sceneries më të njohura. Gjatë procesionit Corpus Christi ka qilima me lule, dhe të gjithë anëtarët e Kuvendit të qytetit autonome janë të pranishëm, pa dallime të besimeve politike ose fetare, duke mbajtur standardin mbretërore e qytetit.

2nd shtatori është dita zyrtare e qytetit Ceuta autonome. 1st nëntor është dita e Gjithë Shenjtorëve, dhe tradita është për të qëndruar gjatë gjithë ditës në fshat për të ngrënë drekë. Të bonfires e Shën Gjonit janë shumë të njohura gjatë ditës Shën Gjonit dhe plazhet e 'la Ribera' dhe 'El Chorrillo' janë gjithmonë plot me njerëz festojnë natën më të shkurtër të vitit. Ka koncerte dhe popullore 'Juanillo' është djegur, me një ekran fishekzjarre. Tradita e larjes në det gjatë mesnatës sjell fat.

festimet e tjera fetare janë: Java e Holly, St Antonio procesion, Zoja e Carmen dhe Saint Daniel. 5th gusht u zgjodh në 1575 për të nderuar shenjtorin e qytetit patron, Zoja e Afrikës.

Ceuta Gastronomy

Shumë pak qytete mund të ofrojë një shumëllojshmëri të tillë të madhe të pjatave si Ceuta. Kolonët të ndryshme kanë lënë gjurmë të tyre, posaçërisht në artin e kuzhinës, e cila ka qenë e favorizuar nga afërsia e detit, nga ku produktet më të mira janë marrë. Ju mund të shijoni këtu disa lloj peshku dhe butak, duke iu afruar në këtë mënyrë Oqeani Atlantik dhe Deti Mesdhe. Vetëm kanë një vështrim në treg qendror dhe ju do të kuptojë shumëllojshmëri e madhe e peshqve në dispozicion.

Gjellë tipike në Cueta nuk është komercializuar, por është ngrënë në çdo shtëpi: "Big-petë supë me peshk". Noodles janë ngrënë me peshk pa kocka, copëtuar, është supë një marinar. Ajo është gjithashtu e zakonshme me sardelet pa kocka dhe anchovies. Kjo tavë gjithashtu mund të shijuar me karkaleca deti dhe clams. Kjo është me të vërtetë e shijshme.

 


Më të mirë në dispozicion Ceuta trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ceuta Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Tragete, Nautas Tragete, Balearia ose FRS Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ceuta. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ceuta, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ceuta traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ceuta makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ceuta trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ceuta jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ceuta në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ceuta dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel