Chania Tragete

Chania pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Chania pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Chania toPiraeus.

Krahaso gjithë në dispozicion Chania çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Chania makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Chania, Pireut me Blue Star Ferries ose Anek Trageteve Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Chania Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Chania Ferry
me Blue Star Ferries ose Anek Lines Trageteve për anijet me vela nga Chania toPiraeus online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Chania pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Chania biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Chania

Chania Ose Hania, është perëndimor nga katër prefekturat e ishullit grek të Kretës.

Kapitali i tij është qyteti i bukur i Chania, ku veneciane arkitektura moderne,, turke dhe tradicionale janë të përzier së bashku në një harmoni të përsosur, duke krijuar një pamje të veçantë dhe tërheqëse. Ndryshme arkeologjike faqet, fshatra, kisha, shpella, gryka dhe plazhet e mrekullueshme janë zbukurues zonën simpatik.

Chania ka një histori të madhe dhe trashëgiminë kulturore, pjesërisht për shkak se ajo u përball me shumë pushtuesit nëpër kohë, duke qenë të hapur ndaj ndikimeve të qytetërimeve të ndryshme. Chania ka shumë monumente të periudhës bizantine, periudha veneciane, periudha osmane dhe Historia moderne, si dhe me vlerë, duke parë muzetë, si Muzeu Nautical të Kretës, Muzeu Arkeologjik i Chania, shtëpia e El. Venizelos, Muzeu Lufta e Chania.

Chania Ferry Port, Crete

shërbimet e trageteve nga Athina (port Piraeus) për Chania (Hania) spirancë në portin e afërt të Souda. tragete të përditshme, një të zakonshëm me ANEK dhe një catamaran të shpejtë me helene SEAWAYS. Ka edhe tragete super të shpejtë gjatë gjithë vitit, duke udhëtuar për në dhe nga Chania në rreth 4.5 orë, duke lënë në 4.30 pm dhe mbërritjes në 8.30 pm.

Chania Turizmi

Chania është një qytet i bukur. Më e bukur në Kretë, madje mund të thuhet në të gjithë Greqinë. Chania ka një natyrore, të privilegjuar, bukuri të mirë-mbrojtur. kujdestarët Sleepless në jug të qëndrojë gjigant Madares malet me gjithë lavdinë e tyre i pathyeshëm, panoramik. Në veri shtrihet pafundësinë shumëngjyrësh të detit të Kretës, përqafuar nga mrekullueshëm, capes saj afat-armatosur. Dhe të gjithë rreth shtrihet toka e vet, flakë të kuqe dhe të gjelbër-flokë, mbjellë me gryka të egra argjendi.

Chania në radhën e gjatë të vendpushimet plazh shtrihen 20 km në perëndim përgjatë plazheve të të Chania bay është një destinacion i vizitoi edhe për udhëtime skandinave çarter. Chania, duke qenë qyteti më i afërt, është një destinacion tërheqës për ndonjë gjë dhe pazar për shumë turistë. Këtu është shumë mundësi për të ngrënë dhe pirë në taverna greke dhe kafene moderne që janë të hapura në natë.

Zemra e Chania është ende qyteti i vjetër, me të ngushta, rrugica e saj të ndërlikuar dhe të ndërtesave të listuara që datojnë nga periudha të ndryshme, ku ju mund të gëzojnë shëtitjet romantike. Shumë prej këtyre ndërtesave janë kthyer në hotele të vogla, restorante, dyqane apo shtëpi.

Mos hezitoni të enden rrumbullakët rrugicat e qytetit të vjetër, duke kërkuar për imazhet e bukur që ju presin. aparati juaj duhet të jenë shoqërues tuaj të pandashëm, si Chania është një nga qytetet më të fotografuar në Greqi.

Qyteti i vjetër shpalos paralelisht me port veneciane, nga Firkas Kalaja dhe Muzeu Detar në "Pyli tis Ammou" (Porta e rërës, ose Koum Kapi në turqisht) në lindje të arsenalit. Kjo është pjesë e qytetit brenda mureve veneciane dhe përfshin Chania bizantin, një herë të mbyllur brenda mureve pak gjera.

La muret bizantine mbrojtur kështjellën e Kastelli, kodrës e cila është banuar për herë të parë në periudhën neolitike.

Kastelli Hill ngrihet mbi xhaminë turke në port Venedikut. Këtu qëndroi Akropolit të lashtë Kydonia, të Minoan Chania. Ka, gjithashtu, është ndërtuar kështjellën parë bizantine, në Kastelli, i rrethuar nga mure me shumë kulla dhe kullave. Venedikasit themeluar selinë e tyre atje në 1252, ndërtimin Rezidenca e Rektorit (Rektori ishte guvernatori i Chania), ndërsa i njëjti vend ishte selia e pashallarëve gjatë turk Profesioni.

Gjatë viteve të fundit të sundimit turk, aristokracia e krishterë jetonin brenda Kastelli. Për fat të keq shumica e rrethit u shkatërrua nga bombardimet gjatë Luftës së Dytë Botërore, dhe aspekti i saj mesjetare ishte humbur përgjithmonë. Sot vetëm baza e murit veri mbetet. Ka edhe rruga kryesore që dikur vrapoi nëpër Kastelli, modern-ditore Kanevaro Rruga me pallate e saj të imponuar.

Nuk është një pasuri e vendeve natyrore dhe historike për t'u eksploruar dhe një gamë të larmishme të aktiviteteve dhe ekskursione në dispozicion. Asnjë vizitë në Chania megjithatë do të jetë i plotë pa një shëtitje nëpër treg qendror - shumëllojshmëri e prodhime të freskëta lokale, djathrave, mish dhe prodhimet e detit është e garantuar për të bërë ujin tënd gojën! Përgjatë rrugica të ngushta ju do të zbuloni punëtori e vogël që vazhdojnë të punoj vepra artizanale tradicionale si cobblery, qeramikë, dru punës dhe duke e bërë fuçi, karrige lidhëse dhe qëndisje dhe endje.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Chania garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Chania Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferries ose Anek Lines Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Chania. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Chania, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Chania traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Chania makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Chania tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Chania jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Chania në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Chania dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel