Cherbourg Tragete

Cherbourg pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Cherbourg pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Cherbourg në Poole, Portsmouth dhe Rosslare.

Krahaso gjithë në dispozicion Cherbourg çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cherbourg makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Cherbourg, Poole, Portsmouth dhe Rosslare me Brittany Anijet, Celtic Link, irlandeze Anijet ose Condor Ferry Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm .

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cherbourg Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Cherbourg Ferry
me Brittany Tragete, Celtic Link, irlandeze Anijet apo Condor Ferry Line për anijet me vela nga Cherbourg në Poole, Portsmouth dhe Rosslare në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cherbourg pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Cherbourg biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Cherbourg

Cherbourg, E vendosur në majë të gadishullit COTENTIN është një qytet i zënë që ka qenë një bazë e rëndësishme detare që nga kohët e Napoleonit dhe është një portë popullore për rajonin madhështore të Normandisë.

Pjesa e vjetër e Cherbourg është përqëndruar rreth portit të vjetër të peshkimit, nga qyteti i fortifikuar Fort du Roule, ka një pamje panoramike mbi qytet. Cherbourg në vetvete nuk është prettiest i qyteteve Norman, por ajo ka një numër të tërheqjet, duke përfshirë një akuariumi mbresëlënëse të ri, dhe memoriale paqes përkujtimore të Luftës së Dytë Botërore.

Gjatë verës, festivale janë mbajtur në park Plage Verte, hyrja e të cilit është shënuar nga Monumentit Napoleon.

Pavarësisht disa rrugë të zënë për këmbësorë dhe bare të gjalla, qyteti nuk ka ndonjë gjë me interes të konsiderueshëm, dhe ka disa vende shumë më tërheqës brenda kilometra shumë pak në të dyja anët.

Cherbourg Ferry Port

Porti i Cherbourg, Është vendosur në majë veriore të Gadishullit Cherbourg, në një zonë të Francës e njohur si Haute NORMANDE. Cherbourg është e vendosur në një port shumë i mbrojtur me jo më pak se dy valepriteseve të gjata.

Përveç të qenit një port tërheqës, Cherbourg është gjithashtu një porti transatlantik, një bazë të madhe detare, një qendër peshkimi dhe ka një port të madh. Ajo është gjithashtu një qendër e prodhimit.

Si një port traget, Cherbourg është shumë i përshtatshëm me rreth 6 sailings në ditë për dhe nga Portsmouth dhe Poole me traget tradicionale apo zeje të shpejtë të operuar nga P & O anijet dhe Brittany Tragete. anijet tradicionale marrë rreth 5 orë në ditë dhe orë 8 gjatë natës, ndërsa, në qoftë se shpejtësia është e thelb, P & O Tragete shpejtë artizanale Portsmouth Express merr vetëm 2 orë dhe 45 minuta.

Për A & shihni në Cherbourg

Cité de la Mer
Cité de la Mer është një akuariumi fantastike, vendosur në terminalin e restauruar trans-atlantike. Vizitorët mund të eksplorojnë një sipërfaqe zhytjeje oqean dhe një ish-nëndetëse bërthamore.

Fort du Roule
Ecni ose të përzënë në Fort du Roule, e cila ofron një pamje komandues të portit. Kjo edhe shtëpitë Musee de la çlirimit, duke përkujtuar D-Day dhe çlirimin e Cherbourg në Luftën e Dytë Botërore.

pazar
Tregu i gjallë Cherbourg është mbajtur në frontin e teatrit çdo të enjte. Për ata që dëshirojnë të aksioneve deri, ka edhe disa supermarketet në buzë të qytetit.

Ravalet Château
Ravalet Château në Tourlaville është një shembull i mrekullueshëm i stilit të Rilindjes. Nestled në një luginë të vogël, Château është vendosur në një park të madh me pellgje.

Afër
Dy nga tërheqjet unmissable Francës janë një makinë të shkurtër nga Cherbourg. Bayeux sixhade i famshëm është një pjesë mahnitëse të punës nga shekulli 11th, përshkruan betejën e Hastings. Mont St Michel është një vend i trashëgimisë botërore, dhe benediktine Abbey e saj është një pamje e hollë dhe magjike, u ulën në majë të një ishull shkëmbor në rritje në mënyrë dramatike nga deti.

Ushqimi dhe Pirja
Shumë nga restorantet më të mira Cherbourg-së janë të vendosur Portside, ndërsa kafenetë e bukur mund të gjenden në Place de Verdun. Për çaj provoni Café xhufkë të shijoj desserts shijshme të tilla si parfait kafe. Për drekë apo darkë, kreu për Bar Du Commerce, e cila ka shërbime të shkëlqyera, ushqim shumë të mirë, dhe pjesë bujare. Le COTENTIN, në Quay de Caligny, mbikëqyr Port Avant, gjithashtu ka enët e shijshme dhe një pamje të mrekullueshme nga restorantin e saj të parë kat.

Getting në Cherbourg Ferry Port

Cherbourg është një nga portet më të lidhur trageteve në Francë. Brittany Tragete lundrojnë në Cherbourg nga Poole dhe Portsmouth dhe të ofrojë më të shpejtë në dispozicion kalimit të këtij porti nëpërmjet shërbimit tonë me shpejtësi të lartë traget nga Poole.

Me makinë
Merrni N13 ndaj Caen dhe D901 në Cherbourg. Pasi në Cherbourg, ajo është e lehtë për të gjetur në port, e cila është sinjalizuar në mënyrë të qartë.

me taksi
Taksitë zakonisht mund të gjenden jashtë terminalit. Nëse nuk ka taksi në dispozicion, pasagjerët këshillohen të kontaktojnë tavolinë informacionit Brittany tragete në terminal.

me autobus
Stacioni më i afërt i autobusit është në "Bulevardin Detare" pranë kinema ..

Me tren
Shërbimet e rregullta të veprojë nga stacioni i trenit Cherbourg në Caen, Rouen, Paris St Lazare (nëpërmjet Caen) dhe Rennes (nëpërmjet Lison). Stacioni i trenit Cherbourg është e vendosur në qendër të qytetit dhe është një udhëtim 5 minuta taksi nga terminali i trageteve.

Në këmbë
Ajo merr rreth 10-15 minuta për të ecur në qendër të qytetit dhe 40 minuta në stacionin e trenit nga terminali.

Ka një park makinë e vendosur në frontin e terminalit. Parking këtu është i lirë, por për të shkurtër qëndron vetëm. Ekziston edhe një zonë në afërsi të terminalit ku makina dhe karvanët mund të parkojë për natën. Gjithashtu në afërsi të terminalit, ka parking të sigurt për qëndrime të gjata.

Historia Cherbourg

Old Cherbourg është e mundshme ndërtuar në vendin e kampit romak të Coriallum, edhe pse nuk ka rrënoja të dukshme mbeten. Emri i Cherbourg parë u shfaq në 1026 kur Duka Richard II dhuruar kështjellën me gruan e tij të ardhshme.

Zhvillimi i Cherbourg si një port është ndihmuar në mënyrë të konsiderueshme krijimin e mëposhtme e shtetit Anglo-Norman në 1066 pas fitores William në Hastings. Në 1204, mbreti i Francës, Philip-Auguste, mori kontrollin e Normandisë.

Marrëdhëniet franko-angleze përkeqësuar dhe në 1295 anglisht kryer i pari i shumë sulmeve në Cherbourg, dhe i vunë flakën qytetit. Vetëm kalaja mbajtur të fortë dhe më vonë u fortifikuar disa herë. Në 1337, Lufta njëqind vitet e filloi dhe Cherbourg u bë një kartë atu strategjik me qytetin ndryshim sovrane gjashtë herë.

Në 1563 dhe në 1574, protestantët e Normandisë, u përpoq për të kapur Cherbourg, por qyteti u mbrojt fitimtare nga Jacques de Matignon pasardhësit e të cilit më pas i qeverisur Cherbourg deri në mesin e shekullit 18th.

Në 1686, Vauban sugjeruar vepra të rëndësishme të mbrojtjes, por këto nuk janë përfunduar. Në atë kohë, port përbëhej nga një lagune natyrore ku dyzet anije mund të ankoruar, por pa asnjë mbrojtje siç tregohet nga pasojat e betejës 1692 njohur si La Hougue.

Nga 1739 të 1744, me urdhër të Louis XV, qyteti është dhënë një port komercial që, në 1758, u shkatërrua tërësisht, kur britanikët përsëri kapur Cherbourg. Këto u rivendos në një projekt afatgjatë filluar në 1770s dhe përfunduar shekulli në mes të 19th.

Në 1940, gjermanët pushtuan Cherbourg dhe zhvilluar portin si një bazë për U-anije - të mbrojtura me konkrete "lapsa" masive.

 


Më të mirë në dispozicion Cherbourg trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Cherbourg Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion tonë Brittany Tragete, Celtic Link, irlandez tragete apo Condor Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Cherbourg. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Cherbourg, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cherbourg traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Cherbourg makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Cherbourg trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Cherbourg jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Cherbourg në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Cherbourg dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel