Chios Tragete

Chios pasagjerëve dhe Car Tragete

Chios çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kios në Çesme, Kalymnos, Kos, Lesvos, Mytilini, Sigri, Pire, Rodos, Samos, Karlovassi dhe Selanik.

Krahaso gjithë në dispozicion Kios çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kios makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kios, Çesme, Kalymnos, Kos, Lesvos, Mytilini, Sigri, Pire, Rodos, Samos, Karlovassi dhe Selanik me Erturk Ferry Lines, Blue Star Ferries apo helen SEAWAYS tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Chios Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Chios Ferry
me Ertürk Lines Trageteve, Blue Star Ferries apo helen SEAWAYS për anijet me vela nga Kios në Çesme, Kalymnos, Kos, Lesvos, Mytilini, Sigri, Pire, Rodos, Samos, Karlovassi dhe Selanik në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Chios pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kios biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kios

Kios (Shkruar edhe hios) është pjesë e ishujve të Egjeut verilindje.

Kios është një vendpushim popullor verës në mesin e grekëve, por kjo nuk ka shumë turistë të huaj. Si pasojë, ju merrni një shije të Greqisë të vërtetë këtu, dhe në qoftë se ju vendosni për të eksploruar ishullin në tuaj, ju do të gjeni disa fshatra të mahnitshme të vogla dhe plazhe që duket krejtësisht e paprekur.

Njerëzit në Kios jetojnë nga turizmi në një masë të caktuar, por kjo nuk është burimi i tyre kryesor i të ardhurave. Një nga burimet më të rëndësishme të ishullit është mastikë, nga të cilat ju bëjnë çamçakëz për shembull, dhe të tjerët jetojnë nga peshkimi, bujqësia apo duke punuar në anije.

Ky ishull i bukur pyllëzuar ofron një kulture tradicionale, një qendër ndërkombëtare konferencë, plazhe me rërë, hiking, dhe shumë fshatra paprishur. Ajo gjithashtu mburret me mot të butë në dimër. Ajo është konsideruar edhe nga disa të jetë nuhatje të mirë ishulli grek i të gjitha!

Chios Ferry Port
Çfarë duhet të Shiko në Kios

Nuk është një gur në ishullin që quhet guri Homerit (Petra Omirou), ku poeti u ul dhe ka punuar në bazë të atyre që besojnë se ai ishte nga këtu.

Agia Markella është një manastir i hapur për vizitorët, dhe është e vendosur jashtë fshatit Volissos. Shenjtori festohet në korrik 22nd.

Nea Moni është një tjetër manastir, dhe ndoshta më i vizituar nga të dy. Ajo daton në shekullin e 11th.

I ashtuquajturi Mastikochoria janë në zonën ku Xina rritet. Ajo ka një lloj të veçantë të llogore që është përdorur në marrjen e çamçakëz, pastë dhe ëmbëlsirat lokale. Këtu ka edhe një kala e shekullit 15th, disa kisha të vjetra dhe rrënojat e një tempulli të lashtë në Athena

Shënim: në qoftë se ju doni të vizitoni manastiret, sigurohuni që ju jeni të veshur si duhet: anë e gjatë dhe supet mbuluar për femrat, pantallona të gjata për burrat ..

Çfarë duhet të bëni në Kios

Në Kios ju mund të gëzojnë watersports ndryshme. Të vërtetë e vlerësojmë ishull, ju duhet të përpiqen për të shqyrtuar ishull pak, pasi ajo ka disa vende të vërtetë e bukur për të mos u humbur.

Plazhet Chios Plazhi më popullor është ndoshta Karfas, por ka edhe plazhe të zhvilluara dhe rreth qytetit Kios. Për më shumë paqe dhe të qetë, ju mund të shkoni në plazh Kato Fana, për shembull, por ajo është gjithashtu një ide e mirë që të përpiqen për të gjetur vendin tuaj duke marrë me qera një makinë dhe me makinë rreth.

Shumica e bare dhe disko janë në qytetin e Kios dhe Karfas. Natës është mjaft i zhvilluar mirë, dhe ju mund të gëzojnë të gjitha llojet e muzikës dhe stilet.

Ka shumë vende të këndshme në qytetin e Kios si dhe në fshatra. Një lloj i veçantë i djathë blu është bërë në ishullin e quajtur "kopanisti" dhe pastaj nuk është i kurseve të ndryshme ëmbëlsirat bërë nga mastikë.

Ju do të gjeni suvenire të ndryshme të ishullit, por ajo është e rekomanduar që ju të marrë disa mastikë me vete në shtëpi. Ju gjithashtu mund të blini qeramika dhe verë lokale.

Getting Ka dhe rreth

Shumica e njerëzve të zgjedhin për të fluturuar në Athinë dhe pastaj të marrë një fluturim për në Kios, ose të marrë anijet në Kios. Ishulli gjithashtu ka lidhje varkë me ishujt si Lesbos, Kos dhe Rodos, si dhe me Selanikun në kontinent. Ka autobusë dhe taksi në ishull, si dhe disa makina me qera. Kjo është një ide shumë e mirë të marrësh me qira një makinë këtu që ishulli është shumë interesante dhe me vlerë eksploruar.

Historia e Kios

Sipas disave, ky është vendi ku Homer ka lindur dhe ka jetuar diku rreth shekullit të 8th pes. Sigurisht, ka shumë më tepër ishuj që pretendojnë të njëjtën gjë, dhe që ne nuk e di edhe nëse ai ishte një person aktual, spekulluar është pak e kotë. Emri i ishullit mund të vijë nga fjala greke për borë, (chioni), që mbrojtës i ishullit zot Poseidon ka lindur në reshje bore.

Gjatë viteve të lashtë ishulli ishte mjaft i pasur për shkak të mastikë saj dhe verë, dhe kjo ishte gjithashtu vendi i parë në Greqi, ku ata kishin skllavërinë. Chios luftuan përkrah Athinë kundër persëve në shekullin e 5th pes, dhe më vonë për t'u sunduar nga maqedonasit, romakët, venedikasit dhe turqit.

Kjo ishte gjatë sundimit turk në ishullin vuajtur një nga masakrat më të rënda në Greqi. Sepse ishulli kishte qenë i detyruar të revoltohet, turqit dënuar atë duke vendosur një shembull: duke vrarë 30 000 dhe skllavërimin pjesën tjetër. Ky shkatërrim brutal të ishullit preku shumë personalitete evropiane të literaturës dhe artit të tilla si Victor Hugo, Eugene Delacroix, i cili pikturuar pikturë e famshme e masakrës së Kios që është tani në muzeun e Luvrit në Paris.

Ishulli mori pjesë në luftën e pavarësisë që filloi në 1821, dhe kjo ishte për t'u bërë pjesë e Greqisë në 1912.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Chios garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Chios Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Ferry Lines Erturk, Blue Star Ferries apo helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kios. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kios, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kios traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Chios makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Chios tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Kios jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kios në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Kios dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel