Ciutadella Tragete

Ciutadella pasagjerëve dhe Car Tragete

Ciutadella çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ciutadella për Alcudia dhe Barcellona.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Ciutadella në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ciutadella makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ciutadella, Alcudia dhe Barcellona me tragete Balearia Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ciutadella Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ciutadella Ferry
me Balearia Trageteve Lines për anijet me vela nga Ciutadella për Alcudia dhe Barcellona në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ciutadella pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ciutadella biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ciutadella

I ndodhur në bregun perëndimor të ishullit, Ciutadella është një vend me stil për të vizituar që është e njohur për restorantet kushtueshëm peshkut shërbejnë kapur lokale të ditës.

Edhe pse Qyteti i Ciutadella është ish qendra tregtare dhe kulturore e Menorca, thellësinë e historisë, kulturës dhe të natës këtu shpesh merr vizitorët në befasi.

Për ato vizitorët në Menorca të cilët kurrë nuk kanë ventured përtej vendpushimin e Birit Bou një vizitë në Ciutadella në bregun ekstrem perëndimor të ishullit do të jetë një lojë e vërtetë sy, dhe shpresojmë se do të demonstrojë se ka më shumë në ishull se sa ditë dembel shpenzuar nga plazhi.

Rrethi i vjetër duhet të vizitohen për atë rrugë të vogël, vende (Palacio del Conde de Torresaura, Palacio Salort, Palacio Vivo, Palacio Ullinjve). Porti pak nga Ciutadella është një vendet e larta turistike me atë skelë me restorante.

Ferry Port Sunset
Ciutadella Historia & Tourism

Ciutadella Menorca - Nofkën Vella I Bella ( "e Vjetër dhe e bukur"), u krijua fillimisht nga kartagjenasit. Gjithmonë në konkurrencë me Mahón, Ciutadella ishte kryeqyteti i Menorca (Minorcë) gjatë pushtimit maure dhe në atë kohë ishte i njohur si Medina Minurqua. Pasi u rimorën nga forcat e krishtera të Alfonso II është aneksuar Kurorës së Aragonit dhe u bë një qendër e rëndësishme mesdhetare tregtare me një port të zënë.

Data më i dukshëm në historinë e Ciutadella është 9th korrik 1558, sepse ajo ishte në këtë ditë që qyteti ishte pushtuar nga një ushtri të madhe turke nën Barbarossa famëkeq. Një Armada e anijeve 140, mbante disa 15,000 trupa të përgatitura mirë, sulmuan port dhe për të rrethuar qytetin për ditë 8. Mbrojtur nga vetëm një pjesë të vogël të njerëzve, Cituadella shpejt ra dhe u shkatërrua pothuajse plotësisht nga forcat pushtuese. Të gjithë banorët e mbijetuar Ciutadella së (mbi 3,000) u dërguan në Turqi dhe shitur në skllavëri në Stamboll. E vetmja ndërtesë e vini re e cila mbijetoi këtë shkatërrim ishte katedralja shekullit 13th, pjesa më e madhe e mbetur nuk ishte rindërtuar deri në shekullin e 17th.

Shumica e njerëzve do të hyjë në Ciutadella për herë të parë nga rruga, ngarje kaluara statujës së re, në rrethrrotullimi në unazës së re të qytetit. Kjo është një statujë madhështore e një hamshor rritjen dhe simbolizon famshme Ciutadella festë "Fiesta de San Juan". Zakonisht festohet në fund të qershorit, nuk duhet humbur në qoftë se ju jeni me fat sa të jetë këtu, kur ajo është në.

Port, një gji i ngushtë, është një nga portet më të vogla në Mesdhe. Këtu, i ulur në shoqëri të mirë në një nga kafenetë Harborside, ju mund të përjetojnë, për mua, çfarë Menorca është mbi të gjitha. Qetë dhe bathed në diell, duke parë anijet bob lart e poshtë dhe njerëzit shëtitës nga - shqetësimet e botës zhduken. Një nga vendet më të mira për të parë port është nga sheshi kryesor, Plaza de Born-it. Qendra e sheshit është e dominuar nga një obelisk cila përkujton mbrojtjen e qytetit në 1558 kur ajo u sulmua nga maurët.

Në njërën anë të sheshit është bashkia e qytetit të gjithë nga kjo Palace Torre Saura. Hapur për publikun dhe në anën e ky është një rrugicë, e cila çon në qytetin e vjetër.

Shumica e rrugëve janë të ngushta dhe tipike mesdhetare. Harqet e SES VOLTES sigurojë hije mirëpritur nga dielli, ndërsa pazar përgjatë rrugës kryesore.

Ciutadella mbeti kryeqytetin e ishullit deri në ardhjen e britanikëve në 1708, por edhe pas kësaj vazhdoi si kryeqyteti fetar i Menorca, për shkak të refuzimit të Ipeshkvit të lëvizur.

Ciutadella sot është një qytet tërheqës me një popullsi prej rreth 28,000, ajo ka një port piktoresk dhe një e katërta simpatik të vjetër, i cili është një kënaqësi për të eksploruar. Edhe pse i vogël mbetet nga pushtimi arab (mirësjellje e turqve), Ciutadella ende ka shumë për të ofruar në mënyrë të arkitekturës, lëvdatë disa barok dhe gotik kisha shkëlqyer dhe disa pallate i pasur, që daton nga restaurimin e qytetit gjatë 17th dhe 18th shekuj.

Sheshi kryesor - E Placa d'es Born, një ish terren Arab paradë, është i veshur me ndërtesa mbresëlënëse dhe është një nga sheshet më tërheqëse në Spanjë. Në qendër të sheshit qëndron një obelisk në kujtim të pushtimit turk, ndërtesa të tjera të interesit përfshijnë bashkia e qytetit, në Palau de Torresaura, në Palau Salort dhe D'Komunale Teatre es Born.

Katedrale gotike në Placa de la Catedral ka filluar në shekullin e 13th në ish-vendin e një xhamie arabe, ajo mbijetoi fatkeqësive të turqve në 1558, por për ironi pësuar më shumë dëme gjatë Luftës Civile Spanjolle (1936-39), kur shumica e veglat e tij u shkatërruan, të Neo-klasike para daton nga shekulli hyrje 19th.

Ka një numër të shesheve të tjera të bukura rreth qytetit, në mesin e tyre të Placa Libertat, të vendosura në afërsi të një manastir Augustini, tregjet e saj të mbuluara gjallë me vendasit pazar për prodhime të freskëta, placa Nova, plot me kafene të gjallë dhe bare, placa d 'es Esplanada dhe dels Placa Pins, dy sheshet e gjelbër të përsosur për ngrënie afresk al, dhe Placa Alfons III i cili shënon vendin ku rruga nga Mahón arritur në portat e vjetër e qytetit.

Porti tërheqëse, i vendosur në një gji të gjatë curving, është i veshur me anije tradicionale të peshkimit nga njëra anë dhe jahte dhe zeje kënaqësi nga ana tjetër, vizitë në mëngjes dhe ju do të shihni peshkatarët mbërrijnë me ditë të kapur, të freskët dhe të gatshëm për të furnizuar bregdet restorante. Ciutadella port është disi e cekët, pra preferenca britanik për Mahón, ajo është ende një port i zënë dhe ka një lidhje të trageteve me Alcudia në Mallorca fqinje.

Disa prej vetëm mbetjet e pushtimit arabe mund të shihet përgjatë ses VOLTES, Një vendkalim i cili shkon nga katedralja në Placa Nova, në mesin e harqe maure harkuar ju do të gjeni disa dyqane të shkëlqyer pak suvenir, ku ju mund të bleni mementos e vizitës tuaj në Ciutadella bukur.

Në veri-perëndim të Ciutadella ju do të gjeni një zhvillim qëllim të ndërtuar pushime quajtur Los Delfines, e cila merr në vendpushimet e Cala n Forcat dhe Cala n Blanes, në një sipërfaqe prej fole shkëmbore dhe limane të vogla, plazhi më të mirë në këtë fushë është në Cala n Blanes. Në jug do të gjeni vendpushimet e Cala Blanca dhe Cala Santandria së bashku me fshatin e vogël të Birin Cabrisses.

 


Më të mirë në dispozicion Ciutadella trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ciutadella Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Balearia Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ciutadella. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ciutadella, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ciutadella traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ciutadella makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ciutadella trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ciutadella jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ciutadella në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ciutadella dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel