Civitavecchia Tragete

Civitavecchia pasagjerëve dhe Car Tragete

Civitavecchia çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Civitavecchia në Arbatax, Barcellona, ​​Cagliari, Catania, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Trapani dhe Tunis.

Krahaso gjithë në dispozicion Civitavecchia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Civitavecchia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Civitavecchia, Arbatax, Barcellona, ​​Cagliari, Catania, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Trapani dhe Tunis me Tirrenia Ferries , Grimaldi Lines, Grandi Navi, Moby Lines ose SNAV tragete tragetet ne linje me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Civitavecchia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Civitavecchia Ferry
me Tirrenia Ferries, Grimaldi Lines, Grandi Navi, Lines Moby apo SNAV Tragete për anijet me vela nga Civitavecchia në Arbatax, Barcellona, ​​Cagliari, Catania, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Trapani dhe Tunis në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion trageteve çmimi i biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Civitavecchia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Civitavecchia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Civitavecchia

Civitavecchia është një port ndodhet në rajonin e Lazio, i përdorur nga anijet turistike, kur u ndalur në Romë. Porti është e vendosur në detin Tirren dhe është 80 km nga qyteti i Romës, nëpër lumin e Mignone. Port i Civitavecchia, "qytet i lashtë" në italisht, është formuar nga dy moles së bashku me një dallgëthyeses, në të cilën një far është ndërtuar.

Nuk ka asnjë arsye bindëse për të ardhur në Civitavecchia tjetër se sa për të marrë një traget për Sardenjës. Kjo nuk është një vend të pakëndshme, nuk është thjesht shumë për të bërë. Porti është në lidhje me një 400m këmbë nga stacioni i trenit. Si të largohet nga stacioni, nga ana e djathtë në Viale Garibaldi dhe ndiqni rrugën përgjatë bregdet. Pranë kalasë Michelangelo në fund perëndimore të bregdet ka një pikë e dobishme të informacionit turistik.

Civitavecchia është porti traget e Romës me tragete të përditshme nisjes për Sardenjës Olbia dhe Porto Torres, Barcelona, ​​Palermo, Toulon, Tunis dhe Porto Vecchio. Porti gjithashtu ofron objekte docking të anijeve të mëdha turistike që kalojnë Mesdheun. Pasagjerët Cruise kanë përdorimin e një anije të lirë në hyrje të portit, brenda distancë të lehtë në këmbë e dyqane dhe një stacion treni për udhëtim ekonomik në Romë.

Civitavecchia Ferry Port
Turizmi në Civitavecchia

Shumica e turistëve vijnë në Civitavecchia për nisen për vende të ndryshme të tjera nga cruises apo tragete. Më vete, porti nuk është me të vërtetë një destinacion turistik, por një pikë e mesme ose një kryqëzim që lidh vizitorë në pjesë të ndryshme të Italisë, madje edhe në vende të tjera. Megjithatë, ka gjëra për të parë për ata që planifikojnë të kalojnë një ose dy ditë në qytet.

Forte Michelangelo
Fort i madh i Michelangelo është vendi më i vizituar në Civitavecchia. Fort është autorizuar për herë të parë nga Papa Julius II për të mbrojtur portin Romës. Ndërtimi i fort u përfundua nën mbikëqyrjen e Antonio da Sangallo, Pali III, dhe Giuliano Leno. Kulla maschio është tipari më i rëndësishëm e fort, pjesa e sipërme ka qenë e projektuar nga vetë Michelangelo. Ka katër kulla në komplekse dhe kulla kryesore e fort është në një formë tetëkëndësh. Fort është ndërtuar mbi rrënojat e një monumenti romak, të cilat mund të kenë qenë të kazerma për Mariners romake, ndoshta për flotën perandorake.

Keshtjella
Kalaja ose Rocca i Civitavecchia ka ekzistuar në qytet për shekuj me radhë dhe u rindërtua nga Papa Sixtus V në shekullin 15th. Në shekullin e ardhshëm një pallat të bukur, Palazzo Apostolico, është shtuar në kompleksin nga Pius IV. Kalaja e bukur është patjetër me vlerë një vizitë për arkitekturën e saj vuri në dukje.

Banja romake
Banja romake janë të vendosura një rrugë pak nga qyteti kryesor dhe janë të njohur si Terme taurine. Këto banja kanë qenë në përdorim që nga kohët romake dhe janë ende shumë të popullarizuara në mesin e vendasit. Së bashku pishina e ndryshme të ujit të nxehtë janë bimë fiku, bazë për emrin modern të banjot.

Katedralja
Katedralja e Civitavecchia është i përkushtuar për San Francesco d'Assisi. Ajo është ndërtuar në vendin e një kishe të lashtë françeskane në 1610. Arkitektura e katedrales sot është një përzierje e neoklasike dhe barok dhe ditën e sotme ndërtesë daton në shekullin e 18th. Brendshme e katedrales janë të zbukuruara dhe nuk duhet humbur.

të Docks
Një vend interesant për të vizituar është dok i Civitavecchia. Dok e qytetit frekuentohet nga oxhaku mëdha turistike që udhëtojnë nëpër Detin Mesdhe në destinacione të ndryshme. Anije dhe cruises largohet nga kjo bankë e të pandehurit në vende të ndryshme në Evropë dhe Afrikën e Veriut. Nga këtu vizitorët mund të marrë një ekskursion traget ditë për të vizituar ishujt e afërt dhe qytetin e Romës.

Getting To Civitavecchia

Civitavecchia është një port shumë i rëndësishëm në Itali dhe është e lidhur shumë mirë me Sardenjës dhe disa rajone të tjera. Vizitorët mund të arrijnë në port me tragete nga Toulon, Korsikë dhe madje edhe nga Barcelona. Kjo është porti kryesor i Romës dhe ofron objekte të ndryshme docking për Liners dalje në det që udhëtojnë destinacionet mesdhetare. Nga vizitorët kryesore të qytetit mund të marrë një tren në stacionin kryesor në Romë dhe nga atje mund të udhëtojnë në vetëm për ndonjë moment në Itali, pasi Roma është shumë mirë i lidhur me shumicën e vendeve në vend. Ata që janë të udhëtojnë me makinë mund të marrë të Genova-Rome A12 autostradë dhe më pas dalje në Civitavecchia.

Moving Rreth Civitavecchia

Lëvizje rreth Civitavecchia është mjaft e lehtë pasi që qyteti është një vend i madh turistik dhe një port i rëndësishëm për pranimin dhe nisjen në vende të ndryshme të Mesdheut. Çdo vit qindra e Anijet, cruises dhe anijet që udhëtojnë ndaluar Detit Mesdhe në port. Nga porti vetë vizitorët mund të niset për Francë, Spanjë, Sicili, Korsikë dhe Sardenjës dhe madje edhe në Afrikën e Veriut. Brenda qytetit, vizitorët mund të lëvizë duke përdorur shërbimet e anijes, autobusë publik dhe taksitë. Ata që kanë makinat e tyre lehtë mund të përzënë rreth në pjesë të ndryshme të qytetit. Ecje rreth është gjithashtu një mundësi e mirë që rrugët janë mjaft këmbësorë miqësore.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Civitavecchia garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Civitavecchia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Tirrenia Ferries, Grimaldi Lines, Grandi Navi, Moby Lines ose SNAV anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Civitavecchia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Civitavecchia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Civitavecchia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Civitavecchia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Civitavecchia tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Civitavecchia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Civitavecchia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Civitavecchia dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel