Coll Tragete

Coll pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Coll pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Coll në Oban.

Krahaso gjithë në dispozicion Coll çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Coll makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Coll, Oban me Caledonian Mac Brayne anijet (Calmac) tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Coll Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Coll Ferry
me Caledonian Mac Brayne (Calmac) Tragete për anijet me vela nga Coll për Oban në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Coll pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Coll biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Coll

Isle of Coll është një ishull i vogël Hebridean rreth katër milje në perëndim të marrin në shqyrtim. Ajo është rreth 13 milje të gjatë dhe 4 milje në kjo është më të gjerë. Coll është një destinacion pushimi për të kërkuar pjesë shumë e qetë dhe që gëzojnë natyrën dhe bukuritë natyrore të Hebride.

udhëtimit më popullore për të Coll në një Caledonian MacBrayne traget. Në verë ka sailings përditshme nga Oban, gjashtë sailings në javë nga Tiree dhe një nga Barra. Në dimër ka katër sailings në javë nga të dy Oban dhe Tiree.

Udhëtimi nga Oban merr mes 2.5 dhe 3 orë. Ka edhe trageteve sailings për dhe nga Coll në Barra (nëpërmjet Tiree), një herë në javë në një enjten. Ka edhe një shtojcë Calmac lojë fëmijësh me kërcime për ata që dëshirojnë për të kombinuar Coll / Tiree me një përvojë të jashtme ishujt. Nëse jeni të udhëtonte me një makinë në mes të Coll dhe Tiree, Coll dhe Barra ose Tiree dhe Barra ju me siguri do të duhet të kthejë automjetin tuaj mbi traget - edhe nëse tuaj janë rimorkimi një rimorkio.

Coll Marina dhe Ferry Port

CollSi ishuj të tjerë Hebridean, ka disa crannógs (ishujt artificiale) të vendosura në disa nga Lochans saj. Një crannóg tillë është Dun Amhlaidh Vendndodhja e cila është menduar deri më sot për të paktën Mesjetë mëvonshme. Tradita lokale pohon se dun ishte kalaja e një kryetar skandinav i cili u mund në luftë nga Macleans.

Ka dy kështjella, si në Breachacha dhe në krye të gjirit me të njëjtin emër. Datat e mëparshme Kalaja nga shekulli i 14th dhe dy kështjella janë shtëpitë e familjes dhe nuk e hapur për publikun. Ata bëjnë për një shikim të frikshëm, por ju lutem të respektojnë privatësinë e familjeve.

Coll është i njohur edhe me emrin imagjinar të Isle of Struay. Mairi Hedderwick, një autor i mirë e di dhe illustrator, të vendosur seri e saj të librave për fëmijë nëpër përvojat e saj në Coll. Ajo ende jeton dhe punon në ishull, por ajo kurrë nuk do të tregojë nëse ndonjë nga personazhet e saj imagjinar ishin për të vërtetë! Ju mund të vizitoni shumë pjesë të Coll dhe njohin Struay nga ilustrimet e saj të bukur.

Coll Turizmi

Coll mirëpret vizitorët dhe pa dyshim, Coll është duke u bërë gjithnjë e më shumë popullor si një destinacion pushimi - pavarësisht nga fakti se nuk ka pothuajse asnjë ku të qëndrojnë dhe asgjë për të bërë një herë këtu!

Coll është shumë i vogël me një infrastrukturë të vogël që ndonjëherë lufton kur ka një fluks të madh të vizitorëve. Nëse dëshironi të përjetojnë diçka krejt të veçantë dhe të bëjnë udhëtimin në Coll ne shpresojmë që ju do të gjeni një mikpritje të ngrohtë, por ju do të duhet të rezervoni strehim në fillim për të shmangur zhgënjim. Mungesa e akomodimit siguron ishulli është e qetë dhe ju ndoshta do të ketë një nga plazhet shumë të gjithë për vete. Nëse jo, ju gjithmonë mund të lëvizin në plazh ardhshëm.

udhëtarët e sotme janë, pa dyshim, më shumë kërkesa se kurrë me disa pritur për të gjetur çdo komoditet kontinent. Për fat të keq, kjo nuk është rasti.

Coll ka, për shembull, asnjë pikë e vizitorëve; nuk ka informacion turistik; ka panele interpretimit të shkatërrojnë peizazhin; nuk parqet temë; ngjitur me pa postime shenjë; nuk ka mbulim të telefonisë mobile (përveç disa vende, dhe pastaj vetëm nganjëherë); ka transport publik të çdo lloji; nuk ka McDonald, Tesco apo Apple Store, etj (dhe të gjatë mund të qëndrojë në këtë mënyrë); asnjë polic; ka dritat e trafikut; ka dritat e rrugës; nuk metra parkimi; sipërfaqet më të këqija të rrugës ju jeni gjasa për të gjetur në Mbretërinë e Bashkuar; naftë dhe benzinë ​​më të shtrenjtë në Mbretërinë e Bashkuar; dhe shpesh - ku të shkojnë, ndërsa bie shi.
Kjo nuk është thënë për të vënë të gjithë jashtë, ajo tha se për shkak se ka disa që arrijnë me asnjë ide të asaj që nuk ekziston, dhe ne nuk do të duan askënd për të lënë të zhgënjyer.

Çfarë Coll ka është mjaft i veçantë dhe shpesh mjaft të paprekshme. Coll definitivisht ka shumë të egër, natyra e papërpunuara që lulëzon për shkak të vetmisë. Është kjo që sjell shumë të ishullit tonë dhe, ndoshta, kjo është arsyeja pse edhe ju duhet të konsideroni të vijnë diku ku ka ende, edhe në këtë ditë dhe moshë, absolutisht asgjë ''.
Për të ju ndihmuar duke bërë asgjë, është sugjeruar që të sjellë, ose të blejnë kur ju merrni këtu, një hartë Survey Ordnance (Explorer Harta 372, Coll dhe Tiree). Kjo do të ju ndihmojë të marrë rreth dhe për të gjetur pika të qetë.

Coll dhe ishullin fqinj të Tiree, duke qenë aq afër, natyrisht të krahasuar. Unë nuk do të ëndërr e sugjeruar e cila është më e mirë (edhe pse ka një fitues të qartë!), Por krahasimi, duke parë për veten, mund të bëjë për një udhëtim interesante. Topografisë, habitatet, plazhet dhe madje edhe komunitetet janë mjaft të ndryshme. Një pikë që mund të jetë ndihmë, plazhet Coll janë të fshehura në përgjithësi nga rruga dhe duhet të eci. Nëse ju nuk jeni shumë të lëvizshme, atëherë ju mund të gjeni plazhe të Tiree (edhe pse klasa e natyrisht dytë me tonat ...) më të lehtë për të eksploruar.

Tërheqjet dhe aktivitetet në Isle of Coll

Isle of Coll nuk është i përshtatur për "tërheqjet dhe aktivitetet 'si ju mund të dini në kontinent ose më të mëdha të tilla si ishujt marrin në shqyrtim ose Skye. Coll është kthyer në bazat dhe të kthehet në natyrë.
Aktivitetet e organizuara vetëm një javë (verë vetëm) në këmbë të udhëhequr nga drejtorit RSPB dhe me vela me Coll Lundrim Club ku vizitorët janë të mirëpritura - më shumë këtu.

Nëse jeni duke kërkuar për ndonjë gjë tjetër se "nuk ka asgjë për të bërë" që ju mund të, për fat të keq, të jetë në kërkim në ishullin e gabuar.

Për të ju ndihmuar në festën tuaj të aktivitetit pa ishulli gjithashtu ka turistik qendër informacioni apo interpretimit panele për të ndihmuar të mbajë dorën tuaj - ose të prishin peizazhin. Kjo është se si kudo ishte një herë e një kohë, dhe populli i Coll si për të mbajtur atë në këtë mënyrë.

E vetmja "udhëzon" tre panele identike diplay, një në zyrën Calmac Pier, një tjetër në skelë mesme në Arinagour (nga tualetet) dhe ai përfundimtar nga hyrje hotel dhe ri-çiklizmit qendrës. Këtu ju do të shihni një hartë të detajuar të Coll tregon plazhet popullore dhe vende të tjera të interesit.

Nuk është një broshurë të quajtur "I Love Coll" i cili ka qenë prodced nga talenti vendas. Ajo është në dispozicion për përmirësim të lirë në shumë vende, duke përfshirë zyrën Calmac skelë, zyra postare dhe hotel.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Coll garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Coll Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian Mac Brayne pasagjerëve (Calmac) Tragete dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Coll. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Coll, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Coll traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Coll makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Coll tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Coll jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Coll në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Coll dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel