Colonsay Tragete

Colonsay pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Colonsay pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Colonsay në Oban, Kererra dhe marrin në shqyrtim.

Krahaso gjithë në dispozicion Colonsay çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave Colonsay dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Colonsay, Oban, Kererra dhe Mull me tragete Caledonian Mac Brayne (Calmac) tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Colonsay Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Colonsay Ferry
me Caledonian Mac Brayne (Calmac) Tragete për anijet me vela nga Colonsay në Oban, Kererra dhe Mull në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Colonsay pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Colonsay biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Colonsay

Colonsay është shërbyer nga një shërbim traget Calmac Ferries Ltd nga porti i Oban pesë herë në javë në verë, katër herë në javë në dimër. Udhëtimi zgjat dy një çerek orë dhe është një e bukur, duke kaluar në mes të kontinentale dhe ishujt e Kererra dhe Mull dhe pastaj me vela jug dhe perëndim kaluara ishujt e Seil, Luing, Scarba dhe Jura.

Në dy verës dhe dimrit ka një traget që vjen në Kennacraig, bën rrugën e tij në veri nëpërmjet Islay dhe Colonsay për Oban, pastaj pushon për 1 hr 30 minuta (verore) ose 2 hr 45 minuta (dimrit) para se të ri-gjetjen e rrugës. Nëse ju dëshironi të udhëtoni mes Colonsay dhe Islay / Jura, kjo është e mundur vetëm në një e mërkurë në verë apo një e shtunë në dimër.

Nëse nuk ju bie në me parashutë, ose të arrijë me vet aeroplan tuaj private, i vetmi opsion tuaj Ardhja në Colonsay ju përfshin në një anije apo traget udhëtim.

Calmac Anijet lundrojnë në dhe nga Colonsay

Ishulli i Colonsay qëndron në Hebride jashtë bregut perëndimor të Skocisë. Pesëmbëdhjetë milje në veri shtrihet në ishullin e marrin në shqyrtim; horizontet lindore dhe jugore janë të kufizohet nga ishujt e Jura dhe Islay; dhe në jug perëndim, vetëm të dukshme nga një pikë të lartë në një ditë të qartë, është bregdeti i Donegal në Irlandë. Në perëndim shtrihet Atlantikun, vetëm me far e Du Hirteach në këmbë në mes të Colonsay dhe Kanada. Së bashku me fqinjin e saj gjysmë-detatched Oransay, ajo formon një grup ishull rreth dhjetë milje të gjatë dhe dy milje të gjerë.

Me pak më shumë se njëqind banorë dhe komunitetit të saj më të afërt fqinj gati njëzet milje largët, Colonsay përbën një nga komunitetet më të largëta në Britani. Ishulli ka një shkollë fillore (aktualisht me shtatë fëmijë dhe një motorino parashkollor), një hotel, një dyqan dhe pas zyrës, një dyqan çaj dhe një numër i ndërmarrjeve të tjera sezonale. Nuk është një mjek banor, dy kisha (një Kisha e Skocisë dhe një Baptist), por asnjë ministër banor. Kjo është shërbyer me traget pesë herë në javë (në dimër tri herë) nga porti kontinent të Oban dhe ka një shërbim shtesë verë nga Kennacraig nëpërmjet Islay.

Ka shumë plazhe me rërë të bukur, më i madh dhe më i famshëm i të cilave është Kiloran Bay. Kjo është një hënë e rërë të artë se një milje të gjatë ku rollers Atlantike mund të sigurojë shfletoj për aventureske pas një erë nga perëndimi. Plazhet e tjera kanë karaktere krejtësisht të ndryshme dhe atraksione të ndryshme .. seabirds dhe vulat .. rockpools dhe horizonti shells..an pathyer Atlantik në Perëndim apo brigje të largëta të Jura dhe Islay në Lindje. Për ata të përgatitur për të marrë rënie, uji everwhere është kristal e qartë, të butë si mëndafshi dhe në kohë më të madhe të vitit ftohtë gjallërues.

Shumica e vizitorëve në Colonsay arrijnë nga traget kryesore Oban, e cila shkon rregullisht gjatë verës dhe koha e udhëtimit është rreth 45 minuta. Traget është në gjendje të jenë të rezervuar paraprakisht, dhe kjo sigurisht e këshillueshme për të bërë këtë gjatë muajve të verës, dhe sidomos të shtunave. Nëse ju keni një mundësi për të udhëtuar në ditë të tjera se të shtunave, kursimet mund të bëhet duke shmangur të shtrenjta 'sailings pikut ". Nëse ju udhëtoni do të shqyrtojë më shumë se dy herë në vit, e konsiderojnë blerjen e një libër të gjashtë biletat e udhëtimit, pasi njerëzit lokal bëjnë. Në verë, udhëtim traget mund të ndjehen më shumë si një dalje në det se një pjesë e nevojshme të udhëtimit. Orari Oban traget

Mundësia e dytë është traget nga Lochaline në Morvern të Fishnish të marrin në shqyrtim. Ky opsion është më mirë në qoftë se ju jeni të udhëtojnë nga zonat veriore të Skocisë, veçanërisht nëse udhëtimi juaj ju merr nëpërmjet Fort William. Ky kalim trageteve merr rreth 20 minuta dhe ju nuk jeni në gjendje të librit. Duke thënë se, shikuar nga për periudha shumë të zënë si pushime bankare dhe mbledhur etj traget udhëton orë, me një pushim për drekë. Përsëri, librat e biletave janë në dispozicion dhe ky traget tani merr kartat e kreditit. Kjo është një traget shumë më lirë se një nga Oban, por është për të përzënë një pak më tej, dhe ju duhet të përdorni traget Corran nëse vijnë nga veriu dhe lindja.

Mundësia e tretë traget është për të udhëtuar nga Kilchoan në Ardnamurchan. Kjo është një alternativë e mirë në qoftë se udhëtojnë nga Mallaig ose Ardnamurchan. Traget është mjaft i vogël dhe nuk është bookable. Duhet pasur kujdes që të mbërrijë në kohën e duhur për të siguruar një kalim. Një tjetër arsye e mirë për të marrë këtë mundësi është se me makinë së bashku Loch Sunart është shumë piktoreske, edhe pse dredha-dredha dhe përgjatë rrugëve të vetme pista. Nëse vizituar Tobermory për arsye Balamory, ky opsion është e mirë si ajo lejon një vizitë ditore pa pasur nevojë për transport të mëtejshëm. Traget Kilchoan është i vetmi traget mbërritjes në Tobermory. Kilchoan Orari traget

Traget për Iona sails rregullisht nga Fionnphort. automjete motorizuara lejohen vetëm me leje. Bikes janë të mirë, megjithatë, duhet theksuar se nuk ka kampe të lejuara në Iona. Të gjitha rrugët e mësipërme janë shërbyer nga Caledonian MacBrayne.

Në vitet e fundit, operatorët e vogla varkë kanë filluar shërbime të rregullta në destinacione më pak të zakonshme. Tani është e mundur për të udhëtuar në Ishujt e pleh dhe gjithashtu Colonsay. Gjithashtu është e mundur për të udhëtuar nga Drimnin dhe Sunart në kontinent. Vini re se këto anije vetëm të kryer pasagjerë dhe bikes me marrëveshje. Lidhuni me të zotët e mëparshme për të udhëtuar.

 


Më të mirë në dispozicion Colonsay trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Colonsay Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian Mac Brayne pasagjerëve (Calmac) Tragete dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Colonsay. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Colonsay, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Colonsay traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Colonsay makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Colonsay trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Colonsay jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Colonsay në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Colonsay dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel