Kopenhagenit Tragete

Passenger Copenhagen dhe Car Tragete

Kopenhagës çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kopenhagen në Oslo.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve të Kopenhagës në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kopenhagës makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kopenhagen, Oslo me tragete DFDS SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Copenhagen Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Copenhagen Ferry
me DFDS SEAWAYS për anijet me vela nga Kopenhagen në Oslo në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Copenhagen pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kopenhagenit biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Kopenhagë

Kopenhagen, Kryeqyteti Kryeministri i Evropës Veriore, është qyteti më fantastike Skandinavi dhe qendra e rajonit më dinamike në Evropë, Rajoni Oresund.

Lëvdatë mahnitëse moderne restorante arkitekturës, të klasit botëror dhe prerja dizajn avantazh, Copenhagen ka shumë për të ofruar vizitorëve. Copenhagen ofron pazar të madh, një numër të madh të hoteleve, restorante, teatrot, muzetë, galeritë e artit, argëtuese muzikore dhe shumë më tepër.

Kanalet, liqenet dhe deti formojnë sfond në Kopenhagë moderne dhe janë një kujtesë e trashëgimisë së qytetit, si një port i madh Baltik. Pavarësisht se qyteti më i madh në Skandinavi, Copenhagen megjithatë ruan një disarmingly provinciale, atmosferë vogël-qytet. shtëpi me një kulm, rrugë të ngushta dhe spires delikate shtuar se ankesa e tij.

Kopenhagen Qyteti është një nga kryeqytetet më të vjetra të Evropës, me një kontakt mbretërore - monarkia në Danimarkë është më i vjetër në botë!

Copenhagen Ferry Port
Copenhagen Ferry Lidhjet

Ka tragete të përditshme nga Norvegjia (Oslo, nga DFDS SEAWAYS) dhe Polonisë (Swinoujscie, nga Unitetit Line). Këto tragete arrijnë të Sondre Frihavn.

Nëse jeni të udhëtojnë nga Britania e Madhe, ka një traget të përditshme, e operuar nga SEAWAYS DFDS nga Harwich në KS, 200 kilometra në perëndim të Kopenhagenit.

Nga Rostock dhe Puttgarden në Gjermani, ju keni lidhje të përditshme operuar nga Scandlines për Gedser dhe Rødby, rreth 150 kilometra nga Kopenhagen. Ora Kalimi Puttgarden - Rødby është 45 minuta, Rostock - Gedser: orë 2.

Nga Suedia, ekziston lidhja e shpeshtë traget Helsingborg - Elsinore (Helsingør). Ata që do të marrë një tren më pas, do të udhëtojë nga atje për më pak se një orë, me makinë në rrugën evropiane E55 udhëtim merr përafërsisht. gjysëm ore.

Copenhagen Turizmi

Kopenhagen konsiderohet si coolest, më kozmopolit, më emocionuese dhe qyteti më i mrekullueshëm në Skandinavi.

Këto ditë kryeqyteti danez është lulëzim. Nuk është një pranverë në hapin e saj lindur nga një përzierje e disa arkitekturës së re trim, prosperitetit të vazhdueshëm dhe një besim në rritje në charms e veta. Ka më shumë kafene dhe restorante se kurrë dhe, më e rëndësishmja, vendasit janë të mësuar se si të përdorin ato. Ajo përdoret për të se Kopenhagës ngrënë jashtë në raste të veçanta vetëm dhe netë jashtë janë të kufizuara për të premten dhe të shtunën vetëm, por kjo është e gjitha ndryshoi. Edhe në një e mërkurë lagur në shkurt baret dhe kafenetë do të gumëzhimë, që të gjithë hyggelige rëndësishme (komode) Atmosfera nxitjen e një ndjenjë unike danez të mirëqenies dhe bashkëjetesës.

Në një mënyrë, pjesa tjetër e botës u zgjuan për të se sa e madhe ky qytet historik i kanaleve, sheshet me kalldrëm dhe shigjetat bakrit ishte para se vendasit e bëri, por ajo është në fundosje e fundit në se bota tani duket në Kopenhagë për të mirë në dizajn , arkitekturës dhe të modës dhe ka filluar edhe në njoftim revolucionin jashtëzakonshme kuzhinës që ka ndodhur këtu gjatë dekadës së fundit.

Nëse jeni duke kërkuar për një përvojë prej dheu, hardcore udhëtimit kërkoni diku tjetër. Kopenhagë është i pastër, të sigurt dhe ridiculously lehtë për të marrë të dini, vendasit të gjithë flasin anglisht shkëlqyer dhe sistemi i transportit e bën pamjen e Londrës si është në prag të një avari nervor. Kjo zakonisht e bën pesë të lartë, nëse jo vendin e parë, në listat e atyre që 'të qytetit më i përshtatshëm'. Dhe nëse ju jeni duke kërkuar për një destinacion të buxhetit, ju mund të dëshironi të rishikojë planet tuaja. Kjo nuk është një qytet i lirë me çdo mjet, por pastaj nuk është më e shtrenjtë se çdo qytet tjetër të madh evropian - Londra dhe Parisi do të goditur xhepin tuaj më shumë.

Argetime Copenhagen Top Visitor

Amalienborg Slot (Amalienborg Palace)
Ky pallat ka qenë qëndrimi dimri i familjes mbretërore daneze që nga 1794. Të katër pallate identike Rokoko përballen me njëri-tjetrin nëpër Slot tetëkëndësh Amalienborg, ku ndryshimi i rojeve zhvillohet çdo ditë në mesditë, kur familja është në vendbanim. Një muze, duke shfaqur disa nga dhomat private dhe thesaret mbretërore që datojnë nga 1863-1947, është e hapur për publikun.

Carlsberg Vizitorët Qendra
Carlsberg është, sipas fushatës së vet të gjatë për të marketingut, "ndoshta çelët më të mirë në botë". Nëse janë apo jo ju pranoni, Qendra Vizitorët është një përvojë dehëse. Turneu detaje historinë dhe proceset moderne të birrës, me një rrugë përmes uzinën e prodhimit. Në fund, ka një shans për të mostrës të produktit të përfunduar. Ekziston edhe një Muzeu Carlsberg, jo më të modës së vjetër, por të vendosur në një ndërtesë që daton bukur kthehet në 1882, ku ekspozita gjera lidhen më shumë për rëndësinë kulturore dhe historike të familjes dhe birrës.

Komuna Christiania pagesë
Në skajin lindor të Christianshavn, që gjendet në faqen e braktisur e një ish-kazerme ushtarake, Christiania, e 'Pa qytetit të Kopenhagenit', është një eksperiment që punojnë në mënyrën e jetesës alternative dhe jetesës komunale. First zënë në 1970, është tani në shtëpi për rreth 1,000 njerëzit dhe disa qindra qentë. Pasi larg nga rroba stalla dhe eko-kafeneve, zona është seductively rural, me farmhouses piktoreske dhe kabina druri me pamje ujore qetë e Stadsgraven. turne pasdite udhëzuar nga një rezident i komunës marrë minuta rreth 90, por nuk janë të lirë.

Den Lille Havfrue (Little Mermaid)
Nyhavn (New Harbour) është një gji jashtë Inderhavnen. Shtëpi publike dhe baret për marinarët që vizitojnë herë dominuar këtë zonë me farë, por tani ndërtesat me një kulm shekullit 17th-ngjyra, të akomoduar restorante plot jetë dhe kafene trotuar shërbejnë ushqim tradicional danez pranë një rrugë për këmbësorë dhe direkun e jahte tradicionale. Shkrimtari për fëmijë Hans Kristian Andersen ka jetuar në tri shtëpi të ndryshme këtu. Kjo është një shëtitje shumë të këndshme nga Nyhavn përgjatë ujore nëpërmjet Amalienborg Kalaja në vend në verilindje të qytetit, ku Den Lille Havfrue (Little Mermaid) stares wistfully në det. Ngritur në 1913, statuja përkujton heroina Hans Christian Andersen dhe është bërë një simbol botëror i Kopenhagës.

Denmark Experimentarium
Experimentarium është qendra vetëm shkencë Danimarkës, e cila u hap në 1991 në sallën e vjetër shisheve të Tuborg Birraria. Vizitorët e të gjitha moshave mund të ndërveprojnë me rreth 300 shëndosha dhe ujit ekspozitave zbavitëse dhe informative dhe eksperimente. Qendra gjithashtu organizon demonstrata shkencore, aktivitetet e seminarit dhe ekspozita të veçanta.

Guinness World Records Museum
Vizitorët mund të përjetojnë gjatë 500 dhënat e shquar e botës nëpërmjet sfidave interaktive dhe tregon, nga njerëzit e lartë të bretkocë më helmuese, dhe për të gjetur atë që ndihet si për të përzënë në 500kph (311mph) ose të marrë në luftëtar më të mirë në botë. Ju edhe mund të përplasem në Harry Potter, një nga Futjet më të fundit në muze.

Nationalmuseet (Muzeu Kombëtar)
Vendosur në një rezidencë mbretërore të shekullit 17th-, Muzeu Kombëtar është institucion Kryeministri historike dhe kulturore e vendit. koleksione të përhershme përfshijnë historinë e Danimarkës nga Ice Age në 2000, egjiptiane, greke dhe antikave italianë dhe një studim të popullsive indigjene. Ka edhe muze një fëmijë interaktive s. turne pa udhëzuar në gjuhën angleze të zhvillohet çdo ditë në 1100 (Jun-gusht) dhe në ditët e zgjedhura në shtator.

Carlsberg Glyptotek
Ny Carlsberg Glyptotek është ndërtuar nga birrë Carlsberg, Carl Jacobsen, mes 1897 dhe 1906. Sot, ajo shtëpi një koleksion të shkëlqyer të antikave egjiptiane, greke dhe romake, kryeveprat Impressionist dhe artit danez dhe franceze nga Monet, Gauguin, Renoir, Degas dhe Cézanne. Kafeneja me pamje nga kopshti të bukur të dimrit është një vend i madh për drekë.

Rosenborg Slot (Rosenborg Castle)
E ndërtuar në mes të 1606-1634, Rosenborg ishte shefi qëndrimi i krishterë IV dhe pallati kryesor mbretëror deri në fund të shekullit të kaluar. Kjo e kuqe-tulla, Holandisht pallat Rilindjes-style tregon margaritarët dhe thesaret e tjera mbretërore. Kopshte (Kongens kanë) përreth pallatit janë të paraqitura në 1606 dhe janë disa nga më tërheqëse në qytet.

Rundetårn (Round Tower)
Në veri të Strøget është Rundetårn, observatori më i vjetër në Evropë. Ndërtuar nga Christian IV në 1642, ndërtesa është pjesë e një kompleksi shkollor që përfshin edhe një bibliotekë universitare (tani një sallë ekspozitë) dhe kishën e studentëve. Një mbresëlënëse 209m-gjatë (686ft) devijim spirale të çon në majë të kullës 35m (115ft) më sipër rrugës, nga ku ka pamje të mirë mbi qytetin e vjetër.

Muzeu Statens për Kunst (Muzeu Mbretërore të Arteve të Bukura)
Muzeu Mbretërore e Arteve të Bukura shtëpi grumbullimin më të madh të artit Danimarkës, duke përfshirë piktura nga Rembrandt, Brueghel dhe Rubens, punon duke Titian, Mantegna dhe Picasso, dhe një koleksion të shkëlqyer Matisse.

Tivoli Gardens
Një prej parqeve më të lartë dëfrim e Evropës, Tivoli është një përzierje e çuditshme e natyrore dhe artificiale. Ajo u hap në 1843, me një carousel kuaj dhe një Rollercoaster. Sot, ka Rides 25, plus games, arkadat, dy teatro, një fazë në ajër të hapur dhe një muze. Nga katër rollercoasters, e 'Rutschebanen' është më i vjetër (daton nga 1914) dhe ende më popullor. Tivoli Boys Guard Band paradë nëpër kopshte në 1730 dhe 1930 në fundjavë dhe festat publike, me një orkestër të plotë. Të mbushur me njerëz, i kushtueshëm dhe kitsch unbelievably, Tivoli mbetet çuditërisht tërheqës. Ajo pret ngjarje të shumta të veçanta në verë, si dhe një treg të Krishtlindjeve në dhjetor.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Copenhagen garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Copenhagen Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DFDS SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kopenhagen. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kopenhagës, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kopenhagenit traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin e Kopenhagenit makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kopenhagenit tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Kopenhagës të jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kopenhagen në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Kopenhagë dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel